Predani z rise snu!!!!!!!!

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 12:33

stano, pokud zrovna nestala prilepena na zvykacce, tak je to super :10:
:30::-/

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Príspevokod užívateľa jitka » St 13. Aug 2003, 13:35

To je super Stáňo.To vám moc přeju.Určitě vám vaši péči oplatí.
čauky Jitka:10:
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 21:34

Vidím, že sa to pomaly zlepšuje, gratulujem!

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 12:22

Ahojte. Vzhledem k tomu, že se nám zdá, že se chování Lakinky od té doby, co jsme ji přivezli výrazně změnilo a to k lepšímu a hlavně v postoji k nám, jsme se odhodlali k pokusu o přímý kontakt. Včera ji Stáňa pohladila na nožičce přes klec. Dnes se odvážila ji pohladit přes klec po peří. Ale Lakča ji měla stále v merku. Zkusil jsem to také a světe div se, tvářila se i blaženě. Dodalo mi to odvahy a strčil jsem ruku do klece. Nějakej ten klovanec navíc, čert to vem. Šlo mi hlavně o to, aby neměla nějaký šok, ale vypadalo to, že snad ne.
Strčil jsem ruku do klece a chocholka prudce vyletěla nahoru. Lakinka ale neucukla, ani nejančila.Nastavil jsem ji ruku tak, aby mě nemohla chytit, ale jen klovnout, ale nic se nekonalo. Začala mlaskat a oškrabovat mně jemně hřbet ruky. Chvíli jsem ji nechal a pak raději ruku vyndal.
Jsem z toho úplně paf. Čekal jsem cokoliv, ale tohle je pro mě šok. Odpoledne zkusím pokročit dál a dám vědět. Mějte se fajn :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 12:42

:32:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Št 14. Aug 2003, 13:03

takže asi si predsa len zvolila teba :10:

daj vedieť kedy sa k tebe pritúli sama, neskúsiš ju už pustiť na chvíľu z klietky von? :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 16:16

:30:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 20:30

8-) super

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Príspevokod užívateľa irena » Št 14. Aug 2003, 20:44

:D gratuluji !!!!!!
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka

Príspevokod užívateľa jitka » Št 14. Aug 2003, 20:49

Super:-/.Držím palce,jen tak dál.Čauky Jitka:)

W.Shakespeare[/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 21:22

Ahojte. Dík všem. Je mi teď trochu líto Stáni, protože ona se o ni stará, mluví na ni pořád jako na mimino, ale když já jsem u klece a Stáňa se přiblíží, je zle. Horší ale je, že poslední 2 večery začala hrozně řvát. Ale fakt děsně. Máme z toho docela strach. Neumíme si vůbec představit, že by jsme ji kvůli tomu museli dát pryč. Mějte se fajn Pavel:)

PS: Mně není líto, že mě nemá ráda. Já jsem šťastná, že je Laki šťastná. Vždyť v něco podobného jsme nevěřili ani náhodou. Hlavně ať už nekřičí. Stáňa

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 21:30

Zkuste zjistit důvod řvaní. Kdyžtak si ji při ječení nevšímat a v klidu ji zkusit přikrýt např. lehkým prostěradlem, určitě ztichne, měla by pochopit, že zaječet si může, je papoušek, ale ne pořád. Možná je to i projev toho, že si už opravdu zvykla, tak se začíná projevovat hlasově. Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » Št 14. Aug 2003, 23:32

Pavel a Stáňo,

už včera na chate som spomínala, že kričiaca aktivita kakaduov je normálnym javom ráno a večer, pričom toto je úplne v poriadku a normálne malo by to trvať 5až 10 minút nie viac, čo je však horšie sú aj výnimky, ktoré z ničoho nič si pokričia aj v noci bez ohľadu na to, že je tma prípadne, že sú niečím prikryté to nepomôže

skúste vypozorovať ako ten krik vzniká, či začne len tak z ničoho nič, alebo ju niečo k tomu irituje, aká je tónina toho kriku? máte pocit, že je to zo zábavy alebo z trucu?

ja viem je to blbé, nemáš možnosť to Pavle nahrať dať vypočuť?
ťažko sa radí a rozmýšľa o jej kriku keď nemá nikto z nás predstavu aký to je krik a ako prebieha

ja osobne si ale myslím, že sa Lakina udomácňuje a je to ten druh kriku, čo som už napísala teda prirodzený a normálny, s tým sa však žiaľ budete musieť zmieriť to kakadu robí a robiť bude od toho sa ho to nedá odučiť :(

ja vám len držím palce aby sa to nenaučil napodobňovať Kuki lebo to sa potom fakt zbláznite, ja to viem podľa aratinieg, tie toľko nekričia ako ich napodobňuje Tara a pritom to nie je pre žaka prirodzený hlasový prejav a môžem tiež len povedať toľko k tomu, že mi s tým vie ísť pekne na nervy ale nič proti tomu nemôžem spraviť, našťastie Honey mi ich nenapodobňuje ale ona napodobňuje všetky podivné a nám ľuďom pre uši nepríjemné zvuky

dajte vedieť ako ďalej :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 09:24

Ahoj vsetci.

dlho som na parrote nebola, a ked som sa vcera vecer konecne prihlasila a precitala si Lakin pribeh, bola som uplne v soku. Vobec som nebola schopne citat dalsie veci, a musela som sa na to vyspat :-(
Pavle, Stano strasne Vam drzim palce a verim ze Lakinka Vam bude este dlhe roky robit spolocnost a prejavovat Vam lasku za to co ste pre nu urobili. Mate moj velky obdiv.

Lienka, Pipo a Kitinka

PS:Neda sa ten povodny majitel ohlasit za tyranie zvierat?

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Pi 15. Aug 2003, 13:18

Teda prohlašuju, že papoušci jsou potvory. My ženský se o ně staráme, dejchali by jsme za ně a oni si stejně vyberou ty naše chlapy. :31: Jinak, ale blahopřeju, že se takhle nechá.

S tím řvaním to taky může být, že se jí už její stanoviště nelíbí a chce za vama. Pepa to takhle na nás zkouší, ale stačí ho přendat na jeho místečko nebo si ho vzít k sobě a je klid.

Ahoj a určitě zas brzo napište
Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 13:26

Ahojky!
Já vím, že porovnávat Lakinku s mými zelenáči nejde, ale ohledně křiku, taky ječí jak divý a to hlavně , když jsou zavření v kleci a dožadují se ven. Stačí jen otevřít dvířka a já konečně slyším to blahodárné ticho.
Jak to asi vypadá,Lakinka asi opravdu chce rozšířit svoje teritorium a dožaduje se dalšího kroku. Nebo holt zkouší jen vaše ušní bubínky:[ , chválně , kdo víc vydrží.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 18:54

Ahojte všichni. Nám osobně by to řvaní nevadilo, ale jde o to, že Lakinka to má ráda právě, jak píše Coala výhradně večer a nejlépe od 21. hod. klidně až do 23.hod. Zatím si nikdo nestěžoval:kill:, ale je to na spadnutí, tím spíš, že tu ve vchodě máme jednu udavačku, která udávání pojala jako náplň důchodového věku.:131:
I když to nemám rád, tak i já jsem ji zkusil přikrýt klec, leč marně. Že kříčí přes den, když odejdem z pokoje to chápu, ale ona řve večer i když tam sedím. Nestačí jí 10, nebo 15 minut, ale klidně to rozjede na dvě hodinky. Proč troškařit.
Povahově se ale změnila o 100% od té doby, co jsme si ji přivezli. Kdyby jste viděli, jak se spokojeně kroutí, když ji drbu. Neumím si představit, že by měla zase kvůli tomu řevu jít k někomu jinému. :(
Chceme teď k doktorce Nečasové na kompletní vyšetření. Samozřejmě kromě těch testů, které už máme. Prostě aby ji prohlédla. Ona totiž neumí chodit po nožičkach. Má pořád sevřené drápky a když si na dně hraje s novinama, tak se musí každou chvilku přidržovat zobákem, aby neořepadla na hlavičku. Ono toho je víc, ale věřím že nám doktorka pomůže.
Ještě pořád málo jí, ale doktor říkal, že to bude dlouhodobější záležitost, než se to srovná.
Jinak nám ale dělá radost. Dnes třeba oloupala kůru z bidýlka a nanosila ji do misky s vodou(asi si pouštěla lodičky). Nebo třeba vyhází jídlo z misky a pak ho tam zase nanosí. Ale to už bych vás unavoval, tak toho nechám.
Mám z ní takovou radost, že to vyprávím lidem, ktří nevědí vůbec nic a klidně se zeptají\"a jak vůbec vypadá TO kakadu??\" :183:
No nic, raději toho nechám, nebo vám tu zážitkama o ní zaplácám stránky:131:Mějte se fajn a dík všem:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 19:19

Len v tom pokračuj! Všetci tu sú zvedaví, čo robí a ako sa jej darí.

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » So 16. Aug 2003, 01:45

[quote][b]Pavel napísal: [/b][hr]Ale to už bych vás unavoval, tak toho nechám.
Mám z ní takovou radost, že to vyprávím lidem, ktří nevědí vůbec nic a klidně se zeptají\"a jak vůbec vypadá TO kakadu??\" No nic, raději toho nechám, nebo vám tu zážitkama o ní zaplácám stránky[/quote]

Ahoj Pavle,

to nemyslíš vážne? sem predsa chodia ľudia, ktorí sa chodia vyrozprávať medzi ostatných o svojich miláčikoch a chodia sem práve preto, lebo tu ich každý vypočuje a neodsudzuje, každý z nás je z Lakiny na mäkko

Laki je síce u vás ale v podvedomí určite každý z nás, ktorí sem chodíme do fóra dlhšie a aj sa za ten určitý čas poznáme považuje Lakinu aj za naše dieťa :kill:
vaše starosti sú aj našimi starosťami, keď sa vy tešíte aj my sa tešíme a naopak keď smútite vy smútime aj my

každý z nás očakáva ako sa to vyvinie a každý z nás sa teší z vášho úspechu a pokrokov, ktoré Laki u vás spraví

tak nás prosím nenechaj na holičkách a kľudne vypisuj trebárs aj koľkokrát za deň spravila svoju potrebu :183:

môžete si byť so Stáňou 100%-ne istí, že každý z nás netrpezlivo čaká na správy o Laki a nikoho tým neotravujete a nezaťažujete

takže očakávam ďalšiu tvoju spoveď

prajem vám pekný a ničím nerušený víkend
a poškrabkajte za mňa Kukiho a Lakinku :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 16. Aug 2003, 13:54

Pavle, s krikem si nedelej hlavu.. Stezovatele muzou tak leda zajit na hygienu a pozadat o zmereni hladiny hluku. No a hygiena muze hluk prijit zmerit, ale musi ti predem oznamit, kdy tak ucini. Noo a na tech pet minut mereni muzes Lakine zalepit zobak leukoplasti :D.
Je to jen a jen otazka hrosi kuze vuci stezovatelum. Silnicni doprava a hifisoupravy teenageru nadelaji podstatne vetsi kraval nez jeden chudak papousek.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka

Príspevokod užívateľa jitka » So 16. Aug 2003, 16:39

[quote]môžete si byť so Stáňou 100%-ne istí, že každý z nás netrpezlivo čaká na správy o Laki a nikoho tým neotravujete a nezaťažujete[/quote]

Ahoj Pavle,Coala má 100%-ní pravdu.Celou její odpověď bych mohla opsat.pokaždé když se přihlásím,hledám váš příspěvek o Lakince.Takže se neboj,že bys nás unavoval,naopak čekáme na to a hltáme každé písmenko.Držím Lakince i vám palečky.
čauky Jitka:)

W.Shakespeare[/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 12:51

Ahojte!
Nejdřív k tomu křičení. V pátek Pavel nebyl celý den doma a Lakinka přestala s křikem už ve 20.30 hod. Myslím si, že křičí jen proto, že si vyžaduje jeho pozornost. Ani se tomu nedivím, protože je to pro ni něco, co jí celý život chybělo.
Zajímavé je, že když není Pavel doma, tak se ode mě nechá přes klec hladit prstem i drbat za hlavičkou. Jak ale přijde nebo ho jen uslyší je zle. Nemůžu se ani přiblížit ke kleci ani k miskám abych je vyměnila.
Včera jsme ji poprvé vyndali z klece(samozřejmě ji vyndával její miláček) a ona se k němu tak lísala, že ji nemohl od sebe ani odtrhnout aby ji postavil na zem. Když už se mu to povedlo, tak jsme zjistili, že vůbec neumí chodit dopředu. Měla celý život zahovněné dno na které nesestupovala a zná jen pohyb po bidýlku úkroky do stran. Když chce udělat krok dopředu, přepadá na zobák nebo úplně na bok. Přesto ale vypadala spokojeně, byla ráda že je venku. O let se nepokoušela. Není divu, protože byla celý život v kleci, ve které nemohla roztáhnout obě křídla najednou.
Také jsme ji už navykli na rosení rozprašovačem, řekla bych, že se jí to líbí. Když jsme ji už promáčeli až na kůži, tak si ještě sama vlezla do misky s vodou. Poprvé bylo vidět, že nemá skoro žádné peří na břiše a nohou. To které má vypadá jak okousané od molů.
Ještě jsem si vzpomněla, že je zvláštní jak se chová když na ni sahám já nebo Pavel. Když ji hladím nebo drbu tak načechrá peří jako Kuki a sklání hlavičku a přivírá oči. Když ji hladí Pavel tak se vypíná, mlaská, olizuje ho a onipuje a vůbec s ní šijou všichni čerti. Vypadá jako naprosto spokojený a šťastný papoušek.
:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Príspevokod užívateľa coala » Ne 17. Aug 2003, 13:54

Ahoj Stáni,

to je fajn, že si našla Laki blízku osobu, to kričanie môže byť ozaj dožadovaním pozornosti u Pavla a že chce byť jednoducho pri ňom

s tými nožičkami sa to hádam postupne spraví a lietať sa možno už nenaučí nikdy

poznám prípad, kedy mala jedná majiteľka kakaďáka tri roky, bol ako pes, guľal sa po zemi, chodil po zemi vôbec nelietal, krmila ho tiež všelijakými blbosťami len nie tým, čo mal dostávať

po umiestnení do voliéry u chovateľa sa skoro pol roka učil lietať kým na to znovu prišiel a taký istý problém bol aj s naučením na normálnu prirodzenú papagájovskú stravu

dneska je to najbojovnejší kakadu čo si najviac ochraňuje svoju samicu a lieta ako čert takže nikdy netreba hádzať \"flintu do žita\"

prajem vám všetko dobré :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 17. Aug 2003, 16:37

Stani a Pavle, i já jsem si původně myslela, že ono \"ječení a řvaní\" by mohlo být důvodem \"vydírání\" a vyžadování si pozornosti od člověka, na krerého se papoušek \"upíná\". Jen jsem nechtěla s takovým neodborným dohadem a \"bludem\" přijít, abych navypadala \"moc rozumně\". Když to ale srovnám s chováním našich \"cácorek\" Dodky a Miky, které byly do nedávna \"v izolaci dětského pokoje\" soustavně řvaly jako \"krávy\" a já z toho byla nešťastná, protože to byla fakt síla (vždy jsem jim vyhrožovala, že je vypustím nebo prodám, či jim zakroutím krkem, hihi). Stichly pouze když byly puětěné po bytě, nebo když jsem byla s nimi. Teď, když jsou přestěhované v obýváku a mohou komunikovat s celým bytem (měly tehdy uzavřený prostor s oknem 8 m2), každou chvíli někoho vidí, poslouchají telku a rádio, brblou si s Žakínem, ječení téměř ustalo. Ty naše potvůrky jsou asi fakt rozmazlenci mazaní, \"podáš jim prst ale oni chtějí celou ruku\", chtějí být spolu s námi.
Jak je vidět, problém byl asi nalezen a Lakinka se nejen dobře aklimatizuje, ale i na Vás zkouší, kam až může, je to přece jen potvůrka mazaná. Je jí u Vás a s vámi dobře. Ajda, Žajda, Doda a Miky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Ne 17. Aug 2003, 22:07

Ahoj Stáňo a Pavle,
jen pište a pište, stejně se mně zdálo minulý týden, že už ani nenapíšete o Lakince a pak člověk neví, jak to jde. Taky souhlasím s tím co napsala Coala.

Jinak Stáňo to co Laki předvádí za chování vůči tobě a Pavlovi je normální. Teda nevim jestli normální, ale u nás to taky tak funguje. Občas si dělám srandu, že začnu nosit 10x10cm pletiva, abych mohla Pepu venku vůbec pohladit. Tomu pacholkovi jsem dobrá akorát, když nemá pánečka a i tak se nechá pořádně vydrbat jen před spaním a nebo v kleci. Teď zrovna sedí Radkovi na koleni a může si ukroutit hlavu, aby ho všude podrbal. Některý období to bylo vyloženě tak, že mě docela snesl, ale jak se objevil Radek, šel papouch po mně, prostě mě potřeboval vyhnat od JEHO miláčka :123: Naštěstí jsme se už porovnali a teď za mnou i dobrovolně přijde!!!! Prostě myslím, že přišel na to, že je jednodušší využívat oba než mě honit, i když mazlení si samozřejmě nechá líbit jen od pánečka.

Držim palečky a věřim, že i s tím řevem to dobře dopadne ono to za stěnou už nikdy nezní tak, jako když stojíš vedle klece.

Petra

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný