Agapornis, co kouse

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Ut 5. Aug 2003, 23:09

Ahojte, potrebovala bych radu pro znamou, ktera ma Agapornise ala \'bojovy papouch\'. Bohuzel ji sama poradit nemuzu, protoze moji Agapornisove si kousnout nedovoli, a Aswanek je zlaticko.

Takze ... pry k ni priletel jako mlady, takze mu ted muzou byt tak 1,5-2 roky, zrejme uletel nejakymu nezodpovednymu predchozimu majiteli a ona ho ma uz rok. Na lidi je celkem zvykly, neboji se a nekdy si dokonce sam prileti sednout na ruku nebo pazi (pravidelne ho pousti ven), ale okamzite zacne kousat a ne zrovna malo (ma z toho modriny). Takze kdopak vi a poradi, co s tim ? Da se jeste nejak \'vychovat\' ?

Ono to jeho kousani totiz zrejme neni reakce na nejake prikori nebo nedostatek pozornosti, ale vypada to, skoro jako by kdysi davno zjistil, ze on je \'dominantni\' a chtel si to zas\' a znova overovat.

Predem diky :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Aug 2003, 07:38

Ahoj. Nemusí být každý nezodpovědný komu uletí papoušek. Je to vždy smutné, ale až budeš mít např. malé děti, tak u nich se nedá v žádném případě mluvit o nezodpovědnosti.
Jinak toho kousala bych po kousnutí zavřel do klece. Měj se fajn :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Aug 2003, 09:49

My sme chovali agapornisov. Samec bol dosť agresívny zo začiatku, potom sa trochu znormalizoval, ale keď to naňho prišlo, tak nás pokusal až do krvi. Vtedy sme ho vykričali a dostal po zobáku, také ľahké poťukanie. Keď to nepomohlo, tak putoval do klietky. Myslím si, že jedine nejakou výchovou sa dá tomu pomôcť. Treba mu dať najavo, že robí zle.

Zdravím všetkých Eviku:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Aug 2003, 10:46

K prvnimu prispevku; pisu \'nezodpovedny majitel\', protoze Agapornis priletel s prerostlymi drapky i zobakem a vubec ve stavu, do kteryho by se behem jeho pobytu na svobode urcite nemohl dostat. Tak dlouho by to asi tezko prezil ... a nechat papoucha zit tak, ze se do onoho stavu dostane, je podle me nezodpovednost. Tak :)

@ Eviku : Ja jsem ale cetla clanek o tom, ze ani ti nejchytrejsi papousci vetsinou nedokazou spojit nejakou jejich akci s nasledovnou negativni reakci, protoze se mezi tim deje prilis veci (ze by to fyngovalo jenom kdyby papouch neco provedl a mavnutim kouzelneho proutku se ocitl v kleci). Jiste, sama to u Aswanka nekdy taky pouzivam, ale to spis proto, aby \'neotravoval\' dal, nez ze bych si myslela, ze ho to nejak vychova.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Pi 29. Aug 2003, 17:28

Mám rovnaký problém s rozelou pestrou pravdepodobne samček. Bez akejkoľvek príčiny odrazu začne ďobať a to čoraz bolestivejšie v klietke aj mimo nej. Napr. si priletí na moju hlavu, zlezie na plece a útočí na ucho. Niekedy napríklad prídem ku klietke, prihovorím sa mu, alebo siahnem na misku s vodou, ktorú chcem vymeniť a on z ničoho nič prudko naletí práve tam a ak včas neuhnem \"schytám to\"! Nikto mu nikdy neublížil a celkovo sa mu darí výborne, je prekrásny, má veľkú klietku, je v kuchyni, takže aj keď nemá samičku, nebýva dlho sám. Má 15 mesiacov a volá sa KIKI. Rozmýšľala som, či by nepomohlo kúpiť samičku, ale zrejme by ju minimálne zmrzačil. Veľmi prosím o radu, kde by mohla byť chyba, alebo ako tomu zabrániť. Je taký zlatý, spolu so mnou či 9r.synom spieva alebo sa s niečím hrajká a v tej istej sekunde zaútočí. Bojím sa najmä o syna, čo keď si raz zvolí za terč útoku oči !!!

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Pi 29. Aug 2003, 20:16

Ahoj Zuzana.

Skús ešte napísať váš denný režim, ako ho kŕmievaš, kedy, odkedy dokedy býva pustený von, .... čiže všetko, čo robievate každý deň. Pretože takto sa ťažko hľadá príčina.

Napríklad Lolo ma naháňa a štípe len v klietke, keď je hladný, vždy len ráno. Inak nie je vôbec agresívny.

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Po 1. Sep 2003, 19:02

Ahoj Akira. Ďakujem za Tvoj záujem, som tu nová a nedúfala som, že si niekto dá námahu, aby riešil moje problémy, hneď je lepšie na dušičke. Denný režim: Dosť nepravidelný. Cez týždeň ráno idem preč o 6,00, to Kiki ešte drichme, aj keď hrmocem v kuchyni a vonku vtáčky spievajú./klietka je v kuchyni/ Manžel mu okolo 7,00 vymení vodu a keď je dobré počasie dá ho na balkón, kde je až do môjho príchodu cca 15,00, ale niekedy manžel skočí cez obed domov a kým si chystá jesť, pustí ho polietať si a spolu aj maškrtia, resp.kradne manželovi z taniera. Potom prídem ja a dostane dobrotky-krmivo Friskies menu, teraz má v klietke aj celú slnečnicu, sépiovú kosť, ob deň konáre z ovocných stromov, zo záhrady zelený ovos, resp. vždy niečo zelené, čerstvú mrkvu ob deň, ovocie a máš pravdu, najzúrivejší je keď prídem z roboty a chcem mu dať dobroty. Neskôr príde syn a takmer denne ho pustíme na cca 1-2 hodiny podľa toho čo vystrája, lieta si po celom byte, má svoje obľúbené miesta, ale aj zakázané, kde čuduj sa svete po niekoľkomesačnej snahe prestal nalietavať/vtedy som kričala a naháňala som ho metličkou na prach-zaujímavé, že vtedy nikdy nemal tendencie útočiť on/ Do klietky ide niekedy sám, niekedy ho treba odniesť na paličke, s tým nie sú problémy. Cez víkend má zväčša našu pozornosť takmer celý deň. Klietku čistím tak ob deň podľa potreby, ale teraz už len keď je mimo klietky. Ale náš režim je veľmi nepravidelný, napríklad dnes som prišla zo 48hod. služby, manžel podniká a niekedy príde domov aj po polnoci, syn je vtedy u starých rodičov. Ale v klietke, vždy je niečo aby nehladoval. Okolo nášho balkóna už roky denne poletuje taký menší sokol, už som zažila 2 nálety na klietku, keď je nablízku, Kiki \"skamenie\" na niekoľko sekúnd a to ho môžem aj po hlave vtedy škrabkať a on nič, inokedy by ma do krvi doďobal. A ešte ma napadlo, že v noci sa syn niekedy chodí napiť a vtedy napriek môjmu zákazu \"šťuchá\" do spiaceho papagája, ktorý vtedy tak formálne syna ďobe do prsta, ale bez väčšej zúrivosti. A ešte mám pocit, že sa agresivita vystupňovala, keď som mu do klietky dala malé zrkadielko-veľmi často s ním \"komunikuje\" milučko, ale niekedy doďobe aj \"toho v zrkadle\". A asi najzúrivejší je, keď je na niekom z nás, pričom prechádzame okolo zrkadla, alebo sa postaví spolu s ním pred zrkadlo, vtedy je isté, že krv potečie /ale nie z papagája/. Tak neviem, ak si milý Akira pri tom čítaní nezaspal a napadne Ťa niečo, budem Ti veľmi vďačná. Zuzka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Po 1. Sep 2003, 19:32

Ahoj. Ptáš se proč je někdy tvůj papoušek agresivní, ale uvědom si že papoušek by měl spát průměrně 12 hodin denně. Píšeš, že se tvůj manžel vrací pozdě domů a to znamená, že papoušek zaznamená jeho příchod domů, ať chceš, nebo ne a tedy mu narušíš spánek. S tím se ovšem nedá nic dělat. Spíš mě zaráží, že tvůj už 9-ti letý syn i přes tvůj zákaz šťouchá do spícího papouška :kill:.To nějak nemohu pochopit. Kdyby to dělal, tak mu pití připravím jinam a kuchyň zavřu. Možná, je ta agresivita spíš nevrlost z nevyspání. I já bych se bál, že tvého syna jednou za to šťouchání klovne. Papoušek není žádnej blbec.
Pak si také uvědom, jak tomu papouškovi je, když na místo, kde by měl být spokojený nalítává nějaký dravec. Musí být děsně vystresovaný.
Možná, kdybys tyto dvě věci vyřešila, tak i jeho chování se změní. Možná ne, ale za zkoušku to určitě stojí.
Měj se fajn.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Po 1. Sep 2003, 19:37

Uffff, ten záver ma nepotešil :173: Čo sa týka ostatného, je to presne tak, ako má byť. Až na to naháňanie metličkou... To sa robiť nemalo, pretože to vtedy bral ako čosi neznáme, čo nechápal, prečo sa to robí. Teraz to začal robiť on, ibaže inou formou. Aj keď na druhej strane píšeš, že je najviac agresívny s vami pred zrkadlom, čo by bol zase príznak partnerského neznášania. Len mi ešte napíš, kedy presne býva agresívny (ak je pustený a ste pri ňom viacerí, alebo stačí že si s ním sama a začne byť agresívny vtedy?)

A ešte som zabudol na jednu možnosť. Skús ho premiestniť do inej miestnosti, kde ho nebude nik rušiť (aj syn!!!) a nedaj ho ani na balkón, aspoň na určitý čas. Možno aj v tom je príčina agresivity.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Ut 2. Sep 2003, 02:14

No, naháňať papagája metličkou na prach, šťuchať do neho, nehať na balkóne nech sa kľudne stresuje pri náletoch sokola... a potom sa čudovať, prečo \"kouše\" je ťažké pochopiť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » St 3. Sep 2003, 23:25

Ďakujem za záujem aj dobre mienenú kritiku. Akosi mi v tom zhone života a nedostatku informácií unikajú samozrejmosti. /aj keď nie som blondínka/ Až keď ma Akira prinútil k akejsi sumarizácii okolností, sama vidím, \"kde to vázne\". Pokúsim sa odstrániť chyby, aj keď sokola zrušiť nemôžem a byt máme malý. Ale všetko sa dá, keď sa chce. A k tej metličke: nie som sadistka, ale po rôznych pokusoch zabrániť tej jeho obľúbenej zábavke som to skúsila dokopy 2x a viac nám hodiny z 2m výšky nespadli. Akira-agresívny je hlavne keď mu chcem niečo namontovať do klietky v jeho prítomnosti, to chápem, ale desí ma to, že si rád sadá na naše hlavy a nechá sa dosť dlho nosiť, ja napr. chodím často do kuchyne a kúpeľne pričom musím prejsť okolo zrkadla-zaškrieka a v letku doráža zobákom najmä na ucho a čelo. Alebo si sadne na dvere a začne \"ohlodávať omietku\", skríknem na neho menom a mierne sa zaženiem rukou so slovom nesmieš, predčasom hneď odletel, alebo len naznačil ďobnutie, ale teraz hrozivo zaškrieka a zaútočí na tvár, alebo blížiacu sa ruku, nakoniec odletí ale pristane mi na hlavu-to už mám husiu kožu a neviem \"ako sa tvári\", lebo keby som šla pred zrkadlo...Nie vždy to urobí, súvislosti som nepochopila. V tomto mi pomohla Petra-prestala som sa ho báť a hneď je to o niečo lepšie. Ešte sa chcem opýtať, či treba klietku na noc zakrývať /nezakrývam/, je pravda, že 12 hodín v kuse u nás nepospí. Milý Akira, Pavel a Yuya, ešte raz ďakujem za Váš záujem aj kritiku a ochotu pomôcť a pokúsim sa chyby odstrániť. Zuzka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 07:01

Ahoj. Naši papoušci také nespí 12 hod. v kuse. On si pospí i přes den. Vynechte to noční dloubání:[ a bude to OK. Když spí, tak ho úmyslně nerušte. Měj se fajn.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 11:04

[quote][b]Citát: [/b][hr]Vynechte to noční dloubání:[ a bude to OK. Když spí, tak ho úmyslně nerušte.[/quote]
Taky bych rekla ... a potom ten sokol, protoze to se papouch musi strasne stresovat.

Jinak nevim, jestli vubec nejaky papousek spi 12 hodin v kuse, ja mela spis dojem, co tak pozoruju toho naseho ve dne v noci, ze spis jen chvili podrimavaji, pak se probudi, zase usnout ... myslim, ze slo o to, aby pres cely den+noc naspal tak 12 hodin.

Ikdyz vlastne, kdyz tak nad tim premyslim, Agapornisove pres den vice-mene jenom zlobi a rvou, takze nevim.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 15:10

Ja mám klietku s andulkami presne oproti televízora, tak ich pre istotu prikrývam, ale oni aj ak cez podriemkávajú, tak okolo obeda min. 1-2 hodinky.
Myslím, že každý papagáj, či andulka si cez deň trošku pospí, takže ak ho neprikryješ nič sa nestane.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 16:07

Tak ste ma pekne zaškolili a Shi-NaYne aj rozosmiala, taká som rada, že som na tom internete konečene zmaturovala. Ešte raz dík za rady a dúfam, že raz bude príležitosť, aby som aj ja bola niekomu nápomocná. Zuzka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 17:33

[quote][b]Citát: [/b][hr]... a Shi-NaYne aj rozosmiala ...[/quote]
Hm, ty evidentne nevis, co to souziti s Agapornisema je ;), jinak by ses rozhodne nesmala, ale spis ocenila hlubokou pravdu meho smutneho, rezignovaneho konstatovani :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa petra » Po 8. Sep 2003, 20:48

[quote]musím prejsť okolo zrkadla-zaškrieka a v letku doráža zobákom najmä na ucho a čelo[/quote]

nenech ho sedět na hlavě, ať si nedovoluje. Vidím to na Pepovi, pořád se somruje někam nahoru, aby měl navrch i nad náma. Jen pěkně pod úroveň očí s potvorama kousavýma :)

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Ne 21. Sep 2003, 17:41

Ahojte. Tak sa hlásim ako som sľúbila. Držím sa vašich rád a som ÚSPEŠNÁ ! Kiki sa nechá hladkať po zobáčiku pričom vydáva strašne smiešne ťahavé zvuky, to ma asi napodobňuje ako sa mu prihováram. Pracujeme s hlasom /ja aj syn / a čo je hlavné už sa ho nebojím, to vďaka Petre. Až na to, že keď to robím na balkóne, napodobňujú ma puberťáci z ulice. Ale keď je pekne, je na balkóne celý deň /náš balkón je akési predĺženie kuchyne/ a preto som sa mu predtým venovala mlčky. Takže som pre srandu detí, ale stojí mi to zato. Včera však opäť napadol manžela -radila som mu, nech si poštuduje vaše rady už viackrát, ale on \"nemá čas na vtáčkarov\". Syn má ešte chlapčenský hlások a ten sa Kikimu veľmi páči, nechá si od neho ešte viac ako odo mňa. Tak Vám všetkým, ktorí ste prejavili ochotu, ešte raz dík, aj keď vašou jedinou odmenou je papagáj, ktorý nás prestal napádať /dúfam, že sa pomerí aj s manželom/. A ešte pre Shi-NaYne: viem, čo sú to večne \"spievajúce\" potvorky, ako dieťa sme mali doma 6 anduliek, ktoré sa non-stop prekrikovali, ale tie agapornisy sú také rozkošné, že sa im to asi ľahšie prepáči, nie? A prepáč, ale keď som v piatok zase čítala tvoju reakciu, sadajúc k počítaču uštvaná a namrzená z roboty, nestíhala som síce odpovedať, ale fakt som sa zase nahlas zasmiala a to je lepšie ako liek. Tak odpusť a prajem aj tebe ten liečivý úsmev na tvári čo najčastejšie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Ne 21. Sep 2003, 20:04

Len tak ďalej, držím palce.:32: A pozdrav manžela...:kill:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa petra » Po 22. Sep 2003, 11:04

Teda nebát se a neuhýbat, to je asi jediná možnost, jak na ty naše kousavce. U nás už to funguje perfektně, už se ani neotřípá, když jdu kolem klece. Akorát párkrát denně koupím pořádnou ránu do hlavy, když Pepa letí a myslí, že mu uhnu. Jesti se někdy neozvu, tak mám z těch 40dkg v pohybu otřes z mosku :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Po 22. Sep 2003, 19:32

Ešte že nechováš supy :183: Ale aspoň máme príklad...:17:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Sep 2003, 19:23

Přeju hodně úspěchů!A manželovi taky.:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa petra » Št 25. Sep 2003, 13:43

Tak kousavce máme zpátky. :kill: Přivezli jsme Pepovi domu hnědohlavy a on si rozčílení, že ho kously nohy vylívá na nás a jak mě ten pacholek dává. Ještě, že to není pitbul, vysel mně totiž na krku. Ale už je to takovy to kultivovany kousnuti, prostě oblouček a tečka ne jak dřív podlitiny a jizvy co mám do teď.

Ale ti malý h....íci se otrkaly a začínají kousat. Jenže co s nima, když pacholci sami domů nejdou. To vám je prča. Velkej sedí na Pepovi kleci a ztácí se na ní :21: , Pepa sedí na té jejich malé a Malej je pořád vevnitř a bojí se. To vám je papoušek pro pitomce, kam ho postavíte (nebo zapadne) tam ho najdete. :93:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa lola » Pi 26. Sep 2003, 00:35

Petra, musím uznať, že u vás doma \"prča\" je. Ale až pleštím oči, keď čítam, že ti visel na krku a ty sa raduješ, že to nie je pitbul. A Akira ti pridal vynikajúci fór s tými supmi. Ja sa tu u vás priučím aj humoru cez slzy. Ste fakt veselá kopa, škoda, že som taká nemožná, že sa tu neviem zaregistrovať. To neviem či mám páru na zemeguli, ale ja v našej mailovej adrese neviem stlačiť zavináča a tak sú údaje neúplné atď. Hanbím sa. Ahojte . Zuzka.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Príspevky: 1209
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Agapornis, co kouse

Príspevokod užívateľa jitka » Pi 26. Sep 2003, 07:47

@Dr.Zuzka
[quote]ja v našej mailovej adrese neviem stlačiť zavináča [/quote]

Zkus přidržet na klávesnici ALT a na číselné klávesnici napiš 64,když pak pustíš ALT měl by tam být napsaný zavináč.Na většině počítačů to funguje:).Čauky Jitka

@ Petra
Vidím,že je u vás dost veselo:D.Dej pozor ať ti Pepa neukousne ucho.
Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní