Nová korela

enka
Člen od: So 29. Okt 2005, 16:57

Nová korela

Príspevokod užívateľa enka » Po 7. Aug 2006, 17:26

Ahojte! Práve včera sme si kúpili novú korelu šedú. Je to dva mesiace po smrti nášej minulej korely. Zdá sa mi, že je dosť čudný. Čo si pamätám, predošlý sa tak nesprával ako on, ale možno to bude tým, že každý je asi iný. Ale už je u nás jeden deň a stále si nezvykol. Najhoršie je, že sa nás (aj asi ľudí všeobecne) strašne bojí, tak isto ho vyplaší každý zvuk v izbe a on začne hneď lietať. Lenže my predsa zase nemôžeme pri ňom chodiť ako pri špičkách! A ďalej mi veľké starosti robí aj to, že si ešte nezvykol na kietku a čo je horšie, stále len chodí po spodku a bydlá ho moc nezaujímajú. Tam hore má aj vodu, k nej sa však nedostal, preto sme mu ju museli pridať aj dolu, aby sa vôbec napil a nezomrel! Tiež moc veľa neje a nepije, neviem, vlastne robí to iba vtedy, keď je úplne sám -aspoň on si to myslí, lebo ja ho sledujem. Čo mám robiť, poraďte prosím čo najrýchlejšie, kým nebude neskoro. S predošlým papagájom to takéto zložité nebolo...nuž ja viem, že tento nikdy nebude taký istý, ale chcem ho dobre vychovať a postarať sa oňho. Len neviem, či mi to niekedy dovolí. No v prvom rade ide o to, ako ho prijať, aby si zvykol na to, kde má jedlo a pitie, aby to našiel a prestal sa nás báť. Lebo aj klietku mu treba čistiť, čo už porozlieval vodu, lenže ani ruku nemožno strčiť dnu, lebo zase začne pojašene lietať. Je zvláštny. Ale inak občas začína javiť záujem o mňa a počúva ma, aj píska...no stále chodí len po spodku klietky a díva sa do zrkadiel...asi mu chýbajú iné korely a myslí si, že tam sú a možno aj preto nechce ísť hore, ktovie. Ale je ešte strašne mladý, má asi niečo cez mesiac, ale nevyzerá na to, má perie aj všetko už samozrejme. Tak čo si o tom myslíte? Za každú radu vám budem povďačná....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nová korela

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Aug 2006, 07:41

No neviem, ci je az tak mlada, ale predpokladajme teda, ze ma aspon 3 mesiace, inak by nebola taka ako pises. Zrkadla prosim ta odstran, len oblbuju vtakov, radsej daj k nej neskor inu korelu alebo andulku. V akej vyske mas klietku? Nemala by byt nizko. Skus ju nechat den napokoji ona sa naje neboj. Urob jej uvarene rozdrobene vajicko s nastruhanou mrkvou a piskotou, uvidis jak zmizne. Na klietku i teba si urcite zvykne a precitaj si prispevok, " za ako dlho ste skrotili korelu vy..." No a dobre pises, kazdy jedinec je iny a do 3 mesiacov bude tvoja korelka krotka, ak budes postupovat nenasilne a milo a s dobrotkami samozrejme.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Nová korela

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Aug 2006, 11:47

Súhlasim s bubkou...... zrkadlo by si mal odstranit......
A tá klietka by mala byt vo výške očí a mala bi byť najlepšie v rohu...... Skúsaj jej dávat maskrty cez mreze a potom ked sa uz tak velmi nebude báť ruky dávaj jej maškrty z vnútra klietky.
Neboj sa určite si nájdete cestu :D :10: :11:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných