Kitty

lola

Pipo má narozeniny

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Mar 2003, 13:23

Ahoj Jitka, Eviku, Coala + ostatni vtaci :-),
velmi pekne dik za priania. Moc potesili. Sorry, ze sa ozyvam tak neskoro, ale v praci je toho dost a z prace treba hned utekat k vtakovi a tak dokola. Internet doma zatial nepestujem, takze niekedy to trva. Takze este raz dik, ste zlati.
Co noveho u Pipa a Lienky:
Kity mala 12.3.2003 6 mesiacov. Uz je s nej velka slecna. Zacala uz dost zretelne hovorit Ahoj, čo to + vypiskuje o dusu. Lienku ma rada absolutne a na mna si zacala celkom privykat. Ked pridem skor. Uz sa mi ju dari aj vziat na ruku + rameno a ist s nou na vylet po byte + trhat papiere + hrat sa s perom. Samozrejme sa jej nesmiem dotknut aj ked vcera vecer prisla Lienka neskor a nejak sa snad pomylila a ked som ju brat z kredenca tak sa mi nahla ze - skrabkat. Skusil som na 10 sekund, ale potom akoby si spomenula ze to nie som LIenkos ale len dajaky Pipo, tak cvak do prsta. Sem-tam ju zacne hladkat Lienka a ja vymenim ruku. Raz ju aj videla a nic. Neviem ci to len nezbada, alebo sa uplne uvolni a nevnima pri skrabkani, alebo raz mi dovoli postupne skrabkat ju ako Lienka. Na ruku mi vsak ide aj od nej, takze sme uz kamosi. Dnes Lienka opat odchadza na 2 dni prec, takze zase bude vecer rosambo s davanim do klietky. Bude to fuska. Aj Lienka sa vzdy natrapi, ale ona ju moze pritisnut si k hlave a neujde. Ja vsak len priblizim ked mi sedi na ruke druhu a uz je zle. No uvidime.
Co dalej.
Urobili sme jej z brezy strom. Hra sa vsak na nom len ked sme pri nej. Ak odideme hned sa hlasi ze ona a sam, co to ? Dali sme jej tam aj konopne lana z baumaxu, takze vari raz bude ok sa hrat sama. Zacali sme uz aj kakaciu metodu. Vzat ju kazdych 15 minut, dat pod nu nadobku a povedat kakat. Celkom aj to zacina fungovat. Ked je vsak na ramene a nevidno to, tak to supne aj tam a potom ma uhryzne do ucha ze co som ju nevzal asi.
Rano nam uz zacala piskat o 5:50. No hruza - aj cez vikend. Hned som kupit v Baumaxe ciernu foliu, dal ju na okno a rano je take ticho....HURA. Uz 3 dni to funguje. Takze ak je tma bude pokoj od ranneho piskania stale ??
Zatial je to teda prijemny a zabavny tvorcek. Len keby som ju uz mohol aj ja mazlit :-)
Vsetkych Vas zdravi,
PIPO + LIENKA

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » Št 27. Mar 2003, 22:55

Presunula som Pipov príspevok aby sme tu zase nemali guláš ;-)
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Pipo má narozeniny

Príspevokod užívateľa coala » Št 27. Mar 2003, 23:10

Ahoj Pipo,

som rada, že ste sa takto s Lienkou ozvali a teší ma, že sa vám darí ;-)

čo sa týka hrania na strome, to príde neskôr, oni si väčšinou nájdu svoje obľúbené miesta a tam zotrvávajú u nás sa napr. vtáči strom tiež neosvedčil ale napr. hojdačka, ktorá je aj v galérke je v permanencii stále alebo vrchné čelo môjho pracovného kresla :D

s tým kakaním do toho tiež pomaly prídete chce to len čas a trpezlivosť

čo sa týka toho ranného vstávania a vypiskovania už o 5:30 tak určite, že ti pomôže tá tmavá fólia ale prekvapuje ma, že to robí

žakovia väčšinou nezvyknú robiť ráno hluk ani sa riadiť podľa svitania
ale viac-menej podľa pohybu osôb v byte

naši sa ozývajú až keď niekto prvý vstane, ináč sú ticho
nevstáva niekto u vás v podobnom čase?

majte sa pekne a nech sa vám darí, a zase keď budeš mať možnosť
tak dajte o sebe vedieť :-o

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Mar 2003, 11:25

Ahoj,
takze ohladom vstavania je to takto:
ja vstavam cca 6:20, ale Lienka sa budi niekedy aj 5:00, 5:30 a len bdie. Mam take podozrenie, ze Kity to citi a preto zacne vypiskovat. Je sama v miestnosti. Nas nevidi. Cez vikend ked sa ja nahodou prebudim skor ako Lienka a potom Lienka najprv naozaj si len tisko pohvizduje a potom ked uz nas asi cez stenu pocuje, tak prida na intenzite. Takze asi fakt citi KITY cez tyzden ze Lienka sa len tak prevaluje. MOZE BYT ZE JE TO TAK ?

Dalsi dotaz. MOzeme jej dat okusavat casopisy (samozrejme ze nie noviny), pera, polystyren,servitku ?

Moze papat resp. pit dzusy kazdy den ?

Poznaju tvoji papuchovia od teba nejaky varovny signal ze TO NESMIES A POSLUCHNU ? AK ANO AKY MAS ?

Co myslis robime dobry system papania. Rano jej dame 1 plnu misku zrniek + misku ovocia, zlelniny, vymenieme vodu. Staci to na cely den ?
Co sa tyka zrniek kupili sme tusim 25 kg vrece . znacka prestige. Je to drahe a poradili mi ze aj zbytocne , pretoze je fat ze ona papa len niektore. Takze ma si to asi vyznam kupovat zvlast a namiesavat ? Co namiesavas ?

No dnes som opat nejaky zvedavy. Dakujem vopred za rady a zelam pekny vikend vtactvo slovenske !

Pipo

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » Pi 28. Mar 2003, 11:44

Ahoj Pipo,

[quote]Takze asi fakt citi KITY cez tyzden ze Lienka sa len tak prevaluje. MOZE BYT ZE JE TO TAK ?[/quote]

určite oni to cítia aj keď sú v inej miestnosti, u nás je to tiež tak ;-)

[quote]MOzeme jej dat okusavat casopisy (samozrejme ze nie noviny), pera, polystyren,servitku ?[/quote]

moc nie kvôli tlačiarenskej tlači ale niekedy to neustriehneš, skôr sa jej snažte dávať na niečenie trebárs papierové ruličky od toaletného papiera, s tým sa tiež radi hrávajú, perá nesmú mať tuhy, polystyré v žiadnom prípade, čo keby kúsok zhltla aj zo servítky, to sú dosť nebezpečné hračky

[quote]Moze papat resp. pit dzusy kazdy den ?[/quote]

to by som jej tiež každý deň nedávala kvôli cukrom a aj to občas čo jej dáte treba rozriediť vodou

[quote]Poznaju tvoji papuchovia od teba nejaky varovny signal ze TO NESMIES A POSLUCHNU ? AK ANO AKY MAS ?[/quote]

:-O poznajú ale pravdu povediac robia si čo chcú, musím ich jednoducho od takej veci, ktorú nesmú normálne zobrať na ruku a dať preč, prípadne danú vec odstrániť, ale možno časom keď budú dospelejší tak poslúchnu :)

[quote]Co myslis robime dobry system papania. Rano jej dame 1 plnu misku zrniek + misku ovocia, zlelniny, vymenieme vodu. Staci to na cely den ?
Co sa tyka zrniek kupili sme tusim 25 kg vrece . znacka prestige. Je to drahe a poradili mi ze aj zbytocne , pretoze je fat ze ona papa len niektore. Takze ma si to asi vyznam kupovat zvlast a namiesavat ? Co namiesavas ?[/quote]

stačí jej na to celý deň plus by som dokúpila ešte granule a dala ich do ďalšej misky :=-

čo sa týka toho 25kg vreca to kupujem aj ja a nikdy ty sám tak nenamiešaš zmes ako je to v Presige, je normálne, že si vyberá zrnká, ktoré ona chce, zamedzíš tomu len tak, že ju trošku potrápiš a keď je miska poloplná večer, to znamená, že má toho veľa znižiť dávku aby bola hladná neboj sa vyžerie aj to čo sa jej nepáči :D

Prestigku mám rada kvôli tomu, že je niečím špeciálnym obaľovaná nenapádajú ju mole a podobné hávede ako je to u iných krmív a nadôvažok úprimne povedané na Slovensku ani nič kvalitnejšie nezoženieš

takže dajte zase vedieť ako pokračujete a prajem vám pekný slnečný deň :-o

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Mar 2003, 16:39

Hi Pipo
V prvom rade vsetko naj...
Dik za oslovenie(+ ostatni vtaci)je nas tu ozaj dost...
Volako mi uslo a neviem kto je kto.Predpokladam ze Pipo to je tvoja malickost,Kitty neviem a Lienka asi Zako.Ked tak ma oprav.
Z krmenim by som to robil radsej na 2 x (rano a poobede),radsej menej ako vsetko naraz.
Co sa tyka zradla,az pouzivas zmes vyslovene pre Zakov tak ta obsahuje urcite vsetko co je potrebne a nemusis nic domiesavat(malo by to byt vyvazene)To ze to je drahe mas pravdu,ale ked si vycaloval take prachy za papuchov tak neviem preco sa teraz stazujes(nic v zlom):-O
S tym dzusom by som to tiez neprehanal(kôli cukrom a antioxidacnym pripravkom E ... ,konzervacne kyseliny).Je to pochybne pre ludi tobôz pre papuchv.Ked uz tak su odstavovace a nevidim problem pripravit si stavu sam.Ja to sice nerobim,ale ked uz tak uz.
K hrackam sa uz nevijadrujem,to ti vystizne popisala Coala.
[hr]Zdravim vsetkych...:44:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Mar 2003, 09:18

Ahoj Mino,
dik za vsetko naj + aj ja sa spatne 5.3. - troska neskor sa pripajam ku tvojim gulatinam (40) + gratulantom . Takze tiez HAPPY BIRTHDAY TO MINO !

Takze Pipo som ja MUZ, LIENKA je moja priatelka - ZENA a KITY je nas papuch - VTAK.

S krmenim som vychadzal z rozhovoru s ceskym majitelom tusim 2 zakov, ktory skratka v CZ si viem nakupit po mensich mnozstvach a zamiesat a usetrit. Som novopeceny spolumajitel zaka, takze regujem a preverujem vsetky info. Suhlasim s tebou, ze ked som dal x tisic tak som musel byt pripraveny na dalsich x tisic.

Odstavovac je super napad. Mam a zacneme to s Lienkou robit tak. Dik. Nenapadlo nas to.

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » Po 31. Mar 2003, 20:41

[quote][b]Pipo napísal: [/b][hr]Odstavovac je super napad. Mam a zacneme to s Lienkou robit tak. Dik. Nenapadlo nas to.[/quote]

odšťavujem aj ja, občas, pokiaľ už ovocie začína mäkknúť, úplne som na to zabudla ;-) nejako som to brala ako samozrejmosť, že to napadne každého miesto džúsov z obchodu [:]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Mar 2003, 22:09

Ahojte,
myslíte si, že aj Filip môže piť šťavu z odšťaveného ovocie?

Zdravím Eviku

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Mar 2003, 22:14

Ahoj Eviku.

Šťava z ovocia rýchlo kvasí. Jedine že by to vypil hneď. Skús mu radšej dať to ovocie v celku.8-)
m.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Apr 2003, 08:12

Caute vtaci,
k hrackam by som sa v suvislosti s Kitty rad este vratil.
Myslim na vetvicky.
Mate skusenosti zeby Vas vtakovec niektore druhy dreva vyslovene odmietal. Nasej Kittine nejak nechutil orech, ale male vetvicky z brezy absolutne miluje likvidovat.
Co Vy na to ?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Apr 2003, 13:22

Ahoj vsetci vtaci a milovnici vtakov.

konecne sa mi zase podarilo dostat na internet (odisiel mi HD a z nahradneho pocitaca som sa nedostala na internet), tak sa zase po vyse mesiaci mozem aj ja zapojit ;-)
Od Pipa viem, ze sa tu uz vytvorila tema Kity, tak dufam ze po weekende k nej aj posleme nejake obrazky, aby ste tu nasu slecnu aj videli.
Najnovsie spravy su, ze vtaci strom si zamilovala a vecne na nom visi dole hlavou, pripadne sa bije s drevenym cervikom, ktoreho tam ma zaveseneho.
V predchadzajucich odkazoch ste nam doporucovali doplnit krmivo o granule, ale tie jej zjavne nechutia, vobec ich neje, len obcas ked jej ich primiesam do nejakeho stavnateho ovocia (napr. do pomarancov) tak ich par rozzuje.
Pri jedle ma este napadla jedna otazka:
nasa Kitina je vzdy rano strasne nervozna, normalne vobec nehryzie (teda aspon mna, Pipa obcas sekne) ale rano je to taky hryzun. Myslim, ze je to preto, lebo je hladna. Mate s tym niekto skusenost?

Zatial pekny den,

Lienka

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » St 2. Apr 2003, 15:24

Ahoj Leni,

[quote]V predchadzajucich odkazoch ste nam doporucovali doplnit krmivo o granule, ale tie jej zjavne nechutia, vobec ich neje, len obcas ked jej ich primiesam do nejakeho stavnateho ovocia (napr. do pomarancov) tak ich par rozzuje.[/quote]

to je normálne ona si na tie granule musí najprv zvyknúť, momentálne sú pre ňu cudzou záležitosťou a ako vieš žakovia sú veľmi konzervatívni takže jej môže trvať aj viacej ako dva týždne kým sa do nich pustí ;-)
moji mi ich dva týždne vždy len povyhadzovali z misky a všetko som mala na dne klietky, ale čuduj sa teraz ich už jedia
samozrejme nie tak ako normálnu zmesku semien, ale aspoň si z toho občas zobnú - takú tú strednú misku zjedia za týždeň

[quote]Pri jedle ma este napadla jedna otazka:
nasa Kitina je vzdy rano strasne nervozna, normalne vobec nehryzie (teda aspon mna, Pipa obcas sekne) ale rano je to taky hryzun. Myslim, ze je to preto, lebo je hladna. Mate s tym niekto skusenost?[/quote]

Kitty vás určite nehryzie ráno preto, že hladná (?)
môže to byť buď preto, že si už zvykla, že chodíte ráno do roboty a chce mať jednoducho kľud,

alebo preto, že ste ju naučili, že ju ráno predtým než chodíte do práce, nachvíľu vypúšťate a keď tak nespravíte je z toho nervózna

ja to väčšinou riešim tak, že otvorím klietku a nechám žakov vyjsť von samotných, podľa toho ako oni chcú niekedy ale to len zriedkavo ;-( sa ani im nechce ísť von

ťažko povedať čím to môže byť, nepoznám chod vašej domácnosti :=-

ale jedno viem 100%-ne, od hladu to neni :-o

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Apr 2003, 15:56

Ahoj Coala,

neviem, ale myslim ze tym pustanim von a kludom to tiez nebude, lebo rano ju pustame von vzdy minimalne na hodinu, a hned ako vstaneme uz je nastupena pri dvierkach a pomaly sa pretlaca aj cez pletivo (keby sme ju nepustili tak sa hadam tade aj nejako pretlaci :-O) To o tom hlade ma napadlo preto, lebo ked jej rano krajame \"ranajky\" je ochotna urobit cokolvek (aj vliezt pod nozik, prip. do mikrovlnky) len aby nieco ukradla, a obcas po hodinke vonku aj sama vlezie do klietky rovno ku krmitku, co je u nej maly zazrak nakolko davanie do klietky je vecny boj (tiez si Tvoji zakovia lahnu na najdostupnejsie miestecko v byte, ked vedia ze idu vecer do klietky? ) Takze som usudila ze asi v noci tak vyhladne, ze je potom nervozna, lebo ked sa napapa tak je uz v pohode.
Inak predvcerom sa nam podarilo odvazit ju :-O a ma cca 430 gramov.

Lienka

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » St 2. Apr 2003, 16:07

Ahoj Leni ;-)

[quote]To o tom hlade ma napadlo preto, lebo ked jej rano krajame \"ranajky\" je ochotna urobit cokolvek (aj vliezt pod nozik, prip. do mikrovlnky) len aby nieco ukradla, a obcas po hodinke vonku aj sama vlezie do klietky rovno ku krmitku, co je u nej maly zazrak nakolko davanie do klietky je vecny boj[/quote]

tak potom mi z toho vyplýva, že jej dávate málo jesť, alebo že jej jedlo nenechávate celý deň v klietke, v takom prípade by to bolo možné
moji majú krmivo k dispozícii celý deň - jedia kedy chcú a čo som sa rozprávala s \"veľkochovateľmi\" tiež krmivo v priebehu dňa neodoberajú len večer a ráno vymieňajú - dopĺňajú podľa toho či sa jedná o semená, naklíčenú stravu alebo zeleninu a ovocie /čiže dľa kazivosti/

[quote]Tiez si Tvoji zakovia lahnu na najdostupnejsie miestecko v byte, ked vedia ze idu vecer do klietky?[/quote]

hi nie, potvorka malá - s Honeym vôbec nemám problém dostať ho do klietky, Tara občas špekuluje \"ako každá ženská\" ale stále u nás funguje princíp uchopiť ako slepičku a jednoducho ju tej klietky strčiť, ale to môžem samozrejme spraviť len ja, ostatní by prišli o prsty :-O

[quote]Inak predvcerom sa nam podarilo odvazit ju :-O a ma cca 430 gramov[/quote]

tak to má dievča slušnú váhu, mne sa mojich nepodarilo odvážiť ani raz, nemám na taký účel patričnú váhu :=-

PS ešte ma napadlo Kitty je ešte malá a malé papagáje potrebujú veľa žrať aj sa veľa napchávajú oni s tým prestávajú tak cca okolo 9-10 mesiacov na to som úplne zabudla akosi mi to už vypadlo moji sa už tak nenapchávajú :-o

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Apr 2003, 18:24

Ahoj Coala,

Kitina ma jedlo cely den v klietke, vecer jej berieme len zvysky ovocia a zeleniny aby sa nekazili, vymenime vodu, ale semiacka jej zostavaju (a vacsinou z nich zje tak dve tretiny - niekedy len polovicku) + sem-tam ju vecer este krmim. Takze naozaj neviem....:=( Inak je to ale strasny zrut, a ked nedavam pozor je schopna mi jedlo vytiahnut pomaly az z krku :-O
Uz som rozmyslal aj davat jej najprv jest a az potom ju pustat, ale to by sme asi museli vstavat o 5tej, a to asi nezvladnem... :T

A to vecerne lezanie a schovavanie sa musim odfotit :43: vynasla si skuocne skvelu techniku. Zalezie do najzadnejsieho kuta, oprie sa chvostom o stenu (chvost ma jak antenu) a telom aj hlavickov si lahne tak ze jej neni vidiet ani pazurik. Takze ju skratka nemam ako chytit...

Uz musim utekat, Kity caka...

Lienka

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » St 2. Apr 2003, 18:33

Ahoj Leni,

tak potom fakt neviem :=(

[quote])A to vecerne lezanie a schovavanie sa musim odfotit :43: vynasla si skuocne skvelu techniku. Zalezie do najzadnejsieho kuta, oprie sa chvostom o stenu (chvost ma jak antenu) a telom aj hlavickov si lahne tak ze jej neni vidiet ani pazurik. Takze ju skratka nemam ako chytit...[/quote]

na tú fotku sa už fakt teším :32:

[quote]Uz musim utekat, Kity caka...[/quote]

len utekaj a poškrabkaj ju odo mňa :95:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Pi 4. Apr 2003, 17:11

Caute vtactvo !
V UVODE BY SOM SA AKO PIPO RAD OSPRAVEDLNIL ZA CHYBY V MOJICH TEXTOCH, ale nakolko je toho v praci viac nez dost, necitam to spatne a potom vznikaju kadejake cudne vety. SORRY ! Polepsim sa.

Takze musim konstatovat, ze KITTY ma opat nema rada.
Davam dost vinu mojmu nestastnemu napadu - zasicat na nu ako had. Ked som to urobil, stuhla ako kamen a od toho dna sa voci mne sprava dost odmerane. :-(
Je mozne, ze v podvedomi maju tento zvuk dany ako NEBEZPECENSTVO ?

Inac sa ma v pohode. Po papuchovskom strome uz nelezie, ale uteka po nom. Ma kopec vetiev + opleteny je lanom, takze je s neho dost uvelicena. Konecne nemysli na blbiny ako obhryzavat nabytok v danej miestnosti :-)
Zelam pekny vikend.
Astalavista papuchovia v Pondelok.
Pipo

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » Pi 4. Apr 2003, 17:21

[quote][b]Pipo napísal: [/b][hr]Takze musim konstatovat, ze KITTY ma opat nema rada. Davam dost vinu mojmu nestastnemu napadu - zasicat na nu ako had. Ked som to urobil, stuhla ako kamen a od toho dna sa voci mne sprava dost odmerane. :-( Je mozne, ze v podvedomi maju tento zvuk dany ako NEBEZPECENSTVO ?[/quote]

Ahoj Pipo,

áno papagáje syčia keď cítia nebezpečnstvo alebo keď sa bránia
takto napr. syčia na seba aratinga so žakmi ;-)

takže každopádne to nebol dobrý nápad, najmä od človeka, ku ktorému neprejavuje úplnú dôveru [:]

teraz si ju môžeš zase dlhšiu dobu nejakými tými maškrtami udobrovať :=-

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Št 10. Apr 2003, 17:23

Ahoj Coala,

mam par Kitinych fotiek z digitalneho fotaku, ako ich mozem poslat?
Lienka

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » Št 10. Apr 2003, 17:24

[quote][b]Lienka napísal/a: [/b][hr]Ahoj Coala,

mam par Kitinych fotiek z digitalneho fotaku, ako ich mozem poslat?
Lienka[/quote]

pošli mi ich na emailovú adresu Leni ;-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Št 10. Apr 2003, 20:17

Ahoj Lienka,

je super, že si poslala fotky z Kity. Je taká peknučká. Musíte si s ňou užiť teda srandy. Vidieť na nej, že je veľký huncút.

Zdravím všetkých Eviku8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Pi 11. Apr 2003, 11:25

Ahojte vtactvo !
musim sa pochvalit, ze uz sa nikdy nebudem strachovat, ked budem par dni bez Lienky doma sam a nebudem vediet ako toho operenca dat za \"mreze\" :o)
Uz viem ako na to !
Takze nakolko ma vzdy ked som jej dal ruku hryzala, dal som si zltu kucharsku rukavicu, trocha sme poletovali a nasledne ked uz bola ulietana, supla na rukavicu a nebol ziadny problem ju dat do klietky.
Uz sme sa tak dotrenovali, ze ked uz mam rukavicu na ruke a chcem ju dat do klietky, uz sa ani nezdraha a dobrovolne nasadne :o) KONECNE TO FUNGUJE !

Vcera vecer mastila o dusu uvarenu mrkvu. Este sme ju tak nevideli jest. Ona to ani nepohryzla. Len si to supla do zobaka, ponatriasala hlavou + hrvolom a bolo to v nej. SKUSTE VARENU MRKVU !

Co sa tyka skrabkania. Stale mi to nechce dovolit. Sem tam vsak ked jej dam ruku, skloni hlavu, dotknem sa jej a sup hned mam je zopak 0,1 - 0,3 mm v prste :-) Akoby sa prebrala. Pipo a skrabkat. Tak to teda nie ! Alebo ma len tak zakerne navnadi a nasledne POHRYZIE ?

Us musim letiet ! Zelam spevavy vikend !
Pipo

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Kitty

Príspevokod užívateľa lola » Pi 11. Apr 2003, 14:13

Ahoj Eviku,

Kitine urcite Tvoju pochvalu odovzdame (dik :-D ) Huncut je to riadny, a casto sa nej smejeme. Uz mame nafotenych viac fotiek, ale je to na normalnom fotaku a este nie je dofoteny film. Buduci tyzden ideme lyzovat tak to urcite dofotime a doplnime galeriu :-) Kitina bude mat teda na par dni pestunov (pridu moji rodicia).

Zatial prajem vsetkym krasny den.

Lienka

PS: nemate niekto skusenosti s prenasanim papucha k niekomu inemu, ked cestujete? Ja sa trosku toho bojim, aby nebola Kity vystresovana, preto radsej zatial volam rodicov k nam (co tiez nie je idealne:23: )

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Kitty

Príspevokod užívateľa coala » Pi 11. Apr 2003, 14:18

[quote][b]Lienka napísala: [/b][hr]nemate niekto skusenosti s prenasanim papucha k niekomu inemu, ked cestujete? Ja sa trosku toho bojim, aby nebola Kity vystresovana, preto radsej zatial volam rodicov k nam (co tiez nie je idealne)[/quote]

prenášať môžeš aj v menšej klietke prípadne v prenoske na mačky
ale dôležitejšie je niečo iné: papagáj sa najlepšie samozrejme cíti vo svojom vlastnom prostredí a najmä vo svojej klietke, takže síce nie je ideálne riešenie, že musia prísť tvoji rodičia k tebe ale pre Kity a najmä teraz keď je ešte taká maličká, to najlepšie riešenie je - ver mi ;-)

PS: prajem vám peknú a ničím nerušenú dovolenku
a ešte niečo mimo tému: to sa mi ľúbi to je sila: obidvaja ste pripojení naraz, ešte, že nekecáte na chate, to by som vás musela upodozrievať, že nemáte čas spolu komunikovať doma (?)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný