kukuřice

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

kukuřice

Príspevokod užívateľa petra » Po 4. Aug 2003, 21:50

Ahoj všem,

chtěla bych se poradit jak očistit klasy kukuřice od příp. chem. postřiků. Předpokládám, že je ze stříkaného pole. Stačí ji jen pořádně omýt? chtěla bych ji totiž zamrazit na zimu. Zkoušela jsem ji nechat přejít varem, ale začne se prakticky hned kazit. Nebo by ji stačilo převařit až po rozmražení?

Předem dík za každou radu.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřice

Príspevokod užívateľa lola » Po 4. Aug 2003, 22:10

Kukurica sa v tomto stadiu rastu nepostrekuje a postrek predtym je uz mimo nebezpecenstva.Kukuricu na zimu uskladnujem v mrazaku vylupanu,cast prevaram a cast nechavam surovu.Jeden cas som skusal davat do mrazaku v klasoch a po prevareni to bol pekny humus.
[hr] :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřice

Príspevokod užívateľa lola » Ut 5. Aug 2003, 04:14

Ahojky. Tchán mi kukuřici z pole pro žaky trhá ještě ve stavu, kdy není zaschlá (semena jsou měkká). Po očištění ji dám do mikrotenu do mrazáku v klasech. Potom ji jen přejdu varem a dávámm celé klasy papouchům. Není z ní žádný \"humus\", jak píše Miňo. Papouchům dělá radost nejen zobání zrn, ale i totální devastace zbytků klasů na kterých jsou zrníčka \"přirostlá\". Je tedy pravdou, že po tomto \"řádění\" drobců, to je humus - pěkný binec. Ale co bych pro ně neudělala, baví se s tím skoro hodinu a je od nich pokoj, já je při tom ráda pozoruju. Jinak pokud mi kukuřice z \"domácího\" pole dojde, kupuji v hypermarketech klasy balené po 2 ks - zmražené a postupuji stejně. Miky

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

kukuřice

Príspevokod užívateľa jitka » Ut 5. Aug 2003, 07:04

Já dávám kukuřici nakrájenou asi na 2 cm tlustá kolečka.Robina si to taky pěkně devastuje.V tomhle tvaru jsem to dala i zmrazit a rozmražené jsem jí to dala,ale neměla o to zájem:(.Jak dlouho to vaříte,zkusím jí to dát povařené.
Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřice

Príspevokod užívateľa lola » Ut 5. Aug 2003, 09:11

Tu kukuřici nechám jen projít varem, protože je vlastně \"mladá\" a tzv. \"mléčná\". Nechám ji vychladnout a ještě vlažnou buď rozkrájím na menší cca 4cm špalíčky, nebo celý klad zavěsím na tzv. špíz. Ale na špízu je to tolik nebaví, se špalíčky si více pohrají a rozdrtí je \"domrtě\". Miky

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

kukuřice

Príspevokod užívateľa jitka » Ut 5. Aug 2003, 14:44

@ Miky

Dík za radu,vyzkouším to.
Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.

W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřice

Príspevokod užívateľa lola » Ut 5. Aug 2003, 14:57

Taky děkuji za rady. Zkusím to, snad budu mít víc štěstí než s cibulí. S tou se mnou vyběhli.:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra

kukuřice

Príspevokod užívateľa petra » Ut 5. Aug 2003, 16:30

Dík,

šlo mně hlavně o to, aby se mi neotrávil jedama.

Taky jsem ji nechala projit varem, jenže to za par hodin začne příšerně smrdět ten střed, ale nic tomu být nemůže, protože Pepa by to jinak nežral a tímto se cpe jak nezavřenej a přesně jak říkáte, šlupky všude, ale víc nezbyde. Asi to má po mě:p

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřice

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 10:50

Je možné v zimě dávat také normální zmraženou kukuřici,co se prodává v obchodech pro lidi? Nemám tak velký mrazák.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřice

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 12:03

Jitko, já používám běžně kukuřici kupovanou v marketech, kde ji prodávají cca po dvou menších klasech (v Makru i velká balení) a nemám k ní tři roky žádné výhrady. Tchán má sice kukuřičná pole, takže mi nějaké zásoby také vytvoří, ale mrazák má omezené prostory. Navíc tchán na poli pěstuje kukuřici pro prasátka ve vepříně a čuníci sežerou ledasco, takže kolikrát není jeho kukuřice z pole OK, zatímco kupovaná ano. No a kukuřici papouchům nedávám každý den, ale jen občas (i když oni by to zřejmě dlabali pořád, ale nadělají z toho pěkný binec), takže ty dva klasy z marketu nám bohatě jako pmlsky stačí. Kukuřici povařím až zmraženou před podáváním, jen nechám projít varem, aby se rozmrazila, ohřála a \"nerozblbtala\". Miky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

kukuřičný šrot

Príspevokod užívateľa lola » St 7. Jún 2006, 18:09

Ahoj lidi,muj tatík chodí na ryby.Dneska si právě míchal nějakou tu mńamku pro své potenciální ulovky a mě tak napadlo. je možné přidat papouškovi do míchanice kukuřičnou drť?Náš žako jí kukuřici i suchou, tak snad by to pozřel.Jen jestli to nekdo zkoušel.
dik za rady.
wru

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra

kukuřice

Príspevokod užívateľa petra » Št 8. Jún 2006, 10:18

Poslední co se mi podařilo zjistit, že se kukuřice stříká ještě 14 dní před sklizní, aby stihly jedůvky pro lidi vyprchat, takže letos asi budu číhat na kombajn. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných