Problém s kŕmením

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Aug 2003, 20:51

Tak, podávám zprávu. Objednané misky na klíčení mi do dvou dnů na dobírku přišly. Nevypadají v inteliéru kuchyně špatně, rozhodně lépe než několik stále roztahaných a všelijak popřikrývaných, zavazejících a mého muže rozčilujících, misek do mikrovlnky a hlavně není na pracovním stole takový binec. Praktikuji to tak, že každý den dám do jedné ze tří misek jednu dávku na klíčení, ve čtvrté, spodní misce je stále odkapaná voda. 2x denně vše properu. V těchto klíčících miskách mi semínka klíčí dokonce daleko rychlejí než dříve. Takže holky a Žakíno baští jako neuvázaní.
Teď ale prosím o rady:
1) klíčící semena se mají promývat jakou vodou?, já jsem dosud praktikovala promývání vodou vlažnou, spíše však studenou, v některé literatuře jsem vyčetla pouze studenou a v jiné zase teplou, co je správně???
2) v jakém stádiu naklíčení semena papouškům podávat?, já jsem dávala buď i po necelých 24. hodinách, kdy vesměs ani ještě nebyly klíčky venku (v nových miskách jsou po této době již dávno klíčky), nebo po 36 hodinách, kdy už byly venku malé klíčky, v návodu k miskám je popsané, že když začnou klíčky růst, jsou nahořklé, ale po 4 až 5 dnech už jsou semena v miskách naklíčená natolik, že mají i první zelené lístky, dotaz: mohu dávat papouchům klíčení i až v takovémto stadiu zelených lístků, nebo stačí pouze malé klíčky???
3) mohu klíčená semena podávat denně?
4) papouchy krmím směsí SUPERMIX pro velké papouchy od firmy ANIMA, ke klíčení používam tutéž směs (po vybrání buráků, ovoce, feferonů a vajec), lze to?

Děkuji za rady, misky vřele doporučuji (dříve mne promývání semínek a veškerá práce kolem rozčilovaly, dělala jsem je s nechutí a z donucení s ohledem na potřebu papouchů, někdy jsem zapoměla dát naklíčit, dnes mě to baví a neotravuje, nezatěžuje).

Vaši kamarádi Ajda, Žajda, Doda a Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Aug 2003, 07:42

Čau Miky,

Podávání naklíčeného zrní je nejlepší ve stadiu, kdy klíčky začínají vykukovat ze slupek, v té době je v zrní nejvíc užitečných látek, které při dalším růstu klíčků zase ubývají. Návod k miskám je psaný pro lidi, ti obvykle zrní nežerou :-)

Promývání - je úplně jedno jestli studenou nebo vlažnou vodou, studená resp. ochlazení semen možná poněkud zpomaluje proces klíčení.

Podávání denně - nic tomu nebrání, ale denní podávání naklíčeného zrní obvykle stimuluje ptáky k hnízdění, což u jednoho domácího mazlíka není moc vhodné (v případě samice se může stát že bude snášet prázdná vejce jak o život a bude ji to zbytečně vysilovat). Určitě však neuškodí podávání obden, jako doplněk normální stravy.

Směsi od Animy - buď hodně opatrná, jednou jsem zkusil koupit nakličovací směs v Hornbachu a obsah sáčku putoval na zkrmení potkanovi našich dětí. Ve směsi byla semena ostropestřce, která půl dne po namočení byla chlupatá - plíseň. Navíc čtvrtina sáčku bylo smetí, a to jsem si v obchodě vybíral. Směsi domácích výrobců mě nepřesvědčily (ani cenou ani kvalitou), vůbec je nepoužívám.

Čau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Aug 2003, 07:43

Ahoj Miky,
každý den koukám, jestli něco napíšeš o miskách. Když jsi spokojená tak si je taky objednám. Několikrát se mi stalo, že mi v obyčejných miskách klíčky uschly nebo naopak jsem je nestihla včas propláchnout a musela jsem to vyhodit a začít znovu. Kuki si tak zvykl na svou raní porci, že když už si sedám v posteli, že vstanu tak řve \"papat\" dokud mu to honem nedonesu a běda, když zrovna nic není.
Teď k tvým otázkám. Nením jestli to já dělám správně, ale dělám to takhle:
1) promývám vlažnou vodou, několikrát denně, před podáním teplejší, protože to studené Kuki nechtěl
2)také dávám po 24 hodinách, když nemám nic tak aspoň máčené po 12 hodinách ale jen slunečnici.Pak také po 36 hodinách a když to vydrží tak i 48. Adzuki, kukuřice, rýže mi klíčí pomaleji. Čočka naopak rychleji. Řídím se velikostí klíčků. Od vyrážejících špiček do zhruba půl cm, víc ne protože to mezi tím všechno zbaští. Po 5 dnech prý už nemají tu výživovou hodnotu jako na začátku.
3)klíčená zrna a semena dávám 2xdenně. Četla jsem, že si papoušci po určité době přestanou klíčků všímat tak se má zhruba na měsíc vysadit a pak začít znova. (Zatím se mi to nestalo, ale aspoň nemusím dávat promotor.)
4) já si myslím že jo, ale sama používám speci. máčecí směs a do toho ještě přidávám to co tam není.

Jinak na exotě je o klíčkách a klíčení a o stravě vůbec moc dobrý článek, hned na úvodní stránce.
Taky by mě zajímalo, jestli ti všichni 3 jedí všechno. Kuki i Laki mají chutě jiné. Kuki má nejraději slunečnici a Laki zase pšenici. Pak si teprve vybírají to co tam zbyde.
Zatím ahoj Stáňa:89:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Aug 2003, 09:38

Zatím velmi děkuji za, pro mne, velmi hodnotné rady. Pokusím se napravit vše, co dosud dělám špatně. Jinak pro Stanu - holky jsou naprosto nevybíraví \"všežravci\", sjedou vše jak naklíčené, nenaklíčené, ovoce a zeleninu, někdy sjedou i to, co by papouši neměli, obvzlášť nedám - li pozor, nebo zjistí - li ty \"mršky žakouší\", že něco \"dlabu\" já, hned přiletí a ochutnávají, derou se mi do \"huby\" - když ukradnou kouse kyselého bonbonku \"Bonpary\", jsou na vrcholu blaha a obě se honí, koušou do nožiček, aby si to vzájemně ukradly (většinou jim to při takové \"bitce\" stejně upadne a nemají nic). Žakíno je od prvopočátku k papání konzervativní, vybíravý \"frfňal a \"rýpal\". Ale naklíčené zbaští také většinou vše. Znovu děkuji. Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Aug 2003, 16:38

Miky,
já dávám klíčené 2x denně, ale trošku. Na exotě jsi psala, že dáváš tak 1/2 denní dávky. To já nedávám ani dohromady. Je to spíš chuťovka.
:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Aug 2003, 22:02

Vzhledem k poctu hladovych krku by nase potreby asi male misky neuspokojily. Pouzivam kombinaci kastrol plus obycejny umelohmotny cednik (Takovy ten jemny co vypada jak z musiho pletiva, koupeny za nekolik malo desetikorun v domacich potrebach). Zrni proplachnu a necham cca 12 hodin ponorene ve vode (cednik polozeny v kastrolu plnem vody). Pote vodu sliju a kdykoli jdu okolo, tj. nekolikrat za den, cednik nad umyvadlem proplachnu a vratim do prazdneho kastrolu. Vlhkost v silne vrstve zrni bez problemu staci k nakliceni a nehrozi zkazeni. 24 hodin na cely proces maceni + kliceni obvykle staci, nejdele podavam naklicene zrni po 36 hodinach (Vecer namocit, pozitri rano podavat). Davam porce priblizne stejne jako u bezneho krmeni, nespotrebovane krmivo od rana odpoledne vysypu potkanovi (Toto zviratko mych deti dokonale zuzitkuje vsechny zbytky zrni po nasich papouscich).

K naklicovani pouzivam kombinaci mixu k namaceni Prestige DINNER (Velka zrna, fazole, kukurice, hrach apod.) spolu se smesi k namaceni Prestige pro velke papousky (kardi, ryze, obili, fazole mungo, pohanka atd..). Velmi dobre klici i obycejna smes Prestige Standard pro velke papousky, ze ktere je ovsem potreba odstranit cele buraky.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 09:52

tak jsem neodolal a take si misky objednal. vcera prisly, a po otevreni krabice zavladlo u papoucha opravdove nadseni, tolik suprovych papirovych prouzku pohromade :87: misky ktere v tom byly zabalene ho ani moc nezajimaly, cely vecer zuzlal svuj prouzek a byl od nej pokoj :108: takze uzitecnost misek se prokazala hned od prvnich okamziku :10::10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Okt 2003, 16:36

Uf nechcem otvárať novú diskusiu tak som vbehla do tej starej..... GAŠTANY. No v poslednej dobe ich pečiem a Miško sa ide po nich zblázniť.. Neviem prečo sa mi to nepáči kupujem ich surové iba ich narežem a nechám piec v rúre. Podlejem vodou maximálne tam kvapnem trošku olivového oleja. No Miško ich zbožnuje ale dnes som ho neustriehla. Zobral útokom celý plech a už 3 hodiny sedí našuchorený na jednej nohe na klietke. Uf vyzerá ako prepchatý dúfam, že som mu neublížila. Prisahám ani zrnko soli iba pečené gaštany. Tvári sa ako starý spokojný deduško keď naň svieti slniečko. Dúfam, že ho nenafúka... Juj mám strach. Evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Okt 2003, 17:05

FŇUK

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ne 12. Okt 2003, 19:34

Ahoj Evi,
syrové kaštany by papouškům ublížit neměly, ale na druhou stranu ani jim nic nedají. Prý i v ZOO se zvířátkům kaštany dávají jen proto, že je lidé nosí. Co ale udělají pečené a velké množství, to tedy nenvím. Já bych zavolala raději nějakému papouščímu doktorovi. Držím palce, aby to nic nebylo. Dej vědět:23:
- Modifikované Stana dňa 13.10.2003, 08:19 -
- Modifikované Stana dňa 13.10.2003, 08:21 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Okt 2003, 11:21

Ahoj Stanka: Uf iba som sa zbytočne vyplašila. Miško nemá brzdu ked mu niečo chutí. A chutia mu tie najzvláštnejšie veci. Teraz sa napcháva vajíčkom na tvrdo. Má na to systém. Prekusne sa cez neho a najprv zožerie žĺtko a potom pomaličky bielko. A keby som ho nechala tak vyprážané kuracie prsíčka sú jeho denná strava. Je otrasný uf ...ale včera ma vylakal. Evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Po 13. Okt 2003, 12:12

Evika, vseho moc skodi !!

Hlavne u \"lidskeho\" jidla opatrne, hlavne solena a tucna jidla muzou papouskum dost uskodit. Vajicko muzes, ale rozhodne ne cele a rozhodne ne casto, jednou tydne kousek jako doplnek stravy prospeje. Jinak u vsech jidel, ke kterym nema papousek normalne pristup v prirode, je na miste opatrnost. Napriklad cokolada je pro ptaky vylozene jedovata, z ovoce a zeleniny je nebezpecne avokado.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Okt 2003, 06:38

Ano viem nič solené.. to by jeho ľadviny nezvládli...toto s tým kuraťom sa mi stávalo občas na začiatku teraz už k takýmto veciam prístup nemá. A to vajíčko mu dávam tak raz za 3 týždne. Strašne mu chutí a nikde som sa nedočítala, že by to papagáj nemohol :( . Juj dobre, že si mi povedal to avokado. Prave dnes robím s neho pomazánku a chcela som mu z neho kúsok dať.
P.s. Môže musli tyčinku v jogurte ???

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Okt 2003, 13:27

Jasne, vajicko zakazane neni, naopak, ale s citem, vseho moc muze skodit :) Musli tycinka taky neni problem, kdyz mu das jen kousek.

Videl jsem amazonana modroceleho, kteremu majitele v dobre vire podstrojovali tak, ze se uz malem neunesl. Prsa jako Lolobrigida, peri malem cerne (projev problemu s jatry, obalenymi tukem). Nechapali, ze sveho papouska muzou takovym precpavanim doslova zabit.

Nasim papouchum taky necham ukousnout kousek strudlu nebo jim dam kousek liboveho kureciho masa, ale jen vyjimecne. Jako pamlsek radeji pouzivam ovoce, sporadicky piskot nebo kousek susenky (samozrejme bez cokolady).

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Ut 14. Okt 2003, 13:43

Hm.. to je zvláštne ale zo začiatku Miškovi chutilo mäsko. Aj surové akoby to nebol papagáj. Pred rokom som mu to zatrhla, nepáčilo sa mi to. Je to papagáj a nie sokol. Vajíčko mu ale nechávam.. čo mám robiť on to ľubi a uvarené v škrupinke je skoro prírodné. Neboj má ho iba maximálne každý druhý týždeň. Ludské jedlo nedostává. Asistuje pri výrobe ale konečný produkt, keď sa to solí nedostane :18: kuk. Veď ma musí prežiť.. Nech sa s ním trápia moji potomci. Týrajú ma pubertou a to bude ich dedičstvo..:123: evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa petra » St 15. Okt 2003, 15:38

@ jirka

A ty nemáš problémy, že by maso bylo papouškama nejžádanější? Pepa se teda může utlouct a vymýšlí neustále nějaké finty jak mně ho ukrást a bohužel se mu to letos i párkrát povedlo

@ evika
Já jim taky dávám kousek vajíčka i se skořápkou a máš vidět ten nadšený výraz. Největší problém ale má teď Velkej, protože chce všechno zkusit jako Pepa a bojí se ke člověku přijít. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 15:55

Petra: hi keby len kŕmenie ale on je potvora aj inak. Vieš čo mi vyviedol pred dvoma týždňami?? Mám asi 4 mesačné šteňa Yokšíra. Keď bol ešte menší a nemal ešte poriadné hygienycké návyky /ten Yokšír/ a niečo sa mi nevidelo tak som ho zdvihla a povedala :\"Brutus ukáž pinďúra\" :p je totiž chlpatý úplne všade a keď si aj šuťomba niekde cvrkol utajiť to nemohol. Už to dávno nie je aktuálne :39: je už veľký a dávno vie kam treba ísť. No Miško si to nejak zapamätal a keď bola u nás na návšteve suseda vytreskol to. A akoby to ešte nestačilo zopakoval to ešte 4X :16: . Asi pre istotu aby suseda vedela čo sa deje v našej domácnosti. Akoby nevedel, že čo sa doma uvarí to sa aj zje. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 08:37

íha Miškovi zachutila brokolica. Drzo mi ju kradne s taniera :p . Poctivo čakám koľko mi nechá nech si ju už konečne môžem osoliť. Má pocit, že kradne. Šlohne kúsok preletí na klietku a pozerá na mňa jedným očkom. Asi pre istotu či mu ju nechcem vziať.:10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 05:43

Mám otázku. Môžem papagájovi na postrúhanú mrkvu kvapnúť trošku olivového oleja ???

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 09:01

[quote]Môžem papagájovi na postrúhanú mrkvu kvapnúť trošku olivového oleja ??? [/quote]

Muzes, ale otazka zni proc?

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa petra » St 22. Okt 2003, 11:37

po***e se a poblije a nic z toho. Na takovy experimenty bych se vybodla, to je jak s tim lilkem. Proč to zkoušet, když to papouchovi stejně nic neda.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 18:32

:79:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 18:51

Jirka Amazonia : Nuž preto lebo sa mi zdá, že hodne pribral. Zredukovala som buráky, vlažské orechy aj slnečnicu. Má teraz ovocno-zeleninovú diétu ale trošku sa bojím, že takto do seba nedostane vitamíny napr.. A Logické nie?? Veď som nenapísala obliať ale kvapnúť 1 - 2 kvapky. Evika
Petra: Už som napísala načas vylučujem semená čo obsahujú olej. Proste aspoň 3 týždenná diéta ;);)
Pavel: [b]:p[/b]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 18:53

:93:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Problém s kŕmením

Príspevokod užívateľa lola » St 22. Okt 2003, 19:12

Pavel: kuk ja som to tak nemyslela. Urob účko. Účko je úsmev. Evika
P.s. Ale doma pri PC.. nemusíme sa na seba do fóra škeriť TAK

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný