Hračky pre papagáje

lola

Hračky pre papagáje - spagat?

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Jan 2005, 22:11

btw, tie fotky ma inspirovali, mala som v plane vytvorit nieco podobne, ale.. kde zozeniem spagat, ktory mi papuchy neprekusu za dva dni?? :-) tiii moji dvaja su na prekusovanie vsetkeho mozneho, aj drotov, najsikovnejsi v celej nasej rodine;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Jan 2005, 22:17

[quote][size=10px][b]Zunitko napísal/a:[/b]
btw, tie fotky ma inspirovali, mala som v plane vytvorit nieco podobne, ale.. kde zozeniem spagat, ktory mi papuchy neprekusu za dva dni?? :-) tiii moji dvaja su na prekusovanie vsetkeho mozneho, aj drotov, najsikovnejsi v celej nasej rodine;)[/size][/quote]

a kua, agaporňáci sú uz filogeneticky tak vyvynuti, ze si vedia otvarat klietky??? hupz :) to mu tam mam davat zamok? :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 04:30

[quote][size=10px][b]Ike napísal/a:[/b]
a kua, agaporňáci sú uz filogeneticky tak vyvynuti, ze si vedia otvarat klietky??? hupz :) to mu tam mam davat zamok? :)[/size][/quote]

dobra hasicska karabina to vyriesi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa petra » Pi 28. Jan 2005, 10:30

Zunitko kdyby jsi si to tu pořádně přečetla věděla by jsi kde špagát koupit a myslím, že určitě vydrží déle jak 2 dny.

Ike někdy je potřeba používat karabiny nebo zámky a je jedno jestli je to andulka nebo velký papoušek, u těch větších je akorát problém, že většina karabin dlouho nepřežije. Sám už musíš odhadnout jestli hrozí, že se tvůj papoušek dostane z klece a včas tomu předejít.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 11:38

Chcela by som sa vrátiť k téme ohľadom stromčeka. Pre to naše veľké mláďa, keď začne lietať po byte chcem zkonštruovať niečo, kde by mohol pristávať a hrať sa tam. Tiež chcem vsadiť veľký konár do nejakého kýbla alebo kvetináča. Môžete mi poradiť, čím ho mám upevniť v tom kvetináči? V tomto som nováčik, takže nemám skúsenosti. Díky. :23:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 28. Jan 2005, 12:54

ja mam velky kvetinac vylozeny igelitem a z pulky vylity sadrou a zbytek dosypany kockolitem (igelit proto, aby se sadra neprichytila na kvetinac - je hlineny a to "cudo" slo vyndat). drzak na vanocni stromek se mi neosvedcil, stejne se to muselo nejak zatizit, a sadra se pak snadno rozbije
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 13:31

@Sasa
Ďakujem za radu, myslím, že je to dobré riešenie. Vyskúšam to. Len si chvíľku musím počkať keď bude teplejšie, aby som mohla nejaký pekný kúsok konára uloviť. :30:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 15:00

ja som sa po precitani fora tiez dala do prace - vlastna vyroba. Je to zabava. Trocha utrpel nabytok, lebo pri vrtavani dierok do konarov som s podloznou doskou prevrtala aj konferencny stolik /uf-uf/. teraz musim opravit aj ten. ale co clovek nespavi pre to "zeleny stesticko". :35: A popri tom ma napadlo, kazde bidlo rebricku prepchat rolkou po WC-papieri. KIKO sa najprv bavil odstranovanim kartonu a po dvoch dnoch presiel na drievka. I tak bo pre mna najvacsi problem prevliekanie spagatu /v BA je dobry vyber v Baumaxe na Bajkalskej/. Najprv som dala koniec spagatu do husteho skrobu a nechala zaschnut-zatvrdnut do druheho dna. Ale potom som sa tu docitala o izolepe na konci a uz mi to ide rychlejsie.
PS: Odkaz pre novacikov-najprv si precitajte vsetky stranky /napr. o vyrobe stromu pre papucha/ :17: a budete vediet, ako na to. Trva dlho prehrabavanie sa v tychto strankach, ale ozaj je tu uz vsetko!

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 15:10

Papagena: alebo skus kvetinac do polky vysypat klasicky hlinou, do toho zapichni ten konarisko ci strom a potom to obhadz nejakymi vacsimi kamenmi dookola. a nemusis ani kupovat ani vyrabat sadru ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 18:01

no mna by celkom zaujimalo ako odstranit sadru z kvetinaca, kedze som predvidavo nevystlala kvetinac igelitom!!! strom som zrusila lebo neuspel a teraz mam kvetinac plny sadry, ktora nie a nie von... co s tym???
aby ste si nemysleli, kvetinac na druhy strom, ktory som vyrabala som vystlala ale tiez nemal uspech :-(

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 28. Jan 2005, 18:25

v kvetinaci se sadrou doporucuju pestovat pampelisku, ta prorazi i beton (anebo sadroveho trpaslika :) )
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 19:14

[quote]ako odstranit sadru z kvetinaca[/quote]
To je ještě lepší rébus, než ježek v kleci. Co vyhraje ten kdo najde správné řešení? Můj typ by byl zkusit to strčit do mrazáku a zmrzlá sádra by třeba šla vyklepnout. Když selže tohle, tak na delší dobu do vody a sádra musí povolit. Každopádně pak napiš výsledek.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 19:44

No, ciste teoreticka moznost je pouzit kyselinu chlorovodikovou, v ni se slouceniny vapniku docela ochotne premenuji na vodou rozpustne chloridy. Keramickemu kvetinaci to neuskodi.. V praxi bych ovsem tuto nebezpecnou proceduru nahradil obetovanim kvetinace :D..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 20:06

Ja som sa chcel ešte opytať,byvam v Bratislave a bol som tuna v Baumaxe mam aj dreva,kupil som tam špagát...Bolo tam napísané že je to vyrobené z konope,neškodí to papagájovi

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 20:19

Opal konec zapalovačem. Když bude jenom ohořelý, je to čistě konopné lano. Když se tam bude i něco "škvařit" je tam nějaké středové polypropylenové vlákno a to by mohlo být nebezpečné.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Jan 2005, 21:08

Já jsem tomu svému opeřenci koupil za 25 Korun [URL=http://www.parrotclub.sk/pimg/bild.php?id=3394&eintrag=0&bc=0&showcat=161]tuhle[/URL] hračku pro batolata a má to úspěch :) Prvních 14 dní si s tim hrála skoro pořád, teď už je to slabší, ale pořád ji to baví :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Jan 2005, 10:51

ja som zasla vcera do drogerie a mali tam bavlnenu snuru na pradlo /podla receptu z fora/. super - je ovela hrubsia a lacnejsia nez spagaty v Baumaxe! idem ju este podpalit. drzte mi palce.... ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Jan 2005, 13:16

[quote]idem ju este podpalit. drzte mi palce[/quote]
Držíme. Jednak aby tam nebyl popypropylen a hlavně aby jsi ji uhasila. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Jan 2005, 09:43

@jozikke
Aj tá hlina nie je zlý nápad. To ma tak aj napadlo, že do toho zasadiť nejakú rastlinku, napr. čo som tu čítala o tom žabinci, ale neviem či sa to v byte ujme. Mimo zimy by to teoreticky mohlo byť aj na balkóne, pokiaľ krásavec bude v klietke. Keď bude lietať, bude mať stromček s burinkou k dispozícii. Dalo by sa to? Veď keď nie, nič sa nedeje. Ale aspoň niečo by som rada pestovala pre malého na balkóne okrem mojich kvetiniek, keďže záhradu nemáme a v tejto Bratislave bohvieaké možnosti nie sú. :173:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Jan 2005, 10:20

tak, strom uz stoji. haluz je taka dlha, ze som z nej musela odpilit, aby sa zmestila nastojaka do izby a tak nepotrebujem ziaden stojan, lebo je zakliesnena medzi dlazkou a stropom. papuch mal sprvu strach z toho monstra ale nakoniec som ho nemohla z nej "odlepit". aj macke sa lubi, dufam, ze ked zoschne, nezmensi sa a nespadne ten konar. obyvacka zmenila vzhlad a odteraz asi neprijimam ziadne navstevy, lebo si budu mysliet, ze som sa sc :31: vokla.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Jan 2005, 13:52

@papagena: to s tym stromom ma len tak napadlo ked som nad tym premyslal. ja osobne nemam urobeny ziadny strom pre moje papuchy pretoze by som ho robil zbytocne. ked ich pustim tak su stale hore na skrini alebo na bidle ktore tam maju. a oni aby sa zdrzovali nizsie na nejakom strome? to tazko :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Jan 2005, 15:13

Ja len dúfam, že môj číňanko tam bude chcieť nalietavať. V sobotu bol 1x vonku z klietky a sústredil sa len na šnúru čo máme v kuchyni hore. Ale keď ho budem chcieť mať v izbe alebo v obývačke, nerada by som bola keby všetko dokúsal. Čo som mala Alexandra malého, ten mi posledné roky sedel len na ramene, o iné sa nezaujímal. Keďže toto je ešte mláďa, a je väčší, bude to teda "väčšia sranda". :201:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Jan 2005, 23:16

ja som zhotovila pre KIKA paradny stromisko a po dvoch dnoch sa aj tak rozhodol pre moje rameno. esteze si cica chodi nanho brusit pazuriky. :11:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa lola » Ne 13. Feb 2005, 21:35

chtěla jsem se zeptat, zkoušel jste někdo jako hračku řetízek z "céček"?

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Hračky pre papagáje

Príspevokod užívateľa robo » Ne 13. Feb 2005, 22:11

Možno pre andulky a menšie papuchy.
Žakovci by si na tom zgustli a vydržlo by to tak do 5 minút.

Ale rád by som pripomenul: Dajme si radšej tú námahu a vyrobme papuchom prírodné hračky. Myslím, že si to zaslúžia keď už sú odsúdený byť "celý život za mrežami". S plastami sa fakt nevyhrajú tak ako s drevom.
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní