Predani z rise snu!!!!!!!!

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 25. Aug 2003, 15:06

A jseště jsem si na něco vzpomněla. Paní doktorka řekla, že to, že na mě a na Lucku začala být Laki agresivní, jen potvrzuje to, že si Pavla vybrala za svého partnera. Nedoporučuje vůbec zkoušet skamaráďovat Kukiho s Lakinkou, protože by to mohlo špatně dopadnout, je víc než pravděpodobné, že by v něm viděla konkurenci.:(

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Po 25. Aug 2003, 16:39

Stáňo, tak to zkuste, že budete vždy toho 2. brat na krátké návštěvy a přitom ten 1. papouch bude ve svém teritoriu-pokoji zrovna zavřenej. Žádný aby se tam roztahoval vetřelec, jen návštěva na kukandu. Pak můžeš zkusit společné letecké dny a uvidíš, buď se snesou a když se budou moc honit, tak je holt do společných prostor budete muset pouštět na střídačku.

No my si asi pravý peklo užijem až hnědohlavý dovezem z karantény do Pepova teritoria, to budu žárlivcem asi pěkně pokousaná, ale u něj se dá spoléhat na zvědavost a pečovatelské snahy, tak jestli všechno dobře půjde, tak ti za měsíc dám vědět.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 26. Aug 2003, 19:23

Stani, Pavle a Laki, když jsem si přečetla výčet diagnóz, jezdil mi mráz po zádech, ale vzápětí jsem si vzpoměla, že když čtu lékařskou zprávu Dr. Grymové na našeho Žajdu, není to o mnoho lepší (když pominu vlastní PBFD). Jenže život jde dál a pokud papoušek netrpí a nestrádá, má nesmírnou lásku a péči od majitelů, je to OK a SUPER. Náš Žakíno i se svoji hrozivou diagnózou žije spokojeným bezstarostným a hlavně bezbolestným životem, dává mi lásku, kterou neumí dát kolikrát člověk člověku. Nenadarmo mi Dr. Grymová do poslední zprávy napsala: \"...Žako se z několika desítek PBFD pozitivních klinických papoušků zatím drží bezkonkurenčně nejlépe, zda je to milost přírody, ošetřovatelskou péčí nebo dílem léčby si netroufám odhadovat..\". Myslím, že tato slova platí i u Vás, byť chválabohu není Laki PBFD pozitivní. Samozřejmě držíme palečky. Miky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 26. Aug 2003, 19:50

Ahoj Miky, my ale ještě nevíme, jetli je Lakinka pozitivní. Teď čekáme na výsledky.
Jsem rád, že ti to Žajda takhle vrací a je to divné, ale vypadá to jako by i Lakinka cítila, že není OK a chce se rozdat svojí láskou. Pro mě je to něco uplně nového, protože Kuki mě doma dovolil bydlet a nosit mu větvičky, ale to bylo tak vše.
Lakinka, jakoby cítila, že já jsem pouhý nosič větviček a upnula se na mě histerickou láskou. Teď už je jasné, že by nemohla jít nikam jinam a to ani v případě, že by její řvaní po večerch nepřestalo. (už je to ale lepší). Teď už by k nám do bytu museli naběhnout a spustit se po lanech ta skupina, která zatýkala Kájínka, aby nám ji mohli vzít. A to by ještě museli být ve formě.
Ještě vám chci napsat jednu zajímavou věc. Já jsem se nepomamil, protože má máti zrovna zvířata nemusí. :( Dnes se u nás stavila zrovna, když jsem měl Lakinku venku z klece. Měli byste vidět, co Lakinka vyváděla. To jsem ještě neviděl. Hned na ni začala syčet a snažila se ji napadnout takovou intenzitou, že jsem ji musel zavřít do klece. Musela cítit, že není mé máti po vůli a tak to i bohužel je. Opravdu zvláštní. Zatím jsem u ní neviděl takovou škálu agrese v tak krátké chvíli.:[

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Príspevokod užívateľa irena » Ut 26. Aug 2003, 20:16

Ahoj Stáni a Pavle. Přeji Vám, aby výsledky dopadly dobře. Lakinka opravdu vypadá spokojeně na fotkách. Snad to s těmi diagnozami nebude tak hrozné.
S tou láskou si to chce asi vynahradit 10 let pozpátku. Držím pěsti štěstí.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » St 27. Aug 2003, 14:10

Čau Pavle,

nevim jestli papoušek mění nějak své chování, protože ví, že je nemocný, ale řekla bych, že to co ti předvádí Laki je prostě papouškovská láska. Měl bys vidět Pepu s Radkem. Pepa by se nejraději rozplynul jen aby se mohl víc přitulit nebo poškádlit.

Jinak s tou neláskou. Myslím, že máma byla prostě konkurence, která usilovala o Lakinčina miláčka :D a kterou bylo potřeba vyhnat a když ucítila averzi tak jen přitlačila na pilu.

No, držím palce, to si ještě užijete veselostí :)

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 28. Aug 2003, 09:33

Ahoj Péťo, no nevím, nevím. Mám kamarády, kterým zvířata nic neříkají a zrovna je nemilují a dalo by se to zařadit di kategorie(zvířecí lhostejnost). Ovšem my, když jsme kdysi oznámili, že si půjdeme pro malého Kukču, tak ihned začal výčet, kolik nás to bude stát, jaké to pro nás bude omezení, jakej z něj bude bordel a spousty jiných nepodstatných věcí :kill: No, prostě ho nesnášela dřív, než byl u nás doma a představ si, že i přes jeho roztomilost jí to vydrželo. :[
Když jsme ji oznámili, že budem mít Lakinku, tak to byli dílo. Přitom ví, že v tomhle směru mě její názor nezajímá. No nic. Její oblíbená věta zní\"pfff, na co dalšího fťáka\"?

:45: Abych se ale vrátil k tomu, co jsem ti chtěl napsat. Jde o to, že Lakinka si není jistá phybem a každou chvilku padá na bok a na záda, ale při příchodu máti to byl vyloženě bojovný postoj a každý její pohyb byl výhrůžný. Opravdu to bylo něco úlně jiného, než při jakékoliv jiné návštěvě. Věřím, že tohle bylo to pravé zvířecí vycítění člověka, který je nemá rád.
Měj se fajn:[

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Príspevokod užívateľa jitka » Št 28. Aug 2003, 10:54

Ahoj Pavle,
ja sama verim,ze zvire vyciti kdyz ho nekdo nema rad a da to opravdu najevo.My jsme kdysi davno meli nejakeho krizence stehlika s kanarem{nekomu uletl a my jsme ho polomrtveho prinesli domu].Tatinka miloval - tata prisel z prace a rekl \"Pepicku zazpivej\" a Pepicek zpival a zpival.Mamka ho krmila,te nezpival,ale zato kdyz sla myt nadobi,tak se sel Pepicek koupat a protoze mel klec nad dreyem,tak mamku dukladne poleval.Ja jsem tenkrat byla mala holka,nic jsem mu neudelala,ale ten ptak me nenavidel.Jakmile jsem se priblizila ke kleci zacal okamzite roztahovat kridla a sycet.Normalne me zastrasoval.Kdyby mohl,asi by me i klovl.Asi mel nejakou spatnou zkusenost z drivejska.Presto jsem ho mela moc rada.Jeho reakce zustala az do konce jeho zivota stejna.
Mejte se vsichni moc pekne a omluvte mou cestinu.Pisu to v internetove kavarne a nejak se mi nepodarilo prehodit na cestinu a tak jsem se tu trochu poprala s pocitacem:10:.
Caukz Jitka
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 28. Aug 2003, 11:52

Hm, tak fajn. Právě jsi rozbrečela Stáňu.:113::-(:16:

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka

Príspevokod užívateľa jitka » Pi 29. Aug 2003, 20:28

Promiň,tak to jsem opravdu nechtěla:(.
Čauky Jitka

P.S.
Právě jsem si prohlédla fotky Lakinky na jejím stromě.Vypadá fakt spokojeně:)

W.Shakespeare[/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 11:29

Ahojte,
Lakinka už přišla na to, k čemu může být dobrá šiška:):155:
Po novinách a roličce od toal. papíru je to další hračka. Při tom jak ji mordujeme s léky se divím, že má na hraní chuť:(.Je to hrdina:108:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 14:50

myslim ze i kdyz ji mordujete, tak je stejne stastna jak blecha :13:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 4. Sep 2003, 21:03

Ahoj
Moc moc moc Lakince fandím,určitě je na té nejlepší cestě:)...a to je dobře.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Sep 2003, 11:22

Ahojte. Chci oznámit těm, které to zajímá, že Stáňa už zase brečí:113: Tentokrát ale radostí. Právě jsem volal MVDr Nečasové a Lakinka je na PBFD negativní.:35::32::38::41::50::62::80::85:8-):36::84:
Teď ji jdeme opatrně ukázat Kukimu, tak později poinformujeme. Mějte se:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Sep 2003, 13:03

UFFF, to cakanie bolo nekonecne. Prosim poskrabkaj Lakinku a prajem jej len a len lasku a stastie. Pravdaze aj vam.

PS: Ak nahodou stretnete \"povodneho majitela\" (nadavat nemozem to by mi Coala dala valcekom po hlave) kludne ho nakopnite dozadku. Dakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Sep 2003, 13:48

super, same pozitivni zpravy, i kdyz jsou negativni 8-)
jsem zvedav jak dopadne prvni setkani s kukim, takhle asi ne: :95: :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Sep 2003, 14:36

Gratulujem :117: a dúfam, že stretnutie dopadne dobre...:50:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 5. Sep 2003, 21:00

Je to super,super,super,moc to Lakince přeju,snad se s Kukim brzy skamarádí:84:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Príspevokod užívateľa irena » Ne 7. Sep 2003, 19:15

Blahopřeji!!!!!! A hodně štěstí při seznamování!!!!:)
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka

Príspevokod užívateľa jitka » Po 8. Sep 2003, 07:57

Gratuluji a držím palce:D.
Čauky Jitka:)

W.Shakespeare[/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 8. Sep 2003, 09:19

Super, super, super, všetci sme dobre držali palce Laky a vyšlo to.
Dúfam, že stretnutie s Kukim dopadne dobre.

Naše stretnutie Filipa a Kiky dopadlo veľmi dobre. Kika je ticho
nekomentuje to celé ale Filip okolo nej skáče ako cvok. A keď náhodou pustíme si polietať Kiku a jeho nie, tak robí taký krik, že sa to nedá počúvať.

Zdravím všetkých Eviku:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 9. Sep 2003, 09:39

Co je nove s Laki? :92:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 12. Sep 2003, 10:14

Ahojte,
Lakinka má zase další zábavu.:87:Po nesmělém občasném olizování se dnes pustila do uzlu z buvolí kůže přímo s vervou. Od rána s tím ještě nepřestala. (kromě času tráveného u jídla):32:

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka

Príspevokod užívateľa jitka » Pi 12. Sep 2003, 12:26

No super,vidím,že se Lakinka stále víc a víc rozkoukává a taky poznává,co všechno se dá dělat.To je opravdu moc prima.Čauky Jitka:)

W.Shakespeare[/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 9. Okt 2003, 10:18

Konečně můžu napsat zase něco nového o Lakince. Na holých místech na bříšku, za hlavičkou a na nožičce se jí začínají objevovat nová peříčka :). Je to zatím spíš \"husí kůže\", občas pouzdra a z některých už i koukají špičky peříček. Nevím, jestli je to díky lékům, které bere nebo vitamínům a nebo kvalitní stravou, možná vším dohromady. Možná i pohodou, ve které zjevně je. Až budeme mluvit s pí doktorkou, určitě bude mít radost, protože říkala, že s růstem nového peří nemáme počítat dřív jak za rok.
Nevím, jestli ji to větší množství peří nesvědí, i když ji pravidelně rosíme. Nová peříčka ji totiž dost \"zajímají\", tak doufám, že si je nevytahá.:(
Je vidět, že se její stav lepší i podle toho, že začalo vypadávat nekvalitní prachové peří. Nemá klasické vločky, jen takové čárky, ale zato je jich dost, a pudru z ní padá každým dnem víc a víc, až si říkám, kde to bere:10:. Myslím, že se máme na co těšit.
Jinak s její pohyblivostí to moc lepší není. Když si ji Pavel vezme ven, tak se mu nehne z náruče. Nemá zájem někde šmejdit a ani někam letět. Jednou se ale stalo, že se lekla když Riki v kleci silně zaplácal křídlama a doletěla od Pavla až na záclonu. Vůbec nevíme, jak se jí to podařilo. Zkoušeli jsme ji nutit, aby když chce k Pavlovi, musí si k němu doletět, ale nechtěla a byla nešťastná. Možná, že to, že nelítá je jen strach nebo si nevěří, nevím. Na rentgenu žádný důvod nelítání vidět nebyl. Možná musí víc zesílit nebo to chce prostě čas;). Až bude něco nového, zase dám vědět:89:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný