ZAKO a WC

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Mar 2003, 16:36

Ahojte, mam dotaz - vela dotazov, tak ako asi kazdy novopeceny majitel 5-7 mesacneho krpca zaka. Udajne sa toaleta a \"konkretne\" miesto pre toaletu zaka da naucit. Ako ? Mame cca 7 mesacnu Kity a ta zatial toaletuje, kde sa len da. A ja tak nerad periem :-) Je este primlada na nejaku tu dennu lekciu - ako na to ? Dik za tipy.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa coala » Po 3. Mar 2003, 18:12

Ahoj Pipo,

metódy učenia vylučovania žaka na jedno miesto sú rôzne, každý má iný systém aj iné skúsenosti ;-)

z mojej ti môžem napísať len ako to funguje u nás:
žakovia si väčšinou potrebu v klietke nerobia, to tam musia byť veľmi dlho, rašej by si nechali bok vyvaliť :D

za to keď ich vypustím tak je to hrozné, čo dokážu v sebe nazbierať :-o
v obývačke mám prenosný stojan a v kancelárii veľkú hojdačku, pod obidvomi sú noviny, na kresle kde sedávam, mám natiahnutú starú obliečku z vankúša

žakovia akonáhle sú vypustení z klietky sú dávaní na spomínané stojany, kde sa vždy povie \"kakaj\" a tam si aj potrebu vykonajú za čo sú samozrejme chválení, dnes si už prieletavajú na spomínané stojany sami a ešte kadia na kresle, čo ale väčšinou padá na parkety, ale to majú dovolené

samozrejme, že sa stane, že sa im niekedy neráči preletieť na stojan a chcú si to urobiť práve na tom mieste kde sa nachádzajú napr. stole, ale ono sa to dá celkom jednoducho obísť ;-)

žako keď chce vykonať potrebu sa pričupí a začne vrtieť riťkou-chvostíkom, vtedy vždy poviem \"hej\" oni sa zbrzdia, prenesiem ich na stojan, a tam si to spravia, vždy sa len musím smiať na tom, že to majú obidvaja načasované rovnako, takže keď chce Honey chce zároveň aj Tara

u nás to takto funguje 9 mesiacov a celkom úspešne, mňa za celú dobu čo ich mám okajdili ozaj len veľmi výnimočne

moji žakovia napr. nikdy nekadia za letu, a určite majú niečo podobné ako u nás ľudí, zvierače, lebo z vlastnej skúsenosti viem, že dokážu svoju potrebu na určitý čas zadržať

keď mám na nich čas, čo je najčastejšie večer, dá sa to aj odpozorovať časovo, žakovia si vykonávajú potrebu pokiaľ práve čerstvo nejedli šťavnaté ovocie alebo nepili vodu, cca. každých 45-50 minút, v obývačke väčšinou podvedome automaticky sledujem hodiny na videu a keď už mám pocit, že sa hrajú na stole, alebo sú na mne pridlho, tak ich na stojan jednoducho preložím, v 90% si svoju potrebu automaticky vykonajú ako keby vedeli čo od nich chcem, ba dokonca sa stáva, že pokiaľ sa zdržujú mne na ramenách, tak si na stojan preletia aj sami, neviem potvrdiť, či to robia účelovo ale u nás to funguje

hádam ti, napíšu aj ostatní ako to prebieha u nich, predčasom sme zopár ráz o tom diskutovali na chate :=-
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Mar 2003, 21:44

@Pipo

Ja mam Amazonana asi 8 mesiacov (zajtra to bude presne),potrebu si vykona ako sa mu zachce.Mozem sa mu prihovarat ako chcem,ale moc to platne neni.Dokonca viem aj vypozorovat kedy to na neho ide,ale povecsine ho aj tak nestihnem prelozit.Volako sme sa s tym zmierili.Casom mozna pochopi ze nam to je neprijemne.
V podstate to teraz robievam tak ze,ked to spravi tam kde nema tak mu poviem \"fuj to nesmies\",a ked nebodaj nahodou sa vykadi na spravnom mieste tak ho chvalim.Pamlsky mu zato nedavam,pretoze sa zdrzujem krmit ho mimo klietku.Ked uz bobci kade tade po sedacke tak nech aspon nerobi bordel z krmiva.To sice neplati u mojej zeny,ta ho potajomky pamlskuje aj mimo klietky.Zatial to tolerujem,pretoze sa dost o neho stara a poupratuje si to sama,coz mne by sa to asi nechcelo.
Moc som ti neporadil,ale???
[hr]Zdravim vsetkych...:44:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa coala » Po 3. Mar 2003, 22:23

Ahoj Pipo,

sorry tá debata prebehla na exote:

tu máš linky:
[URL=http://www.exota.cz/viewodp.php3?odp=458&TS=20030224234059&fwd=xxxxxx]Papoušek - bombardér 1[/URL]
[URL=http://www.exota.cz/viewodp.php3?odp=458&TS=20030225142608&fwd=xxxxxx]Papoušek - bombardér 2[/URL]
[URL=http://www.exota.cz/viewodp.php3?odp=458&TS=20030225163736&fwd=xxxxxx]Papoušek - bombardér 3[/URL]
[URL=http://www.exota.cz/viewodp.php3?odp=458&TS=20030225170326&fwd=xxxxxx]Papoušek - bombardér 4[/URL]
[URL=http://www.exota.cz/viewodp.php3?odp=458&TS=20030225204559&fwd=xxxxxx]Papoušek - bombardér 5[/URL]
[URL=http://www.exota.cz/viewodp.php3?odp=458&TS=20030225222820&fwd=xxxxxx]Papoušek - bombardér 6[/URL]


- Modifikované Coala dňa 03.03.2003, 22:30 -
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 4. Mar 2003, 06:15

Ahoj. Úplne sa zhodujem s Coalou až na intervaly potreby a tie sú u mladého žaka zhruba každých 15 minút. Moja známa má žaka ktorý sa pýta z klietky na potrebu slovom \" kakať \" a v klietke to nespraví, vydrží celý deň čakať na jej príchod z práce. Taktiež čaká do rána na rannú potrebu. Asi je najdôležitejšie mať na to jedno miesto a po každom vybratí z klietky ho na toto miesto položiť a pochváliť ho za vykakanie až si to zapamätá. Nedá sa vyhnúť tomu aby to sem tam nespravil aj niekde inde v miestnosti .Ja mám na tento účel stojanček viď. foto.:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » St 5. Mar 2003, 14:33

Môj GUCCI mal teraz 5-mesiacov, s toho byt a moje nervy okupuje dva mesiace. Veľmi skoro ma prestalo baviť za ním behať a utierať ...:( Nemám priestor na vtačí strom, podľa mňa má dosť velkú voliéru, ktorá sa dá zhora otvoriť a upevniť bidlo, ale aj tak stále vysedáva na mojom ramene inde nechce byť (ešte v kúpelni pri zrkadle) riešením WC bolo vrchná časť s krabice od topánok na dno papier ktorý pravidelne mením. Po vybraní s klietky ho dám na \"záchod\"(?) ak je pustený dlhšie tak to sledujem a dávam ho krabice. 8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Júl 2005, 17:49

Přesně jak napsala Coala. Taky máme "strom" na stole u komplu, já tomu spíš říkám dětské hřiště a pokaždé, když Rozárku pusím, tak má svoje místo (přesně jednu část větve) a tam hodí "bobeše". Už sama huláká bobeš, někdy proto, že jde na wc, někdy proto, že to má spojené s něčím dobrým k snědku a tím se toho dožaduje;) Sice ji solidně uplácíme, ale relativně to funguje (má něco přes rok). Ale taky to občas pustí na opěradlu židle, když se mnou kouká na monitor nebo v kuchyni, kde má taky svoji větev-nad košem, jinde snad ne-ale to se dá celkem uhlídat tím pravidelným intervalem a tím, že vím, že když sním kus melounu, tak asi brzo bude bobeš.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » St 20. Júl 2005, 11:46

Mojej Žaninke je to zatial celkom jedno, kde sa vykadí. Keď si všimnem, že začne vrtieť zadočkom, poviem je kaker a aj tak to vačšinou nestihnem zobrať ju a dať na miesto. Už sa mi to však asi 3y podarilo a veľmi som sa potešila a pochválila som ju za to. Musim však ďalej pokračovať vo výcviku a dufam, že sme na dobrej ceste. ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ne 30. Okt 2005, 10:42

Týždeň máme doma žaka Laru.Až do včera sa dalo ustriehnuť zhruba každú hodinu kakanie na jedno miesto.Ale zrazu od včera začala kakať aj 3-4x za hodinu.Neviem,čo sa mohlo stať.Jedáva zmes zŕn,naklíčené zrná,granule-ale tie jej moc nechutia,varený zemiak som si tiež mohla zjesť sama,chutí jej hrozno,mrkva,jablko,tekvica.Čo sa mohlo stať?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Okt 2005, 09:35

To můj Oskar už od malička, když je venku tak kaká tak cca 4-5x za hodinu, když je v kleci tak 1-2x za hodinu. Teď jsem už pokročili, že prdíkuje na jedno místo, ale musím ho tam dát. Takže nějaký pokrok tam je, ale stejně se stane, že to nevychytám a uleví si na špatném místě.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa petra » Po 31. Okt 2005, 10:03

Když začnu Pepu (amazoňan) znervózňovat určitým způsobem pískání, tak ho donutím plkat 2x/min i kdyby neměl co. ;)

Spíš sleduj složení bobečků (aby tam nebyly příliš vodnaté, nebyla v nich krev nebo neměli jinak divnou barvu), frekvence tě až tak znervózňovat nemusí.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Po 31. Okt 2005, 23:42

Tak som sa v nejakej múdrej knihe dočítala,že pri riedkej stolici jej mám zrno posypať živočíšnym uhlím a na pitie mám uvariť kamilkový čaj.Včera som to tak aj spravila a celý deň to už vyzeralo dobre,ale večer znova.Zelený bobeček tam síce je,ale okolo samá voda.Iné prímesy nevidno.Neviete mi niekto poradiť,ako často môžem dávať živočíšne uhlie a kamilky?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Nov 2005, 08:16

@family
radšej jej to živočíšne uhlie nedávaj, kým nie si si istá, že tie hovienka nie sú v poriadku. Riedke ich môže mať aj z ovocia - z toho hrozna. Skús urobiť fotku a daj ju tu.
Neviem ako u ostatných, ale Gizmo ich má tiež "zelený bobček a potom vodu".

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Nov 2005, 08:43

přesně jak píše damianka. Oskar taky mívá zelený bobík a kolem vodu. Někdy když vypije hodně džusu nebo vody tak jsou jenom takové vodnaté. Takže si myslím, že to není nic neobvyklého. Záleží, co v té chvíli sní. A zkoušeli jste zavolat veterinářovi a poradit se?

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Príspevky: 2244
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa petra » Ut 1. Nov 2005, 09:13

záleží jakou ta "voda" měla barvu a po jakém jídle. Je jasné, že po dužnatém ovoci bude mít bobky víc vodové jak po suchém zrní, po koupání ti může 3x ohodit skříň 2m plkancem (nepřeháním!!!) a ještě to neznamená, že mu něco je.

Když si nejsi jistá, poraď se s veterinářem a seber čerstvé bobky do krabičky a dej je vyšetřit. Cpát do něj lidské léky a bylinky (= přírodní léky) jen tak je :grr:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » So 5. Nov 2005, 11:53

Vodnaté bobky může mít nejen po ovoci nebo pití, ale taky po koupání nebo sprchování. Ktomu veterináři
bych šel až v případě, že vodnaté bobky bude mít vždycky. Náš Kuba má taky vodnaté bobky,hlavně po jablku,
mandarince nebo hroz.vínu.Když pije čistou vodu,tak je to O.K.,ale když pije šťávu,džus nebo čaj,tak je to přesně naopak. To samé po sprchování. Ale během pár hodin se to samo upraví.
K častosti kakání chci napsat tohle.Když nejsme doma třeba i celé dopoledne,Kuba sedí na kleci,je hodný a čeká,
až někdo přijde.Slyší klíče v zámku,zavolá:"Nazdar ahoj" a počká,až k němu přijdeme.Chvíli kouká,přeleze na
mřížku z ledničky,počká až pod něj dáme noviny a pak to pustí. Klidně to dokáže zadržovat, dokud neví,že je někdo
doma.Když si je ale jistý, že je nějaký dobrák nablízku,klidně kadí každých 20 minut. Někdy si tím vynucuje přítomnost někoho z nás u sebe,když si myslí,že se mu dost nevěnujeme. Čau ;) Miky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ne 27. Jan 2008, 20:26

Ahojky,
naše Žakyňa se naučila kadit na povel už po necelém měsíci. Vždy, když ji berem z klece, tak ji na ruce podržíme nad WC mísou a na povel "udělej bobika" se po chvilce vykadí. Tím odvrátíme tu největší pohromu. Bohužel další hovinka během doby co je venku už dělá tam, kde zrovna sedí. Naštěstí už ne na rameni, to si přeletí. Určitě by se to dalo při větší důslednosti naučit, protože vždy spolehlivě vysledujem, kdy si zrovna potřebuje ulevit (viz vrtění ocasem a couvání).

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ne 27. Jan 2008, 20:30

@dariska.Vdaka za tuto radu.Od zajtra to vyskusam aj ja.Clovek sa tu vzdy nieco nove nauci.A moj robi v podstate to iste pocas celeho dna.Akurat mam vyhodu ze to robi na troch stabilnych miestach.No a ked bol este babtko,tak sa mi podarilo prist aj do prace obcas cely pos...... :10:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Jan 2008, 12:22

Mohla by som poradiť z mojej skúsenosti. Rozpílili sme plastovú rúru pozdĺž podľa dĺžky dverí na polovicu( priemer asi 10cm ) aby vznikol žľab. Do dverí sme našrobovali dva šroby a na ne zavesili dva silné drôty, ktoré udržia uvedený žľab. Do žľabu dám papiere z reklám a každé ráno po pozdrave "dobré ránko" pustím Terezku vykakať. Je toho tiež pekná kopa a niekedy sa stane, že tečie aj po dverách, ale to je normálne. Iné je, že na tie dvere sa vykaká vždy, ale ked je pustená z klietky, tak tlačí kde môže, aj veľkosti malého hrášku a povie "fuj ty posero" alebo "kde si sa to vykakal ha".A tak behám s papierikmi a robím predklony.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Jan 2008, 12:26

tie šroby by mali byť aspoň 20-30cm pod horným krajom dvier, lebo bola zvedavá čo vykakala a niekedy sa tam aj schováva. Musí to byť nižšie, aby sa to dobre vyberalo a čistilo.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Máj 2008, 22:29

ahojte..ja mam teraz mojho žaka priblizne dva mesiace a kakat kde smie a nesmie sa uz celkom naucil co ma dost prekvapilo...najradsej ma zaclonovu tyc co sa samozrejmr rodicom nepaci ked tam urobi svoju potrebu :kill: a (potom to vidiet na zavesoch:) ) no vzdy ked som ho to videla urobit tak som sa robila velmi nastvana(i ked som taka vlastne nebola ale to kvoli rodicom:) ) a asi si vsimol ze ma to hneva ked som to potom drhla. No ked bol na posteli kde mam pre neho deku tak ked sa tu vyprazdni tak ho vzdy pochvalim..a uz si akosi zvykol ze hore nesmie a na postely ano. Na tyci ho niekedy aj necham pretoze tam je naozaj najradsej a tam ma rozpravaci kutik. Myslim si ze ked to citi ze uz to nevydrzi..tak prileti na postel a hned je to vonku:)co som milo prekvapena:) žako je velmi vnimavy a staci aj taka malickost ktoru si na sebe mozno ani nevsimnete ze sa hnevate no on to spozoruje a pokusi sa to obmedzit, alebo naopak a bude to roit este castjesie tam kde nesmie aby bol stredobodom pozornosti...ako Coala pisala je to jasne vidiet kedy to potrebuje a ked je na mieste kde nechcete mat spinu tak ho preneste tam kde vam to celkom vyhovuje a potom staci pochvalit a on si vsimne po case ,,aha, tu smieem":)
)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 09:30

no neviem. máme doma len päť mesačnú dámu, ale od začiatku na sedačku nešpiní, to sa vysunie na okraj a pustí to dolu, teraz asi mesiac je zlatá, lebo nešpiní už ani na nás. proste si odletí a hned ako to vykoná priletí naspäť. som prekvapená, lebo sme ju nič neučili, ale viem že ked som sa ponáhľala von, tak som ju vyhrešila, že kvôli nej budem opäť meškať.
toto kakanie je na poriadku, ale ona je tak veľký likvidátor, že si neviem pomôcť, najprv zničila ozdobné vázičky. teraz ničí kvety, okúsala skriňu, a neviem kam až to daleko zájde. aj vy máte doma namiesto terminátora likvidátora?
a ako to je z jedením, papá všade, najhoršie je , že asi bola kŕmená cez ústa, stále si to vyžaduje, nikto sa nevie v kľude najesť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 11:58

@bylinka.Co sa tyka likvidovania tak zakonatori su na to experti.Staci mala chvilka nepozornosti a odnesie to vsetko co mu je len troska sympaticke.Problem je v tom ze 10 krat ho upozornis a vyhresis a on si pocka na spravny monment a ....je tam zase.Proste nas zakonator.Nechce sa mi vypocitavat co zatial moj milacik zlikvidoval ale viem ze menej by toho bolo na pisanie co zatial aspm nenacal.WC misu a umyvadla zatial drzia :D
Co sa tykania jedenia z ust do zobaka tym su zakovia znamy.Su to vecny somraci a i ked bude najedeny az na prasknutie tak ten moj okamzite ako vidi ze vleziem do ladnicky vystartuje a caka o co by ma ojebabaral :10:
Takze to ze pyta z ust do zobaka nemusi byt tym ze ju to niekto naucil,ma to v sebe.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 12:28

Tiez sa pridam, nas Artur okusuje co sa da. Od skriniek, stola, a ineho dreveneho nabytku, cez papier, kvety az po steny.... A podobne, ako spominal Rabin, aj ten nas si po vyhreseni pocka na spravnu chvilku, kym sa nik nepozera, a objekt jeho zaujmu je prec...aj s nim. U nas to riesime tak, ze na tie "najobzieranejsie" veci davame ine predmety, ktorych sa boji.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

ZAKO a WC

Príspevokod užívateľa lola » Ut 6. Máj 2008, 20:18

[quote][i]Quaterline napísal(a):[/i]
U nas to riesime tak, ze na tie "najobzieranejsie" veci davame ine predmety, ktorych sa boji.[/quote]

nechcem byt zlomyselny, papuch si ale casom navykne aj na sibenicu a prestane sa bat...

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných