Zmena farby písma a jeho veľkosti

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Zmena farby písma a jeho veľkosti

Príspevokod užívateľa coala » St 21. Aug 2002, 11:24

[color=red][size=16px]Všimla som si, že Vám asi robí problém pokiaľ chcete Váš príspevok zobraziť v inej farbe alebo veľkosti: [/color][/size]
štandardné nastavenie je čierna farba textu a veľkosť 14 pixelov

[b]tu pár trikov: [/b] keď si zvolíte farbu písma objaví sa Vám takéto niečo v poli text, do ktorého chcete vložiť príspevok alebo odpoveď [color=red][size=16px][ color=cyan]Farbtext[ /color]: [/color][/size] v takom prípade musíte Váš príspevok alebo Vašu odpoveď vložiť medzi tieto dva príkazy, t.j. pôvodný text -[color=red][size=16px]Farbtext: [/color][/size] - vymazať a miesto neho vpísať ten Váš

obdobne je to so zmenou písma [color=red][size=16px][ size=20px]Textgröße20px[ /size]: [/color][/size] t.j. pôvodný text -[color=red][size=16px]Textgröße20px: [/color][/size] - vymazať a takisto miesto neho vpísať ten Váš

koncové príkazy ako [ /color] alebo [ /size] označujú koniec požadovanej zmeny

v prípade ak chcete kompletný text zmeniť na inú farbu ako i veľkosť
musíte zadať nasledovné napr: [color=red][size=16px][ color=cyan][ size=20px] .......sem príde Váš text........... a ukonči [ /color][ /size][/color][/size]

v zátvorkách nesmie byť medzera ja som ju dala len preto aby bolo vidieť príkazy

tu niekoľko príkladov:

[color=violet][size=20px]fialová o veľkosti 20 pixelov[/color][/size]
[color=green][size=16px]zelená o veľkosti 16 pixelov[/color][/size]
[color=orange][size=14px]oranžová o veľkosti 14 pixelov[/color][/size]
[color=red][size=12px]červená o veľkosti 12 pixelov[/color][/size]
[color=yellow][size=10px]žltá o veľkosti 10 pixelov[/color][/size]
[color=cyan][size=8px]tyrkysová o veľkosti 8 pixelov[/color][/size]

[color=red][size=14px]A na záver: [/color][/size]
[color=orange][size=16px]ak nie ste registrovaný člen fóra /registrácia je bezplatná/ nebudete si môcť ako hosť Vaše príspevky opravovať, vymazávať, či doplňovať, zároveň prichádzate o možnosť - pokiaľ Vás nejaká téma zaujíma - upozorňovania o nových príspevkoch či odpovedí na Vašu e-mailovú adresu[/color][/size]

[color=cyan][size=16px]prajem veľa zábavy[/color][/size]:)
- Modifikované Coala dňa 20.03.2003, 16:14 -
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný