Chlamydióza

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Chlamydióza

Príspevokod užívateľa coala » Ne 2. Mar 2003, 02:35

V otázke ohľadom nakazenia sa papagájov chorobami od človeka bola spomínaná chlamydióza.

[quote]Dalsie ochorenie je chlamydioza. Kazdy vidi len tu opacnu cestu nakazy, ale pravda je ze clovek sa nakazi od ineho cloveka, alebo napr. aj od holubov a nakazi papagaja doma.[/quote]

Pán doktor v časopise Plus 7 dní som čítala zaujímavý článok v ktorom sa okrem iného uvádzalo, že stúpa počet všetkých pohlavných chorôb na Slovensku, iste sa teraz usmejete a poviete si, že ste neni seuxológ :-O
článok ma zarazil kvôli tejto vete:

[quote][b]Coala cituje: [/b][hr]Syfilis na východnom Slovensku už naberá rozmery epidémie a tamojšia populácia je doslova zamorená [color=red][b]chlamydiózou[/b][/color][/quote]

táto časť článku ma zarazila a preto sa pýtam:

pokiaľ viem, tak psitakóza = chlamydióza
jedná sa o tú istú chorobu alebo sú dva rôzne druhy?

ak sa jedná o tú istú, je potom možné, že žena, ktorá má doma papagája sa môže nakaziť pohlavnou chorobou od papagája v takomto prípade samozrejme nie cestou pohlavného styku?

mohli by ste chlamydiózu rozobrať trošku bližšie, pravdu povediac, tento článok ma dosť zarazil ako aj to, že my ľudia môžeme nakaziť chlamydiózou papagáje, všetko čo som doteraz o psitakóze čítala, bolo vždy pojednávané ako nákaza človeka od zvieraťa nie naopak, aj keď mi nie je napr. vôbece jasné, kde by sa papagáj, ktorý je od malička vychovaný v domácnosti ako maznáčik, mohol chlamydiózou nakaziť

ďakujem pekne za vysvetlenie :=-
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Chlamydióza

Príspevokod užívateľa lola » Po 3. Mar 2003, 11:54

Chlamydioza prenasana pohlavnym stykom nie je ta ista ako Ch.
psittaci, vyvolavajuca tzv. psitakozu=ornitozu=chlamydiozu.

Ta vtacia sa u ludi prejavuje nespecifickýmy zapalmi pluc, sporadicky
sa opakujucou zvysenou teplotou a pod. Ta pohlavna, myslim ze to je
Ch. trachomatis sposobuje poruchy plodnosti u ludi a podobne poruchy.

Tiez na houby, ale co uz. Ako keby ten HIV nestacil, ze?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Chlamydióza

Príspevokod užívateľa lola » St 5. Mar 2003, 09:43

Pán Dr. Magic,
chcela by som sa opýtať ako sa tá chlamidióza psittaci prejavuje u papagájov. A či ju môže papagáje chytiť aj od iných domácich zvierat, alebo len od vtákov.
Ďakujem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Chlamydióza

Príspevokod užívateľa petra » Po 4. Aug 2003, 13:07

Nejsem sice aktualni a taky bych si měla vzít k ruce nějakou odbornou knížku, protože se bojím, že plácnu nějakou fámu. Ale slyšela jsem, že se touto nemocí tady v Praze nakazil amazoňan (ti jsou na to prý obzvlášť náchylní), který nikdy nebyl jinde než v bytě, protože jim na balkón sedali a trousili racci.

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný