Problémy s osami a včelami

lola

Problémy s osami a včelami.

Príspevokod užívateľa lola » So 16. Aug 2003, 23:19

Mám na balkóne vybudovanú voliéru pre andulky. Teraz mi tam hniezdia a dnes mi okolo otvoru v búdke poletovali dve osi! Rodičia sa šli zblázniť, robili krik, lietali ako šialení, z toho sa osi tiež išli zblázniť a robili nálety po celej voliere. Musela som ju odtiaľ vyháňať, lebo som mala strach \" z uštipnutia\". Známa mi vravela, že jej andulku osa uštipla a ona to neprežila. Je to predsa len menši tvor ako človek.
Poraďte prosím ako to riešite vy? Už tu bola otvorená téma andulky vs raid, ale podľa mňa je to chemikália a škodí. A na balkone by aj tak asi nebola platná.
A aká je \"prvá pomoc\" pri prípadnom uštipnutí? Naozaj je to pre nich smrteľné?
Ďakujem
Yuya

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Ne 17. Aug 2003, 13:59

tento problém neviem ako by som riešila a ani neviem aká prvá pomoc by bola vhodná po uštipnutí :15:

myslím, že tento príspevok by sa mal presunúť do veterinárnej poradne :15:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 20:21

Ahoj Yuya.
Keďže máš tú voliéru na balkóne, tak najlepšie by som ti poradil, aby si si vyrobila sieťku na celý balkón. Čo je obyčajná mriežka z drevených doštičiek, kde je spinkovačom pripevnená sieťka. Môžeš vyrobiť aj skladaciu, na uchytávacie kolíky, ak by si ju nechcela natrvalo.

A týmto vyriešiš aj druhý a vážnejší problém, ktorým je úlet andulky.

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Ne 17. Aug 2003, 21:16

Ahoj yuya,

nejlíp hmyzoodolná je fakt asi síť. Nevim jestli je to ještě sehnatelný, ale výborná co do trvanlivosti a účinnosti je taková jemná kovová protihmyzí síť. Samozřejmě, není to nic co by člověk mohl nechat papoušky olizovat, ale zas v příp. nutnosti je to papouškovzdorný, což se o těch moderních záclonovinách říct nedá. Hlavně to chche pořádně přidělat, ty lepící rychlo patenty jsou na nic.

:115: :103:

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 16:38

Ahoj Yuya!

Akira má asi pravdu. Najlepšia by bola sieťka. Keď som toto čítal uvažoval som , že by bolo dobré zaskliť balkón čo by bolo dobré aj na zimu. Ale má to nevýhodu, že v lete je tam moc horúco a je to asi dosť nákladné.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 22:58

Ja som nikdy nad tym nerozmyslal, z jednoducheho dovodu, lebo som z tym nikdy nemal problemi, ale drzim s Coalou, ze by sa tato otazka mala
presunut do veterinarnej poradne, rad by som aj ja vedel aka je prva pomoc pri ustipnuti osou.....
Zeby lieky proti alergii??

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 11. Sep 2003, 17:31

OSY - dajte na jednu stranu klietky gazu a postriekajte repelentom, napr. OFF.

Ak dojde k postipaniu najlepsie potriet Fenistilom, pripadne aj do zobaka dat par kvapiek Fenistilu pre deti.

Na ranu kocku ladu a mastit
k zverolekarovi, ak by boli potrebne silnejsie lieky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný