Hračky pre papagáje

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa coala » So 8. Nov 2003, 21:15

Pavel mi poslal pre forum svoju ručne vyrobenú hrazdu pre papagáje :30:

pre zväčšenie kliknúť na jednotlivý obrázok

[center][URL=http://www.parrotclub.sk/upload/uploadFiles/kuki1.jpg][img]http://www.parrotclub.sk/upload/uploadFiles/kuki1th.jpg[/img][/URL]

[URL=http://www.parrotclub.sk/upload/uploadFiles/kuki2.jpg][img]http://www.parrotclub.sk/upload/uploadFiles/kuki2th.jpg[/img][/URL][/center]
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa coala » So 8. Nov 2003, 21:16

@ Pavel

super máš u mňa 10 karmických bodov ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » So 8. Nov 2003, 21:16

Tyto hračky mile rád vyskouším

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa robo » Ne 9. Nov 2003, 15:59

PAVLE, SUPER !

Celkom si ma inšpiroval. Musím zase doma niečo poprerábať.;)
Dík za nápad a za to že si sa s nami oň podelil.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 16:11

Pekne.
Len ako sa to cisti? Alebo vymenis kompletne konare?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 16:25

Ahoj Gery,
hrazdu mají něco přes měsíc a zatím vždycky když si kákli, tak šlo všechno na zem. Ty bidla jsou přímo pod sebou, takže je to v pohodě a na těch bočních nekadí.:) Podle fotky to není moc vidět, ale ta hrazda je kousek za stromem, takže nekadí ani na papoušky hrající si na něm.
Hrazdu si po pár dnech oblíbili natolik, že první cesta při otevření klece vede tam. Hrazda je při jejich skotačení neustále v pohybu, takže si procvičí dokonale svalíky.

@Robo, děkujeme za pochvalu, při výrobě jsme se inspirovali tvými hračkami

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ne 9. Nov 2003, 16:53

Aha, uz mi je to jasne, Mozno by som mal nieco podobne zostrojit doma, nabytok uz u nas dostal dost na frak, ani len dubeve drevo nepomoze.
Pozdravuje Gery1

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa robo » Ne 9. Nov 2003, 20:13

Tak presne na to kakanie na konáre nižšie som sa išiel spýtať. Lenže Gery ma predbehol. S tým mám totiž neustále smolu. Keď im pomením v klietke bidlá za nové a pre zmenu, tak mi vždy ondia na tie nižšie. :10:
Už som povymýšľal toľko kombinácii ale zakaždým si vyberú to inkriminované miesto odkiaľ sa im dobre triafa. :39:
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa petra » Ut 11. Nov 2003, 14:33

Pavle super, ale u nás bohužel žádná skoba ve zdi nedrží, tak mají papoušci smůlu :16:

Taky máte náhled, jak dopadly hračky po pár dnech u nás, jinak všechny kolečka měli průměr cca 8cm a fakt nemůžu za to, že tam některá už nejsou :128:

[img]http://www.ptacibanda.nasweb.cz/images/hracky/P1010103.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa robo » Ut 11. Nov 2003, 16:36

Petro, tak to je prima informácie, nie ? Aspoň je to dôkaz, že sa to papuchom páči a dokážu sa s tým vyhrať.
Veď to by ich dlho nebavilo, keby sa to nedalo poničiť ! ;):D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 17:15

Ja mám opačný problém. Keď robím hračky, tak Kato vždy ako prvé rozklove ten povraz, na ktorom sú hračky naskladané. Občas visí dolu hlavou na poslednom dreve a okusuje povraz tak dlho, až spadne na zem. celou cestou, čo padá ani skoro neletí, pretože ten konár stále drží v pazúroch... Pomaly som premýšľal, že mu tam dám oceľové lano!!! (Pozor Gery, to bol ftip) Čo sa týka kak pod hrazdami, tak to riešime tým, že sú na zemi rohože z kokosu a na nich je to, čo vám pravidelne nosia do schránky - reklamné noviny. Som asi jediný vďačný odberateľ reklamných materiálov. Takže bordel na zemi je menší, pretože reklama je v schránke každý deň a poprípade sa tá rohož celkom dobre umýva. To len keď ráno Kato priletí na hrazdu a ja nestihnem rýchlo pribehnúť, tak to mohutné ranné kááák je na okne, alebo záclone...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ut 11. Nov 2003, 19:48

Všetky Vaše nápady s hračkami sa mi páčia,len moja mama nedovolí vtáčí strom v byte. Póli si zatiaľ vystačí s umelou palmou čo máme,a hračky obľubuje z lega-skladačky.Pokiaľ ich nerozoberie sú zaujímavé.Skakaním s ním nemám problémy,nešpiní po byte,len na dlažbe pri klietke a to chodí na záclonu,na sedačky a na tanier s cukríkami.Nejakú sladkosť keď ochutná,neuškodí mu to?Čokolády sú preč,ale napolitánky a posypky zákuskov by si chcel dať.Alobal obhrýza aby sa dostal dnu,ohrýza aj umelú
hmotu z hračiek. V klietke má aj konár na obhrýzanie.Ahoj.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 12. Nov 2003, 09:52

Skus mu to zatrhnut a ponukni mu namiesto toho susene tekvicove semienka, alebo slnecnicu to ja pouzivam pre mojich ako uplatky, alebo odmenu a funguje. Vies ona sa nemusi nic stat, ale ked dovolis tieto sladkosti tak sa moze stat, ze tvoja ostrazitost polavi a potom sa moze papuch dostat k ozaj niecomu neprijemnemu.
Asi tak.
Pozdravuje Gery1

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ut 9. Dec 2003, 12:35

TO: PAVEL

Trocha oneskorene som sa dostal na tuto temu, ale spatne vzdavam hold tvojej hrazde. Akurat do mesiaca sa ideme s Lienkou stahovat a jedna izba bude sluzit len papuchom. Uz teraz sa mi kadeco mota v hlave ako im to tam urobime, ale tvoja hrazda mi skutocne ukazala akym smerom mam ist. Tusim zakovia maju radi ist co naj-naj vyssie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 31. Dec 2003, 10:28

Návod na výrobu papouščích hraček jsem četla na Amazonii.Hned po přečtení jsem poprosila svého tatínka a ten se pro výrobu tak nadchl,že během hodiny byla první hračka hotová.:189:Rico je z nadšený,jen se už asi 2x stalo,že spadl v zápalu hry na zem jako kámen.Rve se s větvičkama tak,že zapomene,že má křídla a na zem by spadnout nemusel:45: Opravdu super nápad,proti kupovaným hračkám jsou tyto tisíckrát lepší:30:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » So 3. Apr 2004, 11:08

Zkoušel jsem vyrobit na takové hračce váhu ( můj papoušek se hrozně nerad váží), ale nepovedlo se to, nebo mi to prozatím alespoň nešlo.
Věž.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Št 15. Apr 2004, 08:28

Taky jsem hračky začala Honzíkovi vyrábět - přišla jsem na to velice brzo, když likvidoval ty zverimexové (i když na té jedné se mu líbí spíše jen provaz), které byly drahé a nejsou pořádně ani k sehnání. Moc se mi nelíbily ty barevné, ale zjistila jsem, že Honzíkovi se líbí snad víc než ty přírodní. Když mu na jednu šňůru na které visí větev - bidlo navleču barevné kostičky a na druhou přírodní, likviduje ty barevné a přírodních si ani nevšimne.

Takže jsem mu začala vyrábět barevné kostičky. Barvím je barvami na vajíčka - ty barvy, které jsem použila nebarví, když je ohlodává. Když je to jedlé pro lidi tak si myslím, že když je papoušek ohryže, nemělo by se mu nic stát. Vlastně je nabarvený jenom povrch kostečky a on to stejně nejí... A divila jsem se, že barvy jsou docela syté.
Přemýšleli jsme, že bychom mu udělali hračku z dětské stavebnice, ale potom jsme to zavrhli, protože se nám to zdálo riskantní - dítě přece hračky spíše neokusuje.

Jako provaz používám bavlněnou prádelní šňůru, která se dá koupit v drogerii - stojí něco kolem 20 Kč a je jí tuším 15 m a opravdu to vypadá, že je to čistá bavlna - prádlo bych na to nevěšela. Je to kroucené, docela silné na to, aby to nějakou dobu vydrželo - Honzík má totiž provázky na hračkách taky rád na okusování.

Kostečky vyrábím z latí, které kupuju hlavně v Baumaxu a podobně - protože bydlíme v bytě a nemáme dílnu, tak lať nejprve navrtám dírku vedle dírky a potom ji nařežu (nepotřebuju teda svěrák). Potom kostečky smirkem poopravím, obarvím a navleču na šňůru - na konec dám izolepu, aby to šlo provlíknout a mezi dřívkama dělám uzly.

Kůži bych se bála použít.

Ať se vaše hračky papouškům líbí. Sluníčko

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Apr 2004, 07:30

Figo si našiel super hračku.Vypúšta mi andule z klietky.Zavesí sa na klietku zdvihne padecie dvierka a keď sú vonku spokojne si on zalezie do svojej klietky a robí sa že on nič on muzikant.Keď boli vonku prvý krát takto pustené nepochopili sme ako je to možné lebo mali všetko zavrené a boli vonku. Až nedávno nám to predviedol.Takže som im dal na dvierka karabinku a keď mu chcem spraviť radosť tak ju dám preč.Sopm zvedavý kedy ma prekukne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Apr 2004, 07:37

@ Tiko

tak u toho bych taky chtěla být :10: :10: :10: A co ti na to řekly andulky? Co víš, třeba Figa navedly :D a teď hrají mrtvého brouka....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Apr 2004, 13:09

Vôbec neprotestujú. :10:
Je možné,že sa dohovorili lebo to niekedy na klietke vyzerá ako na gremialke. :80:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Apr 2004, 13:23

Alebo ma Figo mozno silne vyvinuty zmysel pre spravodlivost. Ak je on vonku, preco musia andulky trpiet zatvorene v klietke?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Apr 2004, 13:27

Myslíš ako taký papagájovský Fico? Ty si ozaj potvora. :10: :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » St 21. Apr 2004, 13:28

Prepáčte politici sú nie hodní porovnania s takýmito krásnymi tvormy. :kill:

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa coala » St 21. Apr 2004, 19:27

@ Tiko

tak to by som aj ja chcela vidieť ako senegálec vypúšťa andulky na slobodu :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Št 22. Apr 2004, 07:37

Ja si myslím že on to nerobí z dôvodu vypustiť kamarátky z klietky jednoducho tie dvierka majú uško a prišiel nato,že sa to dá dvíhať tak to niekedy skúša,aj keď na druhej strane tam môže byť aj úmysel.Prečo? Keď ešte bol problém,aj keď ešte stále niekedy je,dostať ho po výkende do klietky,on nás vymákne keď nie sme v izbe ide sa napapkať a pokojne si ide von,urobyl som na neho takú habaďúru. Dvierka na klietke sa otvárajú z dola hore a tak som jeden koniec nitky uviezal na dvierka a druhý som upevnil pod jablko do krmítka. Keď si Figo zobral jablko uvolnil nitku a dvierka sa zavreli. No aj to fungovalo len krátko.Pri príprave na tento podvod ma po čase začal pozorne pozorovať čo to tam robým. No a potom sa to stalo. Priletel na klietku a jednoducho tú nitku prehrizol. :kill: Takže neviem........

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní