co delat, kdyz nechce prijit?

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 27. Jún 2003, 15:51

ahojte, mam takove trapeni s nasim senegalcem - za boha se k nam nepriblizi. ne ze by se nejak moc bal, je rucne dokrmeny, takze je na lidi zvykly, ani nekouse, kdyz v klidu sedi treba na kleci a clovek mu poda namku az k zobaku tak si treba i vezme, ale ze by se sam odvazil aspon udelat par kroku k ruce s jablkem, tak to ani nahodou. stale si udrzuje odstup...pritom klaciku se neboji, naucili jsme ho nasedat a sesedat, kdyz chce podrbat tak si ho vezme do zobaku a ukaze kde chce podrbat, ale byt tam misto klaciku prst tak utece. pritom ne ze by nebyl zvedavy, vzdycky kouka co delame, pouli oci, naklani se aby byl co nejbliz, ale kdyz uz to vypada ze se odvazi a prileti nebo prihopsa, tak najednou zacne hrozne kricet a stahne se, vubec nevim proc :=(
je zajimave ze treba kdyz lita po mistnosti a pristane nekde na zemi v rohu, tak se necha vzit do ruky a necha se mazlit a drbat ze kolikrat skoro i spi. ale sam neprijde...
nekdy mam pocit ze se mu moc vnucujeme, ale zase na druhou stranu, kdyz si ho nebudeme vsimat, tak jak k nam ma ziskat vztah? zatim to na nej zkousime hlavne trpelivosti, ale nejak nevim co mame presne delat, ve vsech knizkach pisou ze \"pockejte az prijde sam\", ale predtim si \"musite ziskat jeho duveru\", no ja nevim. neznate nejake figle jak to zelenou mrsku presvedcit ze ty dva lidi mu fakt neublizi :-)
nebo jestli neco delame spatne...

diky za kazdy napad,
kango

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 27. Jún 2003, 18:35

Ahoj,
jak dlouho ho mate?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 27. Jún 2003, 23:11

A ste jeho prvy majitelia, alebo ho mate z druhej ruky, cez inzerat?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 28. Jún 2003, 15:03

Ahoj.
Podla toho, co pises, je zrejme, ze zazil nieco, coho sa doteraz boji. Bud ste ho niecim vystrasili, alebo ak nie ste prvi majitelia (co aj tak vyzera), tak ti predtym.
Neviem sice, aky je stary, ale bude si musiet zvykat dlhsie. Zacnite obmedzovat klaciky a coraz castejsie pouzivajte ruky. Mozno aj v tom bude problem, ak si moc navykol na klacik.
Dopis este tie predchadzajuce otazky, aby sme boli mudrejsi.

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 30. Jún 2003, 09:28

pavel: dnes je to 10 dni co jsme ho privezli...
gery1,akira: sme prvi majitelia, mame ho primo od chovatele...je mu asi 13 tydnu. je mozne ze u chovatele znal ruku jen kdyz ho vytahla z klece a ukazovala ho kupujicim, takze treba proto se boji.
nas se asi bal kdyz jsme mu menili jidlo, to chudak lital po kleci. ted uz je ale klidnejsi.
s tim klacikem jsem to precetl v nejake knizce, uz nevim od koho, psali ze pokud se papousek boji ruky a presto ho chceme poustet z klece, tak je dobre to zkusit s klacikem, ze toho se tak neboji a necha se prinest do klece. coz funguje, prislo mi hloupe nechavat papouska zavreneho dokud se nenauci sedat na ruku...takhle se aspon proletne. zkusim tedy ten klacik omezit, to bude asi kriku :)
jinak pres vikend jsem zkousel davat mu jablko, to uz se skoro neboji, hlavne k veceru sel ostych stranou, a dokonce udelal i par krucku smerem k ruce s jablkem 8-)
jinak mam pocit ze stale vic rozumi pochvale a vubec tonu hlasu, a snad chape i \"jablicko\", \"dobrutka\", \"kulicka\" atd., tak snad casem si zvykne i na ruku. nevadi mi kdyz to bude trvat treba mesice, hlavne at z nej nakonec neni uzlicek nervu co se boji lidi.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 30. Jún 2003, 09:40

Kango chce to trpelivost, pro papouska je zmena prostredi nekdy docela stresujici faktor a muze trvat i par tydnu nez si plne zvykne. Ale jses na dobre ceste, pamlsky a vlidne mluveni tichym hlasem je dobra metoda. Prirozena zvedavost po case prevazi nad opatrnosti. Hlavne se po tuto dobu vyvarujte prudkych pohybu, bouchani dvermi a vubec vsech takovychto podnetu, kterych by se mohl papousek intenzivne leknout.

Z naseho paru senegalcu samecek prijde na ruku kdykoli, venku nejradeji sedi u mne na rameni a deni okolo ho moc nezajima. Samicka je taky krotka, ale pokud ji chci vzit na prst, musi chtit ona, jinak neprijde. Vetsinou to dopadne tak, ze po vypusteni z klece pul hodiny nebo hodinu poletuje, skodolibe zlobi ostatni papousky. Az ji to prestane bavit, prileti si taky za mnou a necha se i podrbat za krkem nebo dokonce pohladit i vzit do ruky. Ale takoveto duvernosti nikdy neprijme pokud sama nechce.

Klacik jako transportni prostredek nezavrhuj, je dobre kdyz je papousek na neco takoveho zvykly a nejsou problemy s jeho premlouvanim k navratu do klece.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 30. Jún 2003, 10:41

jirko, diky za povzbuzeni :-) chci se zeptat, vy jste meli od zacatku parek, nebo jste je koupili postupne? premyslel jsem o tom jestli by nestalo za to koupit jeste jednoho papouska, jestli by pak nebyli klidnejsi a mene vylekani...co jsem koukal tady na foru tak snad vsichni maji parek a samecek i samicka jsuo krotci :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 30. Jún 2003, 10:49

Kango
Jirka ti v podstate rekl vse. Chce to fakt hlavne tu trpelivost. I u nas bylo obdobi, kdy ke me Kuki vubec nechtel. Tak jsem ho nenutil jen na nej mluvil, kdykoliv jsem sel okolo klece a nebo kdyz sedel na strome, ale nesahal jsem na nej. No a jednou priletel, ani jsem to necekal a dnes uz je to v pohode a prileti i kdyz mu reknu. Ale jak pise Jirka. Asi nejvic pomuze ta zvedavost a taky mlsnost. Ja, kdyz jim neco, co jemu take chutna, tak ver, ze moucha je proti nemu prijemny a ne otravny tvor. To se doslova ke mne dobiva a ja naopak musim rozsirit rejstrik odhaneni, abych se najedl, protoze papousek i kdyz ma to same v krmitku, si vzdy mysli, ze to tvoje je mnohem lepsi. Tak vydrz a bude to urcite ok. ;-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 30. Jún 2003, 16:09

[quote][b]kango napísal/a: [/b][hr]jirko, diky za povzbuzeni :-) chci se zeptat, vy jste meli od zacatku parek, nebo jste je koupili postupne? premyslel jsem o tom jestli by nestalo za to koupit jeste jednoho papouska, jestli by pak nebyli klidnejsi a mene vylekani...co jsem koukal tady na foru tak snad vsichni maji parek a samecek i samicka jsuo krotci :-)[/quote]

Kango, ja jsem mel zpocatku samecka, po case jsme poridili samicku. Jejich chovani k lidem se po prichodu partnera nijak nezmenilo. Co se mluveni a napodobovani zvuku tyka, uci se od sebe navzajem (tim myslim vsechny nase papouchy dohromady).

Pokud budes porizovat partnera pro tveho papouska, mej na mysli nekolik veci:

1. Karantena plus vysetreni: NAPROSTO NEZBYTNE. Karantena aspon dva mesice, mezitim vysetreni alespon na PBFD. Davat papousky ihned k sobe je risk jak hrom. I kdyz senegalec neni nijak drahy papousek, jiste bys nechtel privleci s novym papouskem nejakou smretlne nebezpecnou infekci.

2. Opatrne davat k sobe. Puvodni papousek uz bere svoji klec jako teritorium, proti vetrelci se bude branit a mohou si navzajem zpusobit i smrtelna zraneni. Idealni postup je nechat papousky v sousedicich klecich par tydnu zvykat na sebe, pripadne poustet proletet pod dozorem, po teto uvykaci fazi je vpustit oba najednou do nove (vetsi) klece, ktera bude pro oba novym prostredim a nebudou si vuci sobe delat teritorialni naroky. Nebo: pokud mas samce, odeber ho z jeho klece a pust tam na tyden ci dva samicku, aby se otrkala a ziskala sebevedomi, potom tam vrat samce. Pravdepodobne se poperou, ale samicka uz neustoupi a samec si zvykne.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Júl 2003, 08:43

Jirko,
chcem sa Ťa opýtať, ak by som si chcela zohnať senegálca, tak čo je lepšie aby to bol samec alebo samica alebo je to jedno. Len máš už skúsenosti, keďže ich chováš.

Zdravím všetkých Eviku;-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Júl 2003, 09:26

diky vsem, vyzkousim co pujde a dam vedet az budou nejake pokroky :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Júl 2003, 12:12

[quote][b]Eviku napísal/a: [/b][hr]Jirko,
chcem sa Ťa opýtať, ak by som si chcela zohnať senegálca, tak čo je lepšie aby to bol samec alebo samica alebo je to jedno. Len máš už skúsenosti, keďže ich chováš.
[/quote]

Evi je to uplne jedno. Ale ze vseho nejlepsi je parek :-).

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Júl 2003, 14:05

Jirko nakoniec nebude ten problém, že či samec alebo samica, ale to, že zatiaľ neviem zohnať ani chovateľa, ktorý by choval senegalcov.
Zavolala som Dr. Magica, či nepozná na východnom Slovensku chovateľa, ale asi pravdepodobne nikto nechová. A ja ťažko zistím inde na Slovensku nejakého chovateľa, ktorý by ich choval. Jedine, že mi niekto pomôže.:-(

Zdarvím všetkých Eviku:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Ut 1. Júl 2003, 14:12

[quote][b]Eviku napísala: [/b][hr]Zatiaľ neviem zohnať ani chovateľa, ktorý by choval senegalcov. A ja ťažko zistím inde na Slovensku nejakého chovateľa, ktorý by ich choval. Jedine, že mi niekto pomôže.[/quote]

Evi senegalcov aj s papiermi odchováva Luboš, mail máš priložený, stačí keď mu napíšeš a sa s ním dohodneš ;-)

mail to: [EMAIL]rackovicl@stonline.sk[/EMAIL] :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Júl 2003, 10:36

tak vcera konecne pokrok, napadlo me zkusit to s piskotem :-) nikdy me nenapadlo mu ho nabidnout, nevim jestli on uz nekdy v zivote piskot videl, ale kdyz jsem mu piskotek ukazal tak snad zacal i slintat :) a hned tapkal ke me, tak jsem piskot podrzel tak aby musel vlezt na prst, jinak by na nej nedosahl (jak to tu nekdo kdysi popisoval). nejdriv kdyz zjistil ze zobakem nedosahne tak ztratil zajem, zkusil jsem to za chvilku znovu a pak jeste a to uz to zrejme nevydrzel a zacal zobakem zkouset prst a natahovat se. jenze se mu to asi nezdalo a nepekne se zakousl, chvilku jsem drzel ale kdyz zacal zkusene oddelovat maso od kosti tak jsem ruku pomalu odtahl (mimochodem prst dnes vypada hur nez kdyz mi pred casem ujela pilka [:] ) pockal jsem az dozere zbytky moji kuze a zkusil jsem to druhou rukou, a to uz se dokonce chytil jednou nohou. pak ale zase kousnul a utekl :=(

vcera mel vubec nejkou dovadivou naladu, nechtel vecer do klece, tak jsem ho nechal venku, a kdyz se setmelo, tak jsem mu nabidl misto klaciku prst a na \"hopi\" mi fakt na ten prst vlezl 8-) sice za chvilku seskocil kdyz zrejme zjistil ze neco nehraje :) ale rano uz se tolik nebal kdyz jsem mu upevnoval mrkvu a daval misku, tak snad je to na dobre ceste :-)

jen ten prst docela boli :(( doufam ze papousci nejsou lidozravi (?) :-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Júl 2003, 11:39

Kango gratuluju. Z kousnuti si nic nedelej, podle okousanych prstu, poskrabanych ramen a podelanych zad se pozna chovatel :)

Cau Jirka

P.S: U mladat je obvykle, ze pri zkoumani okusovaneho materialu pouziji silnejsi stisk. Casem, kdyz zjisti ze ruka neni k jidlu ani okusovani, je to prejde a vsechno bude v pohode.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Júl 2003, 22:16

@ Kango
Daj si pozor aby si este mal cim jest,popripade pisat.Ak to takto bude pokracovat tak neviem,neviem.
Inak prajem ti hodne zdaru vo vychove a dufam ze sa dockas coskoro vytuzeneho uspechu.Trpezlivosti ako vidim mas dost (aj na rozdavanie)
Maj sa pekne :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 5. Júl 2003, 09:58

Ahoj Kango,
tak jsme si s manzelkou precetli tvuj, mimochodem, vtipny prispevek a zjistili jsme, ze to co jsme povazovali za kousani v dobe Kukiho nenalad, bylo zrejme jen jemne upozornovani,\"dnes na me nesahejte, dejte ty prsty ze me dolu\". Protoze nam do krve jeste nezajel a to umi sekat radne, kdyz ma svuj den. Jak rika Jirka, posrany zada teda nemame to zatim nedela, ale podle skrabancu by alespon manzelku kazdy tipoval na velkochovatele papousku. Co nadelas, porad je to lepsi, nez kdybys takhle lakal Rotvika z kotce. Mej se a vy vsichni.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Júl 2003, 11:29

vzhledem k tomu ze okousany prst me stale jeste boli a nechtel jsem riskovat dalsi kousnuti, a take vzhledem k tomu ze jsem musel na vikend pryc, tak jsem se rozhodl vyuzit situace a privyknout marecka lidem kteri by se o nej pripadne starali kdyby se mi neco stalo nebo bych musel na dovolenou :) takze jsem rodicum vsechno pekne vysvetlil, ze staci mu jen v sobotu vymenit vodu, a pripadne vyndat misku s ovocem. pripadne mu muzou zkusit dat skrz mrize piskotek. poustet ven ho nemusi, on to jeden den vydrzi, co kdyby nechtel do klece.

no o vikendu jsem nervozne behal k mobilu jestli se neco nedeje, a nic, az mi to bylo podezrele :)
a taky ze jo, prijedu domu, a ze marecek si pry rano sam otevrel (??!!!) a ted je venku, protoze nechtel domu, a ze se mu tam pry libi. ze v sobotu ho pustili, a pak ho normalne donesli do klece, ale ted ze uz nechce. a ze mu cely den kdy byl venku davali piskoty a jablicko a papricku a ze je hrozne hodnej. taky se naucil sedat na kliku u okna, kde si udelal wc, ozobal plakaty, zaneradil postele a podlahu a okloval skrine a dvere. roztomilost sama :)
tak jsem ho soupnul do klece (asi na 15ty pokus), a on na me koukal jak kdybych ho vrazdil ci co. mam pocit ze uz neni vylekanej, ale spis pekne oprsklej :[

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 14. Júl 2003, 12:14

a pritom, kdyz jsem v pokoji, tak neustale pokukuje co delam, a kdyz odchazim, tak nahodi pohled jak pes. ale uz po par sekundach co je clovek pryc, keca s ptakama za oknem :) no, ale stejne je to zlaticko :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 16. Sep 2003, 10:46

teda, se musim pochlubit, vcera se v nem konecne \"neco\" zlomilo a nechal se parkrat podrbat i rukou :87: teda jen od pritelkyne, ke me se hrne pouze kdyz mam v ruce dobrutku :( ale jsem rad ze po tech trech mesicich ma v nas konecne 100% duveru, ze uz to neni jen to na co byl zvykly u chovatele, ale ze nam veri protoze sam chce.

taky je videt zmena v prioritach co se tyce hracek, uz zadne vetve, klaciky, provazky...nejradsi sedi na lampicce nebo u pocitace, a jeho oblibene hracky jsou sluchatka, propisky, tuzky, papiry apod. :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Príspevokod užívateľa coala » Ut 16. Sep 2003, 10:55

[quote][b]Kango napísal: [/b][hr]taky je videt zmena v prioritach co se tyce hracek, uz zadne vetve, klaciky, provazky...nejradsi sedi na lampicce nebo u pocitace, a jeho oblibene hracky jsou sluchatka, propisky, tuzky, papiry apod. :10: [/quote]

hi tak a teraz si to užiješ : počkaj už ho od týchto \"hračiek\" neodtrhneš
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 16. Sep 2003, 13:18

:) tak to gratuluji, k takovému úspěchu, taky to znám, když nemůžu našeho Bubáka podrbkat. Jen s tím rozdílem, on přiletí, má zájem o vše kolem, já pak lítám a vše musím před ním schovávat, vždy se na něco vrhne a já jen slyším rány, jak s oblibou vše schazuje :[ a tak hezky se na tu věc dívá, jako že on přece nic.
Ted ho nejvíce zajímá, co má zakázané, všelijaké šnůry od PC, dopisy, které jsou připraveny k odeslaní:19: a já je musím psát znovu, nevím, jak by se tvářili lidi, kdyby jim přišla oškubaná obálka, no prostě je s nimi sranda:80:

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

Príspevokod užívateľa jitka » Ut 16. Sep 2003, 15:12

Gratuluji,ta moje potvůrka si chodí jen pro dobrůtky,ale sáhnout na sebe nedá.Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 16. Sep 2003, 16:21

me treba i vleze na ruku, kdyz potrebuje dosahnout na neco co v ni drzim, ale to je tak vsechno :( no aspon ze neklove :p

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní