Strihanie pazúrov

lola

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Aug 2003, 19:24

Konečne som sa odhodlala dať ostrihať Miškovi pazúry. Už to chúďa potreboval ale mala som z toho strach. Neviem aké máte skúsenosti so svojimi papagájmi ale Miško je .. no ako to nazvať, hmm.. veľmi konzervatívny. Každá zmena prostredia preň znamená šok. Cez Vianoce som ho iba presunula na druhý koniec obývačky aby som na jeho miesto mohla dať vianočný stromček a veru to dopadlo veľmi zle. Asi 4 dni vôbec nerozprával /podcenila som túto situáciu myslela som, že je iba urazený. Urážať sa on vie. Vždy sa na tom smejem a tvrdím, že je to typický mužský/. A na piaty deň ráno som ho našla ležať na dne klietky. Uf myslela som, že je už po ňom. Dala som si ho na kolená a doslova celé doobeda som ho škrabkala po hlavičke. Až po niekoľkých hodinách sa postavil na nohy. Vianoce nevianoce stromček šiel preč a Miško sa vrátil na svoje miesto.
No aby som sa vrátila k dnešnej akcii strihania pazúrov. Už keď išiel do prepravky vykrikoval ‘CHÚĎA MOJE‘ takto sa vždy rozčuluje, keď ho dávame do klietky. Niekedy ma zaráža ako priraďuje k slovám význam. Napr.. keď robí niečo o čom viem, že sa mi nepáči pozerá na mňa a vykrikuje ‘VIDÍM ŤA TY POTVORA’. Hi ak je Miško typický mužský tak musím priznať, že ja som typická ženská a stále odbieham od témy. Už sa polepším naozaj.
Tak u veterinára začal urputný súboj. Miško sa proste rozhodol, že z prepravky nevíde von a HOTOVO. Ľahol si na chrbát a bojoval. Opatrne som ho vyťahovala aby si neublížil a veru dokúsal /dozobal????/ ma do krvi aj cez kožené rukavice. Ešte, že veterinár bol duchaplný a a jemne ho zabalil. Nezvládla by som mu držať aj krídla aj hlavu. Pazúriky boli už potom ostrihané raz dva. Uf mala som ale obavu mal otvorený zobák a lapal po dychu. Veru aj doma bol asi pol hodinu mimo. Ale nakoniec sa mi hrdo otočil chrbtom a ignoroval ma. Bolo mi jasné, že už je O.K., keď trucuje. :p A je mu lepšie tie pazúriky mali ísť dolu už pred pol rokom. Hi práve teraz sa šplhá po ráme zrkadla a vyspevuje Francúzsku hymnu. Allonz enfant de la patrie, la gloire tarivi. Kuk určite tam je spústa chýb. Ešte, že je to vták inak by som si myslela, že ma čaká gilotína. Viete zaujímalo by ma aj aké máte Vy skúsenosti so strihaním pazúrov u papagájov. Možno by to šlo aj s menším stresom. Evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa coala » Po 11. Aug 2003, 19:33

[quote][b]Citát: [/b][hr]Viete zaujímalo by ma aj aké máte Vy skúsenosti so strihaním pazúrov u papagájov. Možno by to šlo aj s menším stresom. Evika[/quote]

[URL=http://www.parrotclub.sk/fnoframe/showthread.php?id=16]Starostlivosť o zobák a pazúriky[/URL] :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Aug 2003, 19:35

ja pazure nestriham-zatial zakovi stacia drsne prirodne vetvicky. Aj ked ich niekedy ma dlhsie ako by mali byt-pozorovala som prirodzeny proces obnovy pazurov. Ked su moc dlhe, konce samostatne odpadnu-v strede je potom dierka-v ktorej medzicasom dorasta novy pazur a zaobluje sa. Takze ked ten uz pridlhy koniec odpadne, nachadza sa pod nim prirodzene zaobleny kratsi pazurik.
O tejto teme ale dalej pisat nechcem, kedze som sa ja osobne raz o tom uz vyjadrovala a moje stanovisko sa nemeni. Pokladam strihanie pazurov za prebytocnost.

PS: neviem, ci by nebolo lepsie zamysliet sa nad prevenciou namiesto podstupovania papagaja takemuto ako sama pises \"urputnemu suboju\":(

- Modifikované Miri dňa 11.08.2003, 19:50 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Aug 2003, 19:59

Nikdy jsem papouskum nemusel drapy ani zobak upravovat, normalnimu zdravemu papouskovi neprerostou, pokud si je ma o co prirozene obrusovat. Predpoklad je mit dostatecne velka bidla (prumer alespon tak aby ho paratem neobejmul vic jak do 2/3 ) s hrubou kurou. Jakmile se kura ohladi nebo oloupe (za vydatne podpory papouscich zobaku) je nejvyssi cas dat bidla nova. Zobak si papousek samovolne obrousi pri okusovani vetvi, mineralnich bloku a nabytku.

V zahranici jsou k mani specialni bidla s drsnym povrchem (cosi jako smirek), ja jsem zacal experiment s betonovym bidlem (jako forma poslouzila PVC zachodova odpadni trubka prumer 40mm, stredem kus svareciho dratu jako armaturu a vyplnena betonem), ale sebekriticky dodavam, ze tento experiment jsem jeste nedotahl do konce, protoze na to bidlo musim vymyslet nejaky vhodny drzak.. Zatim lezi v dilne na ponku.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Aug 2003, 20:04

Jeste jsem zapomnel dodat vlastni zkusenost s drzenim papouska u veterinare. Nase Tonca po odberu krve, pri kterem jsem ji vlastnorucne drzel, mi uz nikdy neduverovala tak jako pred tim. Pred odberem se ode mne nechala kdykoli podrbat, dneska (temer po roce) je to tak, ze za mnou sice prijde, ale sahnout na sebe az na velmi ridke vyjimky nenecha, ma z me ruky strach.
Velci papousci maji vynikajici pamet a neprijemne zazitky si umi velmi dobre spojit s jejich puvodcem. Po teto zkusenosti vzdy pozadam veterinare o asistenci jine osoby (V pripade MVDr. Grymove tak ochotne cini jeji manzel).

Ahoj Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa petra » Ut 12. Aug 2003, 23:41

S tím stříháním/nestříháním fakt nevim. Našemu Pepovi se teda drápky fakt nezaoblují. Naopak tu nejostřejší špičku má jakoby bez vrchní vrstvy nehtu, takže ještě ostřejší, prostě jak jehlu. I když jsem na větve asi trochu šlompa (v Praze se blbě sháněj dostatečně tlustý), přece jen myslím, že to jen ve větvích není. Např asi před 6 týdnama jsem mu drápky malinko zabrousila a od té doby dostal nové větve 3x a přece už je má zas jak jehličky. A že je má až neobvykle ostrý říkala i Grimová a Pádková, když Pepu viděli.

Každopádně jsme už vyzkoušeli i větve o prům. aby drápky nevysely dolů, ale pořádně se opíraly a myslím, že co do obrušování je to trošinku lepší, ale zas mně na těch větvích nechce spát, protože na nich blbě drží balanc.

Taky jsem zkoušela zastřihování, ale to nedoporučuju, protože pak může papouch padat z bidla. Prostě musí víc zabírat silou, když se drží a nechápe proč to před 5 min. šlo a teď ne. Jediné co ještě jakž takž šlo je zabroušení pilníkem, ale taky to chce jen malilinkato, protože při zabroušení kdy papoušek moc neškrábe je stejný problém jako při stříhání.

Jinak všechny tyhle procedůry absolvoval Pepa s náma. Nejdřív jsme ho učili miminko (=zabalení do hadry) no a pak jsem nastavím prst, aby se chytl a postupně obrousím drápky. Teda je fakt, že balení do hadry ho většinou štve, ale už v tom máme docela grif a tak je za dvě minutky hotovo a zatím to dělám tak max čtvrtletně. Asi by jsme taky uživili nějaký víc brusný bidla.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa coala » Ut 12. Aug 2003, 23:58

[quote][b]Petra napísala: [/b][hr]S tím stříháním/nestříháním fakt nevim. Našemu Pepovi se teda drápky fakt nezaoblují.[/quote]

s tým s tebou súhlasím, je to individuálne

samec si zabrusuje dokonca okusuje pazúriky sám v pohode, je úplne jedno či má bidlá hladké, hrubé, tenké akékoľvek, vie si proste manikúru spraviť

samica má také isté možnosti ako samec, vyskúšala som už hádam všetko, ešte mi aj Gery poslal špeciálne cementové bidlá zo Švédska a nič má ich stále špicaté a pichľavé

ale jednoducho to už neriešim keď to neprekáža jej prečo by to malo prekážať mne, ona aj tak vie aj s tými špičákmi po mne chodiť tak aby mi neublížila a pokiaľ nepadá z bidiel a dokáže si nohami držať stravu nevidí sa mi to ako akútny stav k tomu aby som musela použiť drastickú metódu zastrihovania :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 11:45

Keď som kúpila Filipa, mala som problém s pazúrikmi. Mal ich až zatočené chudák. Tu ste mi poaradili konáre miesto bidla. U Filipa mi to pomohlo. Teraz má pazúriky o polovicu menšie ako keď sa ku nám dostala. Konár-bidlo neokusuje, má ho dobre zosušený, čiže aj super drsný. Ibaže Filip má pazúriky tenučké, obrúsili sa dobre.
U väčších papagájov je to určite inak. Vidím to u Kiky. Zatiaľ ich má v pohode, dúfam, že sa jej nezväčšia.
V Maďarsku som videla v Chovexe také podlhovasté rúrky, ktoré boli na povrchu ako šmirgeľ. Tá rúrka sa nasunie na bidlo. Vizeralo to dobre, boli na povrchu fakt drsné. Ja som ich nekupovala, lebo Filip ich nepotrebuje a Kiku som ešte nemala. Nakoniec neviem či by sa nedalo také niečo aj vyrobiť. Neviem či šmirgeľ papier škodí, myslím tie zrniečka piesku, ktoré sú nalepené. Alebo si vyrobiť, nalepiť piesok hoc aj na bidlo. Len neviem či existuje nejaké lepidlo, ktoré je neškodné pre papagáje. Toto berte ako môj úlet fantázie. Nieže zoberie niekto kanagón a nalepí s ním piesok na bidlo.:10:

Zdravím všetkých Eviku:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Strihanie pazúrov.

Príspevokod užívateľa petra » St 13. Aug 2003, 13:03

Coala - Pepa si sice taky šudlá zobákem nožky i kolem drápků, ale myslím, že manikůru moc neumí :D. Asi je to tím, že byl od 3 týdnů ručně odchováván a rodiče ho to nestihly naučit. To jsou ty nevíhody, když chcem doma mazlíčky.

[quote]ale jednoducho to už neriešim keď to neprekáža jej prečo by to malo prekážať mne[/quote]


Když Pepa fakt někdy škrábe až se člověk neubrání tomu, že to vnímá jako nepříjemné, tak nechci ho stresovat tím, že bude cítit, že se mně nelíbí, že u mě přistál. Však víš jak poznají nálady.


Eviku, těch lepidel na šmirgl papír bych se asi bála. Jedině to přidělat k bidlu kobercovou páskou, ale stejně kdo ví, co by udělalo papouškům to lepidlo, kterým jsou krystalky přilepeny na papír. Ještě je možnost udělat bidlo třeba sádrové a do měkké sádry zacpat zrníčka písku.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 13:37

@Eviku,

to je pekne, ze si si vsimla, ze v Madarsku predavali tie rurky, co sa nastoknu na bidielko. Len by som ti chcela pripomenut, ze ten papier je velmi podobny smirglu-je to asi na papieri nalepeny piesok alebo co-a ked si predstavis, ze vtak na tom sedi svojimi nozickami a tlaci ho cela vaha jeho tela, tak neviem......koniec koncov to neposobi len na jeho pazure ale aj (a mozno hlavne!) na jeho \"chodidla\". Moze sa stat, ze si porani kozu na chodidlach, zanesie sa mu do toho spina, infekcia spolu s otlakmi su naprogramovane!!!
Keby som mala tu moc, tak by som predaj tychto hluposti zakazala:kill:

pa

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 21:31

A prečo neskúsite jemnejší šmirgel? Papúchovi to nemôže uškodiť, pretože to nie je žiadna umelina (je to väčšinou syntetický korund). Ved papúchom sa aj tak má dávať grit (piesok) pre lepšie trávenie.
Stačí nalepiť len kúsok na bidlo, len NEPOUŽIŤ žiadne chemické lepidlo!!!:18: Môžte skúsiť aj nejaký lepivý maglajz, co sa vám podarí vyrobiť v kuchyni.:10:

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 12:24

[quote][b]Citát: [/b][hr]@Eviku,

to je pekne, ze si si vsimla, ze v Madarsku predavali tie rurky, co sa nastoknu na bidielko. Len by som ti chcela pripomenut, ze ten papier je velmi podobny smirglu-je to asi na papieri nalepeny piesok alebo co-a ked si predstavis, ze vtak na tom sedi svojimi nozickami a tlaci ho cela vaha jeho tela, tak neviem......koniec koncov to neposobi len na jeho pazure ale aj (a mozno hlavne!) na jeho \"chodidla\". Moze sa stat, ze si porani kozu na chodidlach, zanesie sa mu do toho spina, infekcia spolu s otlakmi su naprogramovane!!!
Keby som mala tu moc, tak by som predaj tychto hluposti zakazala:kill:

pa[/quote]

Miri, nesmis vsechno brat tak extremisticky. Nikde prece nebylo receno, ze takoveto brusne bidlo bude mit ptak v kleci jedine k dispozici a ze si nebude moci sednout na neco jineho. Nevidim zadny problem v tom, aby papousek mel takoveto bidlo treba na \"ptacim strome\", kam si chodi hrat. Pripadne ze ho bude mit v kleci jednou za cas na den na dva, aby si zabrousil drapky.

Podle mne neni problem v hlouposti veci samych, jako spis v hlouposti lidi, kteri je nespravne pouzivaji.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 16:31

Jirko
???

no to som zvedava, ak mu ponuknes na konar ten \"smirgel\", ci si ti tam dobrovolne sadne---------->napr. moje andulky mali v klietke jeden cas pripevnene jedno jedine \"neskodne\" mineralne bydielko na skusku--------->vysledok bol taky, ze sa toho bali a vyhybali sa tomu. Mozno by si chuderky boli sadli, keby im nedam inu moznost sedenia len to jedine mineralne bydlo.
Takze ak chces, aby to malo ucinok a aj to dobre \"obrobilo\" pazure, musel by si to zrejme podavat na vsetky konare:-)

Ale to je dobre, ze su ludia, ktori takymto veciam veria a su ochotni za to vyhodit peniaze, lebo inak by sa nehybali obchody. Vies, predava sa vselico, ale potrebujeme to vsetko? Alebo je to len \"tahanie prachov\" z chudakov konzumentov? No proste dobre skonstruovana psychologia predaja nejakeho produktu ma zrejme este urcitu vahu:-) (aj ked nie u mna-ziadna sanca:-)

Ja zastavam este stale nazor, ze papagajovi casto staci to, co ma aj v prirode-v tomto pripade su to napr. drsnejsie konare:-)
zdraviiiiim Ta

:17:
**************
Podle mne neni problem v hlouposti veci samych, jako spis v hlouposti lidi, kteri je nespravne pouzivaji.
**************
s tymto s tebou nesuhlasim, skor si myslim, ze ludia rozne veci aj vedia pouzit, len si neuvedomuju, ze ich vobec nepotrebuju, su toho dojmu, ze vsetko, co pride do obchodu a oni si to financne mozu dovolit, tak ze to hned aj musia mat:-)

- Modifikované Miri dňa 14.08.2003, 16:36 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 16:47

Jirko
este ohladom toho vyrabania tych tvojich betonovych paliciek na sedenie:
kedze nevies, ako ich prichytit: existuje taky srob, na ktorom je najzaujimavejsia hlavne matka. Nie je to taka obycajna mala okruhla matka, ale taka \"kridelkova\".
Ten srob je dlhy, tu nezavitovu cast zalejes do betonu. Ta matka ide potom na tu zavitovu cast, ked upevis palicku na volieru, tak zvnutra je bydielko, potom vytrca srob so zavitom von z voliery, dalej sa zvonka na voliere na zavitovu cast upevni ta matka-problem je len v tom, ze musis pozerat na to, aby ta matka nebola mensia ako oka na voliere.......neviem, ci som ti to dobre vysvetlila.
Ale ak Coala bude mat trocha casu, tak ti moze vystavit jeden obrazok z takeho jedneho katalogu, tam to je celkom pekne vidno (Ivka, strana 74, ten stredny obrazok - tie drevene palicky, diiiiiiiiiky)
Len neviem, ake velke dostat kupit tie matky so srobami.....to je ten problem.......lebo inak by si musel rozmyslat o tom, ako zmensis zopar ociek na voliere, aby ta matka nebola mala.

papa

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa petra » Št 14. Aug 2003, 17:38

Miri, když se spolehnu na zvědavost amazoňanů, tak stačí toho šmirglu i 10 cm na jedné větvičce k tomu, aby ho alespoň trošku použil. Jinak sehnat křídlový matky není problém.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 18:48

[quote][b]Citát: [/b][hr]s tymto s tebou nesuhlasim, skor si myslim, ze ludia rozne veci aj vedia pouzit, len si neuvedomuju, ze ich vobec nepotrebuju, su toho dojmu, ze vsetko, co pride do obchodu a oni si to financne mozu dovolit, tak ze to hned aj musia mat.[/quote]

Miri, v te hlouposti uzivatelu je zahrnuta i ta tebou uvadena vlastnost kupovani veci ktere nepotrebuji :-). Osobne nic nemam proti obchodnikum, ze prodavaji nesmysly. Konzument neni zadnu chudak, ma svobodnou volbu jestli to koupi nebo ne. Za blbost se plati a kdyz jsou lide natolik hloupi, ze blbosti kupuji, je to jejich problem a jejich penize, dobre jim tak.

Ja myslim ze znas dostatecne moje nazory na vselijake ty skutecne nesmysly, ale zrovna tyto pomucky bych smahem nezavrhoval. I kdyz vetsina papousku vystaci s hrubou kurou na vetvich, muze se stat ze se najdou jedinci kteri proste nevystaci. Nemusi jit o vylozene prerustani, muze jit jen o neprijemne ostre spicky drapku ktere zranuji majitele a zneprijemnuji mu jinak prijemny kontakt s operenym mazlikem. Myslim ze pouziti bidla z abrazivniho materialu stoji za pokus a pro papouska to muze byt daleko prijemnejsi alternativa nez zabrusovani nebo strihani spojene s pro nej neprijemnym drzenim atd.. Ale samozrejme tim netvrdim, ze by vsichni meli smahem zacit nakupovat brusna bidla, to je nesmysl..

K pokusum s betonovym bidlem - ne ze bych nevedel jak to uchytit, problem je hlavne v tom se k tomu dokopat :) Jinak tvuj napad ze sroubem je docela dobry, asi z nej vyjdu pri dalsi variante. V zelezarstvi se da bezne koupit zavitova tyc, tj. tycka se zavitem po cele delce, a tu pouzit jako armaturu v betonu. Jedina vec je doladit technologii vyroby. Konce toho betonu se rady droli, ve stavajici variante to neni problem protoze se osklivy konec proste diamatovym kotoucem rozbrusovackou urizne jako salam a je to, ovsem kdyz v tom bude ta zavitova tyc, nebude to tak jednoduche. Matice nejsou vubec zadny problem, at kridlove ci normalni, problem velikosti ok pletiva voliery nebo roztece dratu klece je snadno resitelny pouzitim velkoplosne podlozky, opet k mani v kazdem zelezarstvi.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 19:45

Ahoj Jirko,

sorry, na tie podlozky som zabudla, su fakt tiez sucastou.....:[
Ja chcem montovat do prenosky bydlo na sedenie a premyslam o tejto alternative s tymi kridlovymi matkami. Len dufam, ze ich je bez problemov dostat kupit, este som to nehladala.

Co sa tyka toho odrezania.....ved ty nemusis dat tu zavitovu tyc predsa na celu dlzku, ci hej? Mozes napr. posledne ca. 2 cm vynechat, tie potom odfaklis.
Jirko a ako dostanes potom to bydlo z tej trubice-to ju rozrezes alebo to pouzijes viackrat a vymazes ju olejom pred naliatim betonu (ale to neviem, ci to vobec pomoze:( )?

caf

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 20:47

[quote][b]Citát: [/b][hr]
Co sa tyka toho odrezania.....ved ty nemusis dat tu zavitovu tyc predsa na celu dlzku, ci hej? Mozes napr. posledne ca. 2 cm vynechat, tie potom odfaklis.
Jirko a ako dostanes potom to bydlo z tej trubice-to ju rozrezes alebo to pouzijes viackrat a vymazes ju olejom pred naliatim betonu (ale to neviem, ci to vobec pomoze:( )?
[/quote]

No, zavitovou tyc musim dat az do konce, jednak aby ji bylo mozne vycentrovat (Tj. nejakou distancni podlozku, dreveny valecek s dirou uprostred nebo tak neco..), druhak stejne musi z betonu vycuhovat..
Trubka stoji par korun, tj. pouzil jsem ji jen jednou, po vytvrzeni jsem ji podelne rozrezal flexkou a oloupal. Namazat by nestacilo, to by i tak musela mit konicky tvar aby to z toho slo vydelat. Jeste zbyva technicky vyresit plneni te trubky betonem, v namichanem betonu je spousta vzduchovych bublin, chtelo by to nejakym zpusobem donutit tu trubku k vibracim, aby se beton zhutnil.

Cau Jirka
- Modifikované Jirka Amazonia dňa 14.08.2003, 20:53 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 21:40

Jirko, my sme chceli robit z takychto samovyrobenych stlpikov na chate \"obrubnik\" okolo terasy a okolo chodnikov. Tam je totiz najlepsie urobit si vsetko kutilsky, lebo su ludia, co chodia kradnut a co sa ukradnut neda a zavidia ti, tak ti to znicia. Hlavne vtedy, ked nie je sezona, tak si tam asi nejaki kmini kratia sem-tam chvile. Jedni si kupili krasny velky gril-tazky jak brok-a ci ti im ho neukradli?
No a sused je velmi sikovny a ma taketo dobre napady, sam si dokonca postavil gril, dokonca je este krajsi ako kupovany, lebo vonkajsok je pekne vylozeny malymi bridlicovymi kuskami-no jednoducho fantazia. A ten sused mal taky napad, ze z prazdnych malinovkovych flias(ktore boli samozrejme rovnake-asi stale pil to iste:D ) si porobil taketo obrubniky. No a kazda flasa sa da pouzit len raz. On ju potom rozrezal a bolo
Preto som myslela, ze by sa mozno dalo pouzit tu trubku viackrat-vies, ked potrebujes 400 alebo viac takych kusov, tak sa to vyplati. Ale tiez sme uvazovali, ze sa to potom nebude dat vytiahnut.
Ale musim ti povedat, neviem, ako to plnil-vlastne hrdlo mal odrezane a flasa ma väcsi priemer ako ta tvoja tycka, tak to asi nebol problem-ale kazdopadne mal pekny beton-bezbublinkovy! Dokonca do toho pridal bielej farby (kedze na obrubniky, tak to nie je problem pridat farbu).

No kazdopadne to vyzeralo super. Mozem sa ti spytat, ako to robil, ze mal nakoniec hladky stlpik.

maj sa zatial fajn

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 11:46

No ja se musim pochvalit ... vcera jsem i ja ostrihala Aswankovi drapky :32:, ale musim poctive priznat, ze to byl boj :D. Puste zavidim tomu, od koho jsem kdysi cetla prispevek, ze papouch, jak vidi \'nuzticky\', prihopka a nastavi tlapky. Pri prvnich dvou zacal kvokat, jako ze se mu to nelibi, nebo snad i boli, a to jsem to nemela ani ustrizeny cely (pritom to bolet fakt NEMOHLO), dalsi byly celkem ok, zacal byt zvedavy, na dalsi jsem ho podplatila bananem a udelala \'cvak cvak\' tak rychle, ze ani nestacil zarvat :D. A ten posledni, to bylo teda dilo. Zdrhal, tlapku schovaval, strkal jazyk mezi ostri strihatka (mizera :) ) ... ale povedlo se, povedlo. Hooray to me.

Ncmene uprimne doufam, ze splhani po strome aspon trosku pomuze, abych tuto proceduru pokud mozno nemusela opakovat.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 6. Nov 2003, 14:10

Vážený priatelia,
zastrihávanie pazúrov je u nás skoro príjemná procedůra. Ide len o zvyk. Od začiatku som sa bál mu zastrihávať nechty sám a k veterinárovi sa mi nechcelo. A potom si raz moja polička robila manikúru a ja som objavil sklenený pilník!!! (som chlap,takže tieto veci ma dokážu ešte prekvapiť) Zposob nášho zastrihávania: Sadnem si na pohovku, dám si Kata na nohy, na chrbát a pomaly mu robím manikúru na všetkých prstoch. Je síce pravda, že musím furt niečo hovoriť alebo spievať, ale Kato drží ako hluchý dvere. No a potom pochválim a je hotovo. Žiadny veterinár, židne nožnice. Sklenený pilník. Tým železným to nefunguje. A ten sklenený má jednu nevýhodu. po troch brúseniach možete kúpiť nový...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 6. Nov 2003, 14:57

Na poličke si mal manikúru alebo tvoja polovička mala manikúru.Slovmá hračka.:74:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa coala » Št 6. Nov 2003, 15:11

a načo si to vlastne začal robiť?

padal snáď z bidla? či si azda nevedel chytiť potravu do pazúrov?

už som niekoľkokrát spomínala, že držíme naše papagáje v príliš veľkej sterilite a takto to v prírode nefunguje

nie je dobré ak úzkostlivo dbáme aby mali všetko od nás strčené pod zobák a oni sa potom nemuseli o nič snažiť, niekedy mám pocit, že to im je práve len na škodu

ale je to samozrejme vec názoru každý ho má iný ;)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 6. Nov 2003, 15:22

U mňa už skončili problémy so strihaním pazúrov, vždy som mu ich musel skrátiť, pretože sa mu až zapletali prsty.
Odvtedy, ako som mu namontoval hrubšie a drsnejšie bidlá, tak sa mu pazúry pekne skracujú samy (len sú ostrejšie).

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Strihanie pazúrov

Príspevokod užívateľa lola » Št 6. Nov 2003, 15:45

[quote][b]Akira napísal/a: [/b][hr]U mňa už skončili problémy so strihaním pazúrov, vždy som mu ich musel skrátiť, pretože sa mu až zapletali prsty.
quote]
Ten stejný problém řešíme i my s oběma našimi papoušky. Jenže nic nepomáhá. Přestože nejsou ochočení, takže mě třeba nepoškrábou, tak jim ty drápy skoro znemožňují chůzi. Občas je musím zastřihnout. (no občas, zatím jsem je stříhala 2krát, máme je rok, ale když já jim tak nerada ubližuju a i když je to nebolí, tak je pořádně vyděsím, když je beru do ruky)
Nebo Coalo myslíš, že jim to až tak nevadí??? Myslím to, že je mají přerostlé.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný