žakovia liberijskí kamaráti

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 5. Sep 2006, 16:28

aahojte :)

Cuba a Leon si zaslúžili založenie novej témy, pretože sa skamarátili :35:
- bez hanby si pred nami preberajú pierka, hlavne Cuba sa nechá preberať :) hrajú sa spolu, naťahujú, kradnú si hračky, jedlo... máme z toho veľkú radosť :31:

Cuba pred Leonom stále utekala, alebo ho napádala, najmä zozadu :) ale keď som ich večer pustila, zobrala som Cubu k sebe, hladkala a postupne dávala k Leonovi, tak, že sa jej dotýkal aj on, preberal jej pierka, Cuba to videla, ale nerobila nič, kým som to mala pod kontrolou, možno to trochu pomohlo..

ešte stále sú medzi nimi roztržky, ktoré vyvoláva Cuba, ale už je to hra.. Cuba stále vyrýva, keď sa dá Leon pohladiť, príde k nemu a ďobne :) len neviem prečo, keď príde jeden k miske, tak väčšinou druhý odíde k inej..

ďakujem za rady, časom sem hodím nejaké video :33:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Príspevokod užívateľa sasa » Ut 5. Sep 2006, 17:21

no vidis jake delaji pokroky :35: a ty je pomlouvas :)

[quote]Cuba stále vyrýva, keď sa dá Leon pohladiť, príde k nemu a ďobne[/quote]
zarlivka jedna
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Sep 2006, 10:16

nepomlouvam, vsetko im to davam citat :10:

ziarli, zhorsi sa to vzdy po vrateni do klietky, alebo nejakom kontakte so mnou, asi by som sa mala odstahovat, ale ked tam nie som, tak si to urcite uzivaju :)

je to super, ze su dvaja

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » St 6. Sep 2006, 11:43

[quote]keď príde jeden k miske, tak väčšinou druhý odíde k inej[/quote] ono to vyžaduje hodně důvěry a tolerance, aby se jeden mohl naklonit do misky a druhý ho mezitím (třeba jen ve hře) nekous do krku. Co by se stresovali, lepší je odejít a počkat si. :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Príspevokod užívateľa sasa » St 6. Sep 2006, 12:21

[quote]ono to vyžaduje hodně důvěry a tolerance, aby se jeden mohl naklonit do misky a druhý ho mezitím (třeba jen ve hře) nekous do krku.[/quote]
zatimco trouboidni mimino mickey bez problemu zere v pritomnosti mury, ktera mu nikdy neprovedla nic dobreho, tak mura, ktera naopak mickeymu skodi a on z ni ma patricny respekt, se v jeho pritomnosti hlavu do misky strcit boji.
asi ze si je vedoma rceni "na kazdeho jednou dojde"
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 8. Sep 2006, 12:46

kŕmia sa mi holuby

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 8. Sep 2006, 13:19

To slyším poprvé, že by se afričtí papoušci krmili holuby ... naši se krmí zrním, ukradeným jídlem páníčků a občas také nějakým tím prstem nebo uchem. No, ale nějak se ta přemnožená holubí havěť redukovat musí ....

... toho si nevšímej, to je jen nejapné vtipkování. Jsem moc ráda, že ti papouši k sobě jdou.:30: My na tenhle okamžik čekáme jako na smilování, ale naši holubi se stále chovají po vzoru klackovitých puberťáků, kteří si říkají příjmením a při každé příležitosti na sebe plazí jazyk. :210:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 8. Sep 2006, 13:22

@alička

to bolo ked som sa snazila leona naucit na kliker, tak cuba prisla a tahala mu odmenu z huby a potom ju leon krmil :D robia si co chcu :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 8. Sep 2006, 13:35

[quote]My na tenhle okamžik čekáme jako na smilování[/quote]
nic si z toho nedelej. zuzan poprve (a zatim naposledy) ve svem zivote neco nakrmil, a byl to slameny kloboucek na tech hrackach od coaly.
mickey se vcera snazil nakrmit muru, kdyz byla zcela paralyzovana v zakazanem uzemi (= mezi mysi a klavesnici) a bala se ustoupit z tezce dobytych pozic. tak drzela a nekecala. asi si myslela, ze kdyby mikouse kousla, zbytecne by na sebe upozornila a klavesnice a mys by ji mohly byt zabaveny.

jinak musim rict, ze srovnani papousku s detmi ma neco do sebe:
1. podezrele ticho = okamzite startuju podivat se, co se deje
2. rozepre a vzajemna nevrazivost jsou zapomenuty ve chvili, kdy se pachaji nepravosti
3. pokud se jim deje prikori, dobre se rozhlednou, maji-li obecentvo, aby srdceryvny narek nevysel naplano
4. naopak, chteji-li pachat prikori, dobre se rozhlednou, aby je pri tom nikdo nenacapal
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Príspevokod užívateľa irena » So 9. Sep 2006, 13:03

[quote]robia si co chcu [/quote]
No přece nebudou dělat co chceš ty. :D Je super že se k sobě mají. Naši takhle krásně spolupracují, když mě chtějí odněkud vyštípat, to jim jde, to jo.... :10:
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Sep 2006, 10:19

@irena
[quote]No přece nebudou dělat co chceš ty[/quote]
a budou a budou !! len neviem kedy a ako sa k tomu dopracovat :D zatial robia to co chcem ja - ked im dam misky papaju a ze uz sa maju celkom radi a to je asi tak vsetko :) cuba aj posluchne ked jej poviem ze ma nieco nechat, leonovi je to uuuplne jedno..

inac je u nas vresku tolko, ze si susedia musia mysliet ze ich mam doma 20 nie dvoch..co uz

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Sep 2006, 11:49

dvaja kamarati .. to dole je Cuba, to nevinne je Leon

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Po 11. Sep 2006, 12:35

[OT][quote]asi ze si je vedoma rceni "na kazdeho jednou dojde"[/quote] asi si je vědoma, že na by mohlo dojít dost definitvně až přijde mikis na to k čemu má zobák[/OT]

[quote]a budou a budou !! len neviem kedy a ako sa k tomu dopracovat[/quote] Jednoduše! Slevuj ze svých cílů až se budou shodovat s tím co chtěj papoušci :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Sep 2006, 14:10

[quote]Slevuj ze svých cílů až se budou shodovat s tím co chtěj papoušci[/quote]

hej, nakupim im dialkove ovladace na hranie a prestahujem sa do klietky

BBcode:
Hide post links
Show post links

irena
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Príspevokod užívateľa irena » St 13. Sep 2006, 18:38

[quote]hej, nakupim im dialkove ovladace na hranie a prestahujem sa do klietky[/quote]
Konečně si to pochopila. :10:
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Sep 2006, 10:53

no ale bez srandy teraz.. neviem co s tym ich krikom.. neviem si vysvetlit, preco kricia.. zda sa mi, ze kricia, ked chcu aby som ich pustila vonku, lenze ja ich ked kricia nepustam, este ich aj prikryjem, niekedy to dopadne tak, ze ani nejdu vonku, lebo kricia..

lenze ked ich pustim, tak tiez kricia, po sprche budu revat urcite.. a skoro iste zarevu, ked odidem, je to taky zvuk, ze az so mnou trhne..

vraj ich nemam pustat ked pridem, lenze oni su zvycajne ticho ked pridem a zacnu kricat, ked po zvitani sa s nimi od nich odchadzam, nemala by som ich preto radsej vypustit hned ked pridem?

snazim sa im odpovedat na pekny zvuk a oni mi odpovedaju hrozostrasnym revom..

nemoze to byt nejaky "teritorialny rev"? co mam s tym robit? mozem ich pustat aj ked kricia? nebudu to brat tak, ze sa krikom dostali von? tiez neviem, ci im vtedy mozem dat jest, je to problem hlavne rano, ked im chcem doplnit misky a oni dlho kricia..

poradte mi prosim co robit..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Sep 2006, 11:30

ahoj parapetka, dlho sme neboli v kontakte. Pozeram na tych tvojich krasavcov. Inak nie je im nahodou mala klietka? Na tej fotke to neviem odhadnut, ale zda sa mi malo hlboka. Mozem sa mylit. Ja mam v podobnej klietke amazonka, teda ak dobre vidim, a zda sa mi tak pre neho akurat. Aj moj tichy Kiko sa po prichode Arturky zmenil na revajuceho, ale bojovat sa proti tomu neda, maximalne tak usmernit tym, ze mu poviem polovicu naucenej vety a on sa ju poponahla dokoncit. Jedine, cim ma vie dorazit, je napodobnovanie kriku korely. Tvarim sa, ze mi to nevadi....a pustim tiez nieco z mobilu. Do krmitka lezu obaja, aj sa krmia, ale naopak nikdy ich nevidim drbat sa, aj ked hlavy pred sebou sklanaju. A Kiko neznasa, ak hladim Arturku. Neskutocne ziarli a asi to aj prestanem robit, pretoze je potom nervozny a seka po nej zobakom, ako keby sa previnila, ze sa mi nechala pohladit.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované bubka dňa 14.09.2006, 11:45 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Príspevokod užívateľa sasa » Št 14. Sep 2006, 11:32

s revem po prichodu domu nebojuju. proste je hned pustim :)

odpovidani na pekny zvuk mi funguje u zakouse - kdyz vriska jako mura, nereaguju, vetsinou po trech skrekach, kdy ze me nedostane odpoved, tak zkusi jiny zvuk a to mu zapiskam zpatky. ale zakous je vlastne sam, nema si s kym rvat osklive. otazka je, jestli to bude fungovat, az dostane samicku a nauci ji taky rvat jako mura a uz me nebude potrebovat...
zuzany maji repertoar zvuku podstatne chudsi, tam odpovidani na pekny zvuk nefunguje - zadny pekny zvuk totiz neumeji :-) .
kdyz chtej jecet, jecej, mura casto vriska jen "z radosti ze zivota". proste je ten kraval bavi...
co mi jeste funguje a spolehlive utisi vsechny - pustim nejaky zajimavy zvuk, melodie z mobilu zabiraji 100% (okamzite ztichnou a poslouchaji)

nekolik uryvku z me "chytre" knihy:
ptaci jsou vokalni zvirata... ticho pro ptaky znamena nebezpeci... (mozna by sis mohla poridit postolku? :p ) "stebetajici" hejno znamena bezpecne, stastne chvile... :D rvani na jeciciho papouska nepomaha, akorat si mysli, ze se mate taky prima a ze se k nemu chcete pripojit... vriskani je ptaci zpusob komunikace...
duvody kriku: papousek, ktery se citi osamely nebo vas slysi ve vedlejsi mistnosti, krici, aby udrzel kontakt s hejnem... neco mu chybi - voda, jidlo, chce spat... nekdo prosel kolem okna, je za dvermi - poplasne, varovne volani... papousek ma problem - nekde se zachytil... svitani a soumrak jsou nejcastejsi denni doby, kdy ma papousek potrebu vriskat...
co s tim: podporovat pekne zvuky, udelat jim posez s hrackami ve vsech mistnostech, aby kdyz jsou pusteni, mohli byt s ostatnimi cleny domacnosti, podporovat cinnosti neslucitelne s jecenim (okusovani vetvi, hracek, proste zamestnat zobak...)... pokud se nedaji nijak utisit nebo prerusit, pouzit necekany zvuk nebo akci - pustit na zem telefonni seznam, postavit se na hlavu, zacit poskakovat, tleskat atd. a odmenit nastalou chvili ticha... naucit vriskat papouska na povel a ten pak vydavat pouze malokdy 1-2x denne :D

no nevim, jestli ti neco z toho pomuze, nekteri lide jsou proste hlucnejsi a ukecanejsi, nez jini ;)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Sep 2006, 12:14

@bubka

problem s malou klietkou mozes uplne vylucit

@sasa

dakujem! nieco mozno pomoze, hlavne ze zuzany prijemny zvuk ani nevedia, to mi celkom pomohlo a skusim aj to skakanie na hlave :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Sep 2006, 13:55

Naši papouši umí vřískat "smutně" a "vesele" ... v konečném důsledku je ten zvukový efekt stejný. Smutně vřískají po ránu, protože jim začíná jejich aktivní období a oni chtějí z klece ven. Vesele vřískají ihned poté, co jsou vypuštěni, protože utvoří rozverné hejno a jsou šťastní, tak to musí hned do světa vytroubit. Beru to, že to vřeštění k nim patří, je to součást jejich přirozených biorytmů a nemá cenu je nějak křečovitě umlčovat. Když už se to nedá poslouchat, zabavím je ořechem nebo nějakou hračkou. Někdy, když jsou zavření, se mě pokoušejí křikem vydírat, a v takových případech je ignoruji, aby si nezvykli vynucovat si pozornost. Jinak jsme si ale na hlučnou domácnost zvykli, papouch prostě není ryba... ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Sep 2006, 10:51

veselé a smutné vrieskanie som si nevšimla, iba divé vrieskanie len tak, vrieskanie lebo sa niečo deje, vrieskanie na mňa a vrieskanie jedného na druhého. Pripadá mi, akoby Cuba učila Leona pekne sa ozývať a on jej na to odpovedá po svojom, tak isto odpovedá aj mne :D.. Keď robí nepríjemné zvuky aj ona, tak až potom je to sranda.. Najviac mi vadí to vrieskanie na mňa a keď je toho vrieskania "len tak" veľa, tak už sa snažím s tým niečo robiť. Nie je to tak, že by som od nich chcela, aby boli ticho, len aby si na ten vreskot nezvykali a nejak im naznačiť, že to preháňajú, ak sa to dá :)

tiež si myslím, že ich to možno časom prejde, dnes ráno som prvý krát počula Leona vydávať pekné zvuky.. možno si ešte stále len zvyká, je to taký polodivoch :) niekedy si do mňa zahryzne, možno sa bojí, ale nechce to ukázať, tak hryzie a vyzerá, že bez príčiny.. blbé je mať ho pri tvári, to sa celkom bojím, ale hádam sa časom naučí, že sa to nerobí

je to s nimi stále lepšie a lepšie :104:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Sep 2006, 11:48

a ešte niečo, cuba na mňa začala vrčať, ale nie ako keď sa bojí, je to také tiché vŕŕŕŕŕŕŕ do uška.. neviete čo to znamená?

keby som mala mačku, tak poviem, že to má od nej, ale žiadnu nemám :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Príspevokod užívateľa sasa » Po 18. Sep 2006, 13:01

mikous obcas vrci jako kdyz kocka prede (zni to uplne stejne), trba kdyz ho drbu

mura a zuzan vydavaji takove hrdelni rrrrrrrr, vetsinou se mi zda jako mirne varovne (casto to delaji venku ve voliere a vyznamne hledi nahoru na oblohu, asi tam preletelo cosi podezreleho).
a nekdy to delaji i doma, casto, kdyz se koukaji z okna...
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 18. Sep 2006, 13:10

[quote] ešte niečo, cuba na mňa začala vrčať, ale nie ako keď sa bojí, je to také tiché vŕŕŕŕŕŕŕ do uška.. neviete čo to znamená? [/quote]

to by zaujimalo aj mna.Robi to aj nas Ronko(andulka).Pradie si ako macka,ked mi sedi na ruke alebo pleci :D

BBcode:
Hide post links
Show post links

sasa

Príspevokod užívateľa sasa » Po 18. Sep 2006, 18:39

zrovna prave ted visi zuzan na zaclone, kouka z okna a vrci :)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný