Problém s kŕmením

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 21:30

Evika, zako ma podobne potravni naroky jako treba ary, olejnata semena (slunecnice) mu neuskodi, nema takovy sklon k obezite jako amazonani. Ja bych slunecnici uplne nevylucoval, samozrejme pokud ochotne konzumuje ovoce a zeleninu tim lip. Kdyz bude mit cca 50% krmne davky zrninovou smes, zbytek ovoce, zelenina, obcas granule, vejce, muzes jednou tydne i kousek vareneho kureciho, nebo syr, trosku jogurtu, nepotrebujes zadne dodatecne vitaminy a chemii.
K experimentum - olivovy olej asi neuskodi, ale jinak plati ze ne vse co prospiva lidem, prospiva i papouskum. Radeji se drzet osvedcenych a vyzkousenych faktu..

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa coala » St 22. Okt 2003, 22:16

@ Evika

niekedy keď čítam tvoje príspevky tak mám pocit, že si neni majiteľkou žaka dva roky ale maximálne mesiac

Evi toto sú všetko základné veci, ktoré by si už dávno mala vedieť čím máš kŕmiť žaka a čo máš vylúčiť :(

ako si chceš poradiť s očakávanými prírastkami v podobe páru kakaduov a amazoňanov :23:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ne 1. Jan 2006, 22:59

ahoj volake mate stare prispevky?
Mam problem moj zako stale zerie len buraky a slnecnicu o inom nechce ani pocut.Ma 8 mesiacou! Co mam robyt?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Po 2. Jan 2006, 09:40

Skusal si miesanku pre velkych papagajov?
Inak daj mu jednu stvrtinu burakov/slnecnice - jednu stvrtinu pellets pre papagajov a navrch kusky ovocia. On to bude zo zaciatku vyhadzovat to moze trvat aj dva tyzdne. Ale davaj mu to stale. Vypestuj si taky zvyk. On ten pud sebezachovy zacne fungovat, ked vyzobe slnecnicu a buraky, tak zacne pomaly s ovocim a pelletami, ktore nasiaknu do seba vlhkost z ovocia.
Tiez odporucam cistu a kvalitnu zmesku pre holuby dat do pohara/hrnceka a zaliat kompletne z vodou a nechat v ladnicke 24 hodin.

Potom to poriadne premyjes v sitku a das mu to. To tiez by si mal opakovat kazdy den (ta namocena zmeska je mäkka a papuchovia to ozaj miluju, zrnka sa zvyknu nalepit aj na pellety). Ak to nebudes opakovat kazdy, tak to nema inak zmsel a mozes ho nadalej krmit slnecnicou.
Nenechaj sa odradit prvy/dva tyzdne, on si to nove jedlo nebude vsimat, ale potom zacne.

On strati aj na hmotnosti..ale ako som uz napisal ak je normalne zdravyt tak by to malo fungovat. Ma len osem mesiacov, tak to je este mlada.

Je to odchyteny zako?? Alebo rucne dokrmeny??

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Po 2. Jan 2006, 23:40

Gery1,mám 6 mesačného Žaka a zaujala ma v tvojej odpovedi pauli / alebo paulimu / tá vec s "kvalitnou zmesou pre holuby zaliatou vodou a 24 hod. v chladničke".Neviem,čo to je.Môžeš mi to nejako :25: priblížiť? To sú granule alebo zrno?Možno sa pýtam hlúpo ale chcem mojej Lare nejako spestriť jedálniček.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 3. Jan 2006, 09:25

Zmeska pre holuby je kvalitne cele zrno, ale bez granul! Inak ti to zacne v tej vode kvasit. To iste sa tyka aj nekvalitnych zmesok. Tie zvyknu vyzerat, ze su pozametane zo zeme, alebo z vyklapacky. Tam je velke percento zrnin, co su poskodene, polamane, alebo ciastocne podrvene a to nehovorim o prachu a inom sajrajte. To tiez nerobi dobrotu a zacne kvasit. A to nie je zdrave pre papuchov.
Kup kilove balenie tiej najkvalitnejsej zmesky a ta ti vydrzi velmi dlho pre jedneho zaka.
Ja pouzivam zmesku od prestige, tie maju super klicivost

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa petra » Ut 3. Jan 2006, 14:20

@faimily: viz témy o nakličování ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Okt 2007, 22:38

Prosím o radu kde môžem pravidelne objednávať granule pre 3 mesačného žaka. Vyskúšali sme od známych rôzne druhy a chutili mu všetky - mali ich však z Poľska. Našťastie žakino je fajn papajko a zatiaĺ nevyberá a papá všetko, ovocie miluje čo je super. Momentálne sme granule objednali z Čiech od pána Bártla, ale rada by som mala kontakt na nejakého slovenského distribútora. Poradí mi niekto s adresou ? Ďakujem vopred.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní