Predani z rise snu!!!!!!!!

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

Príspevokod užívateľa robo » Po 18. Aug 2003, 01:18

Ahoj Stáňo a Pavle !
Niekde na začiatku vášho príbehu som vám písal o kriku kakaduov. Je to fakt s ktorým musí naozaj každý, kto chce kakadua mať ( a hlavne v bytových domoch) počítať. Každý kakadu si musí aspoň raz za deň zarevať a väčšinou je to ráno, kedy je ich aktivita najvyššia. To, ža Laki kričí neskoro večer (Ozaj, ráno nekričí ?) má asi súvis s tým čo píšete. Niečo si vyžaduje. Treba ju pomaly odnaučiť iba toto, nie aby prestala kričať úplne. Ale to vy viete a netreba vám to hovoriť. Takže trpezlivosť.
Rád by som si ten krik vypočul a porovnal s Aladárom. Nemáte možnosť to nahrať cez mikrofón do PC ?

Ahoj Robo
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 10:43

urcite piste dal, ja taky o lakine vypravim ostatnim, a to jsem ji ani nevidel :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 18:52

Ahojte,
přes den je hodná(tedy kromě útoků vůči mě:)), dokonce i když se ráno vzbudí Kuki a začne se dost nahlas ozývat. Přes den si spíš občas tak zabrouká a to je všechno. Začne to až tak v 8 nebo 9 hodin a končí tak po 2 hodinách, jen s malými přestávkami, kdy podle mě už musí odpočívat. Doufám, že přijde na to, že je jí to k ničemu a nebude to dělat. Jak už jsem psala, když Pavel nebyl doma, byl klid.
K těm jejím útokům, když procházím kolem klece nebo stojím ke kleci zády, slyším jak seká do klece a snaží se mě zasáhnout. Když jí ukážu, že mám piškot nebo vlašský ořech, který miluje, okamžitě toho nechá a bere si ho. Od včerejška si něco bere přímo z ruky, jinak totiž vždycky netrpělivě čekala až to dám do misky a odejdu. Od Pavla si zatím z ruky nic nevzala ale spíš proto, že v tom momentě ji jídlo prostě nezajímá.
:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Aug 2003, 20:13

Tak zrovna začala křičet. Snad bude do 10 hodin klid.:(
Zapomněla jsem napsat, že se dnes odvážila hrát si s roličkou od toal. papíru. Chvíli ji převalovala a pak ji okusovala. Nakonec ji začala tahat na bidýlko až ji nacpala do misky s jídlem a byla spokojená.:). Pak se odvážila okusovat i jabloňovou větvičku. Zaujaly ji ty listy, postupně je všechny odkousala a naházela na dno. Pak je postupně zase nanosila do misky. Už jsme psali, že to před pár dny udělala i s jeřabinami. Jsem ráda, že když se hraček bojí, že si umí hrát i bez nich. Už opravdu nesedí na bidýlku jak hromádka neštěstí.:41:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Aug 2003, 21:30

Ahojte,

tak podla fotiek vyzera byt, ze ste sa uz spriatelili:-) a ze je cim dalej odvaznejsia a mazlavejsia.
Laki je süüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüß

cafte

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Aug 2003, 21:44

Tie fotky sú krásne, vidieť že Lakine je u vás veľmi dobre. Držím palce, nech sa to zlepšuje, nech jej čím skôr dorastú tie vytrhané pierka na hrudi. Papa

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 07:30

GRATULUJEM!!!
S uzasom sledujem Vas pribeh. Prajem vele vela radosti. To co som videl na fotkach som ocakaval az niekedy minimalne po roku. Som rad, ze som vobec nemal pravdu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 08:26

No som z tych fotiek uplne paf. Klobuk dole. A uz len zopakujem: Laki je skutocne nadherna a viditelne spokojna. :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 08:31

Ahojte,
my jsme s něčím podobným nepočítali vůbec. Ale to co vidíte na fotkách, si může dovolit jen Pavel. Taky bych si ji chtěla pohladit a pochovat, ale co se dá dělat. Důležité je, že se tu má dobře a že je spokojená. Dalším krokem teď bude seznámit ji s Kukim a pokusit se je skamarádit. :97:

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Príspevokod užívateľa jitka » Št 21. Aug 2003, 12:12

Ahoj,
lakinka i Kuki jsou krásní.Držím palce,ať se to vše daří dál.Stáňo, tobě přeju abys Lakinku taky mohla pochovat.Vím jaké to je,člověk se stará a papouch si ho nepustí k tělu :(.Robina si na sebe nenechá sáhnout ani přes dráty klece:(,ale jinak je super.
Mějte se a držím palce.
Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 12:48

Je to super,že se má Lakinka tak dobře,a Stáni,určitě se brzy spřátelíte!

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Št 21. Aug 2003, 13:24

[quote]Dalším krokem teď bude seznámit ji s Kukim a pokusit se je skamarádit. [/quote]

tak to bude veľmi tvrdý oriešok, ale nikdy nehovor nikdy ;)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 13:24

Ahojky!
Musím taky vyjádřit velký obdiv, je to nádhera, jak se Lakince vede, člověka potěší, když vidí ty krůčky, které s ní děláte.
Kdysi dávno jsem psala o žakovi, který se oškubává z důvodu majitelovi nepřítomnosti. Moc mě mrzí, že mu nemohu pomoci, tak jak jste pomohli Lakince. Já ho mám na očích dvakrát do týdne a je to moc smutný pohled a velká beznaděj. Ted vypadá ještě huře, než na těch fotkách co jsem poslala. Nejvíce mě bolí, když se začne škubat přede mnou:12: a já v tu chvíli můžu udělat jen to, že se snažím odvést jeho pozornost na něco jiného.
Jsem moc ráda, že Lakinka má ted tak hodné majitele
:33:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 21. Aug 2003, 14:25

ona fakt vypada hrozne spokojene :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:27

Ahojte. V neděli jsme objednáni na 16.hod. u doktorky Nečasové na kompletní vyšetření. Myslím si, že už je toho Lakinka schopna, protože ji mohu v klidu vyndat z klece a manipulovat s ní. Doktorka působila po telefonu velice příjemným dojmem a velice ochotně. Dám vám pak vědět, jak jsme dopadli.
Mějte se fajn:[

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:43

Copak Laki, ale mel jsi Pavle videt na chatu jak holky probiraly tvoje bicepsy :D

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 09:49

Jirko, ty jsi kus. Na to se vykašli, kdybys mi raději napsal, jestli se k tobě můžu nějak připojit už v Čechách, protože mě Dunaj slušně vyplašil. Taky nevím, zda ti došel mail na ty misky a kdy je můžeme očekávat. Co ty na to??

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Aug 2003, 13:52

@Jirko
:D

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 24. Aug 2003, 20:01

Tak jsme byli s Lakinkou u doktorky Nečasové. Lakinka byla moc hodná, teď už se najedla a spí.
Nechala se sebou dělat úplně všechno (samozřejmě s Pavlovou pomocí). Nejdříve jí paní doktorka vzala krev na testy na játra, není to vpořádku, ale hrozné taky ne. Na rentgenu zjistila zvětšený vaječník nebo ledvinu, (možná nádor), což jí tlačí na nerv a proto se špatně pohybuje. Také má vysokou hodnotu vápníku, což by mohlo souviset s tím vaječníkem a láskou k Pavlovi a mohla by to být jen tvorba vajíčka, tak se nemáme leknout, když ho snese.
To, že je hned unavená a často spí, má prý souvislost s chudokrevností.
Také říkala, že se jí rozpadá nervová nebo svalová tkáň, má řídké kosti a to co mi připadá jako zvětšené volátko je vzduch, který se jí někudy dostává pod kůži, pravděpodobně z těch dutých kostí.
Pro jistotu znovu necháváme testovat PBFD a dále držíme karanténu.
Pro Lakinku máme nějaké léky a vitamíny tak snad se to zlepší, i když dobré to nebude nikdy. Důležité je, že ji prý zatím nic nebolí a že pro ni uděláme co budeme moci.
PS:Snad jsem nic nepopletla a neudělala paní doktorce nechtíc nějakou ostudu. Paní doktorka i sestra byly velmi příjemné, ochotné a bylo vidět, že to s papoušky umí, dokonce i bez rukavic. Celé vyšetření trvalo asi 2 hodiny.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Príspevokod užívateľa jitka » Ne 24. Aug 2003, 21:07

Chudák Lakinka,co si asi ještě vytrpí kvůli jednomu nezodpovědnému člověku.Ale teď na těch fotkách vypadá,že je jí u vás dobře.Držím vám i Lakince palečky.
Čauky Jitka:)
P.S. Máte oba s Pavlem moc pěkné Avatáry.:10:Předpokládám,že jsou to Lakinka a Kuki.
- Modifikované Jitka dňa 24.08.2003, 21:21 -
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.

W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 24. Aug 2003, 21:38

Aj keď tá diagnóza vyzerá hrozivo, držím vám palce!!!8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Po 25. Aug 2003, 13:32

Stáňo, tak napište jak se daří podávat Lakince léky a vitamíny, protože mně dala Nečasová na hnědohlavý laktobacily ve štříkačce.....no asi 3/4 se mně podařilo do nich nacpat, ale zbytek měli na hlavě a v očích:21: :21: :21: :21: :21: , naštěstí to byla 1 dávka. Prej dát jim to do koutečku nebo na špičku jazyka :kill:. Ten náš pacholek mně jazykem zacpával dirku na stříkačce :71: :71: :71:.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 25. Aug 2003, 13:57

Léky máme taky ve stříkačkách, první dávku začínáme zítra, tak ti dáme vědět. Ale Nečasová říkala, že když vidí, co si Lakinka všechno nechá od Pavla líbit, tak s tím prý nebudeme mít problémy, tak uvidíme. Snad má pravdu, protože ty léky máme na dlouho. ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 25. Aug 2003, 14:48

A ještě jsem chtěla napsat, že jsme už vyřešili to večerní křičení. V 8 hodin ji přeneseme do kuchyně, zatáhneme žaluzky, na dveřích máme přitlučenou silnou froté osušku, aby ji nerušilo světlo z televize a z monitoru z vedlejších místností a Lakča \"za chvíli\" ztichne.:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Po 25. Aug 2003, 14:59

[quote][b]Stáňa napísala: [/b][hr]a Lakča \"za chvíli\" ztichne.[/quote]

super, zase sa potvrdilo, že krik papagája má väčšinou nejakú príčinu,
len ju treba odhaliť, gratulujem

samozrejme mi nedá podotknúť, že pokiaľ je papagáj rozmaznaný
tak tam príčina kriku býva vyžadovanie a tam už pomôže len rozum a
nepodľahnúť náladám takéhoto \"rozmaznanca\" :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný