GULLIVER

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

GULLIVER

Príspevokod užívateľa robo » So 13. Sep 2003, 21:57

Ahojte !

Rád by som sa vám pochválil s novinkou. Po trištvrte roku zháňania, som včera domov priviezol nového člena rodiny. :32: Je ním (práve v týchto dňoch 4-mesačný) samček žaka, ktorému sme dali meno Gulliver (Gulli). Takže naša Lilli má konečne \"chlapa\". :33: A je to samček ako sa patrí. Už teraz je veľkosťou rovnaký ako ona. Čo potom až vyrastie. No má sa chúďa na čo tešiť. ;)
To že je to samček som si ešte včera dal potvrdiť endoskopiou na veterinárnej klinike v Trnave. Určite z toho nemal radosť, ale na to rýchlo zabudne. Lilli bola tiež endoskopovaná.
Aby som mal istotu, že je žakuldo v poriadku, dal som ho zatiaľ do Lillinkinej prvej klietky, a túto som dal do inej miestnosti. Takže zatiaľ o sebe nevedia. Síce Gulliver ju určite počuje (ona totiž málokedy \"zavrie zobák\" :64: ) ale nereaguje (vyrastal so svojimi tromi súrodencami a je zvyknutý na papagájske kriky). Nakoľko on je zatiaľ ticho, Lilli o ňom ani nevie. :135:
Budeme ho aspoň týždeň-dva pozorovať, kým ich zoznámim. Hlavne dám vyšetriť aspoň trus.
Zatiaľ je dosť vyplašený (doteraz bol vo voliére) a klietka sa mu určite zdá pritesná. Ale papať začal. Zatiaľ zbaštil 2 klasy senegálskeho prosa. Musím odsledovať čo má rád a pomaly ho naučiť na nami zaužívané kŕmenie. Dal som naklíčiť slnečnicu, tak uvidím zajtra či mu to bude chutiť.
Dnes sme ho museli riadne okúpať, lebo bol celý umazaný. :124: Nepáčilo sa mu to ale bolo to potrebné. Perie mal úplne mastné a špinavé. Teraz sa suší v klietke a je na nás asi nafučaný.:109:
Bez problémov sa dá pohladkať po hlavičke, chrbte aj krídlach. Ale nieje zvyknutý a nechce ísť na ruku (ani ho doteraz chovateľ tak nebral), takže ho to musíme postupne naučiť. Keď mu dáme ruku pod neho, tak vie poriadne hryznúť. Takže som ho musel brať na sprchovanie ako zemiak. Ale už ho trápiť nebudem a nechám ho postupne privykať.
Už sa tešíme ako to pobeží ďalej a na stretnutie našej slečny s ním.
Hlavne dúfame, že bude OK a že nám prinesie toľko radosti ako Lilli.
Držte nám prosím palce. :108:
Určite sa ozvem, ako nám to ide ďalej. :74:
Pozdravuje Robo, Lilli a Gulli

Ak sa na neho chcete pozrieť, tak som zopár fotiek z prvého dňa u nás plácol aj do fotogalérky.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

GULLIVER

Príspevokod užívateľa coala » So 13. Sep 2003, 22:13

:41: gratulujem super :32: drž nás v obraze, som zvedavá ako bude reagovať Lilli :D

a teraz idem rýchlo pozrieť fotky :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » So 13. Sep 2003, 22:21

No, konečne ste sa dočkali. Dúfam, že sa bude páčiť aj Lilli.
A ja sa teším na nový prírastok a to dvojnásobne. HA-HA-HA.

Zdravím všetkých Eviku:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo

GULLIVER

Príspevokod užívateľa robo » So 13. Sep 2003, 22:26

Eviku: Ja som síce čakal trištvrte roka, ale ty budeš musieť počkať ešte aspoň štyri.:10:
No a hlavne aby sa mali k sebe.

Robo
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » So 13. Sep 2003, 22:54

Pozrela som si fotky, fakt je pekný a je veľký. Bude z nich pekný pár. Ale musí sa páčiť aj Lilli.

Zdravím všetkých Eviku:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ne 14. Sep 2003, 08:11

Pozrela som si fotky tiež. Sú super. Vieš ja som sa zamyslela, keĎ som prispievala do Chytrý žako v TV. Položila som tam otázku čo je trápenie a čo nie. Niekedy to treba napísať, alebo povedať nahlas, aby si to človek uvedomil. Zistila som, že pre svojho Miška robím málo. Myslela som, že keď je pustený volne a je stále v centre udalostí /brávam ho aj do kuchyne pri príprave jedál a je tam dokiaľ nezačnem variť – kolegine padla andulka do vriacej polievky/.
Čiže budúci rok na jar bude prírastok aj v našej rodine. A môžem urobiť ešte viac. Máme 2 balkóny z toho jeden je presklenný. Teraz keď už viem, z Vašich príspevkov/ ako sa dá pripevniť vtáčí strom bude to O.K. A budú tam môcť byť od jari do jesene. Len mám veľký problém. Je na takej strane, kde stále svieti slnko. Je to taký skleník. Aj keď bude stále otvorené okno a v ňom samozrejme sieťka neviem. Dám sice zvonku rolety ale tie budú slúžiť iba od 21:00 aby Žakovia nerušili okolie. Miško je desne ukecaný. Cez deň to nejde nemôžu byť v tme. :( Tu by sa mi zišla rada. Evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ne 14. Sep 2003, 08:32

Ahoj Robo,
gratuluji ke Gulliverovi. Je to frajer a vůbec mi nepřipadá vystrašený. Soniččin šťastný výraz mi připomíná naši Lucku když k ní poprvé přiletěl Riki(Kuki k ní nelítá ani ho nemůže pohladit a o Laki ani nemluvě). Věřím, že z něj bude mít Lilli taky radost, tak se těším na další zprávy a fotky:108:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ne 14. Sep 2003, 10:52

Vitaj v klube ;)
Gulliver je pekne meno, jedna moja andulka sa vola Gulliver, ved vies ta zlta, vedla tej bielej (ved su v galerke) :)
To je super, uz len pretrpiet tu aklimatizaciu...
Dufam, ze o par rokov niekomu znas aj znesu vajka.....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ne 14. Sep 2003, 13:48

Robo, tie fotky sú super, Sonka musí byť fakt rada!
Gulli je krásavec, dúfam, že ho Lilli rýchlo akceptuje, a budú si rozumieť.

Yuya a jej vtáčia banda.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ne 14. Sep 2003, 16:07

Fotky jsou super a žako je krááásný.Asi si taky pořídím druhého papoucha.;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

GULLIVER

Príspevokod užívateľa jitka » Po 15. Sep 2003, 07:59

Fotky jsou nádherné a žakoušek je slaďoučký;).
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo

GULLIVER

Príspevokod užívateľa robo » Ut 16. Sep 2003, 12:51

Všetkým pekne ďakujem za ohlasy !

Gulliver sa po dvoch dňoch trucovania pustil včera do jedla. 3x som mu bol vymeniť misku + zlúskal klas senegálskeho prosa + zbaštil 1/2 vajca. Konečne sa v jedení prejavil ako správny mladý žako - nevie sa \"dožrať\" :10:
Akurát je veľmi nazlostený na klietku a stále sa snaží nájsť cestu von. Doteraz bol totiž vo voliére a klietka mu určite pripadá pritesná. Je to ešte prcek, tak dúfam, že si rýchlo zvykne.

Ahojte ! Robo

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo

GULLIVER

Príspevokod užívateľa robo » Po 10. Nov 2003, 21:57

Gulliver si u nás už celkom fajn zvykol. Nerád chodí nazad do klietky, ale inak je super. Je hrozne maznavý a učenlivý. Už ovláda prvé 3 slovíčka: AHOJ, KVIK a ČAU. Ahojkuje hrozne rád, hlavne ráno, keď prídem ku nim. Už spolu s Lilli zdieľajú jednu klietku. Začiatočné boje už prestalo a len občas sa pohašteria. K sebe sa však nemajú. Myslím, že on je ešte moc mladý. Lilli skláňa hlavičku aby ho škrabkala, ale on ju nechce. Tak sa ignorujú - každý na inom konci. Ale párkrát, keď sme sa vrátili z práce našli sme ich sedieť pri sebe na jednom bidle. Okamžite sa však - hneď ako sme sa objavili doma - pratali od seba. Ako puboši, keď ich načapajú rodičia. :10:

Chcel by som sa však opýtať na jeden jav. Gulliver nám pred týždňom celý naliezol do misky s krmivom, zakutral sa a ležal ako zabitý. Normálne som bol v šoku, čo mu je. Hlavičku mal bezvládne opretú o kraj misky. Krvi by si sa vo mne nedorezal. Musel som ho priam vyduriť aby vyliezol. Odvtedy som ho tak našiel ešte 2x. Nechápem. Možno to je len taká blbosť, čo si vymyslel. Rád by som však vedel prečo to robí. Netušíte niekto ?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 00:01

ahoj Robo.
Mladý si možno len proste zaspomínal na misku v ktorej vyrastal pri ručnom odchove, aj keď v nej samozrejmä nebolo krmivo,ale hobliny, ale mohla v ňom vyvolať spomienky a pocit bezpečia v ktorom vyrastal a takto si chcel odpočinúť.
Stretol som sa už s viacerími papagájmi, ktoré občas sedeli v miske s krmivom, dôvod mi bol záhadou, dokonca do nej aj občas urobili znášku.
Ďaľšia možnosť je tá, že hladá miesto, kde by sa chcel vykúpať...
m.
P.S. Dôležité je či je v kondícii a nebadať na ňom známky únavy či choroby....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 07:46

Tak Robo.
Ak je inak zdravy, ma trus v poriadku a pod. tak to su baby-spomienky na rodnu misku, aj z mojimi mladatmi sa to sem tam stavalo, ze prve tyzdne spavali v miske a nie na bidielku, papagajiky mi to robievali a aj neofenky sa mi zvykli natlacit do misiek. Andulky ked su mlade tiez sa nakopia v rohu na dne klietky. U zakov to bude asi trvat dlhsie, ved oni aj dlhsie dospievaju, tak ja by som sa z tym zatial netrapil.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » St 12. Nov 2003, 01:05

Ahoj Robo, ja mám síce len andulky, ale vždy tie najmladšie sa napchajú celé do krmitiek(tie antikoro misky čo má aj Jirka v ponuke) a tam sa váľajú a spávajú. Asi im to naozaj pripomína búdku, kde sa mohli zvaliť a spokojne si ležať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

GULLIVER

Príspevokod užívateľa lola » St 12. Nov 2003, 17:57

Ahoj Robo,
nám se papoušci také víc hašteří než milují. A Kuki také spával v misce když byl malý, i když je fakt, že nikdy neležel, vždycky seděl jako by byl na bidýlku, tak nevím.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

GULLIVER

Príspevokod užívateľa petra » Po 17. Nov 2003, 19:19

:21: :21: :21:

tak to jsem netušila, to je bomba :183:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných