Najlepsia voda pre papagaje

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Feb 2005, 19:59

Damianka,na tu dobu čištění filtru pozor.U koncového uživatele je už ve vodě moc málo chloru a ve filtru se tvoří povlak,plný dost nepříjemných bakterii.Až je filtr zabarvený je už pozdě.Měj se hezky.Libor

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Feb 2005, 20:01

@dami: ked stmavnu tak mas aspon istotu ze vzdy casom nachytaju nejake to svinstvo.

my sme mali doma jeden cistic na vodu v kuchyni a moja skusenost s tym je taka, ze ked som dal vedla seba dva pohare s vodou kde bola jedna bez filtovania a druha prefiltrovana, vysledok bol znacny. nielen co sa tyka vizualnej cistoty vody ale dokonca aj co sa tyka chuti.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 2. Feb 2005, 23:04

Damiana , prid sa pozriet na ten nas filter. My ho ani nemozme cistit, to tu chodi len vymienat veci do neho raz za polroka, neden pan z trencina

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Feb 2005, 00:09

Ja ked si uvarim lipoveho /alebo ineho bylinkoveho/ caju, moj Kiko sa ide zblaznit, ako mu chuti. Cuca ho este horuci a nedajboze mu ho zobrat. Studeny mu uz tak nechuti. Naciahne sa mi z ramena, natiahne krk ako Irenkin pstros a uz usrkava. :10:
Snazim sa mu cajik nedavat kazdy den, vraj to nie je pre zvierata dobre.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Feb 2005, 00:35

trochu som si posurfovala na nete a pre tych zvedavejsich som vybrala nieco zaujimave o mineralkach:

http://fitserver.sk/zdravie.asp?id=3099

http://www.freezi.net/mineralky/zoznam.htm

:11:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Feb 2005, 08:34

Ja pouzivam obycajnu vodu , alebo Bonaquu neperlivu. A z cajov robim mojim africkym vrabcekom repikovy a harmancekovy , ked im ho davam do klietky tak sa idu pobit o to kto bude pri caji prvy . :98:
[size=9px][color=red][i]- Modifikované jozikke dňa 03.02.2005, 20:24 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Príspevokod užívateľa petra » Št 3. Feb 2005, 10:27

Goldy na teplé jídlo a pití pozor, popálené vole se nezahojí tak jako když si opaříš jazyk nebo ruku, tuším že jediná možnost je operovat.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Feb 2005, 12:26

My s Alexom sme už skúsili všetko. Ale najviac mu chutia čaje. Vtedy sa správa, ako zmyslov zbavený.A samozrejme pomarančová šťava. Oboje dostane tak raz za dva týždne. Inak minerálka. Čo sa týka sprchy od Vitakraftu: Happy Schower, nemyslím, že by bol Alex happy, keď ju vidí. Bojí sa toho, ako čert, smrdí to a má po nich škaredé pierka- vyzerá ako bezdomovec.Som za. Najlepšia je minerálka.A bez bubliniek.Aj na pitie, aj na kúpanie.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Št 3. Feb 2005, 15:13

Najlepsia voda je odstata, z ktorej je vyprchnuty chlor a odporucam raz za cas dat do vody aj strucik cesnaku. Papagajov to precisti a odpudi "votrelcov".

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 5. Feb 2005, 12:13

No tak Ludia, urcite nekupujte papuchom Ten Aqua drink. Po "dvoch pouzitiach" sa cela miska zaniesla nejakym sairajstom..boli to istotne tie mineraly..Ale v takom mnozstve?...Ved ako to musi zanasat vnutro nasich papagajov??!! Vodu vylievam :23:

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

Príspevokod užívateľa deny » Ne 6. Feb 2005, 18:30

Ja davam papuchovi normalnu vodu a tak 1x za 2dni mu do nej pridam trochu takeho pripravku pre papuchov na skvalitnenie vody. Kazdopadne som presvedcena ze vsetky tieto veci su dost hluposti. Jednoducho nikdy nevies co kupujes. Ked tak by som odporucila napr. Miticku-tichu alebo inu neperlivu mineralku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Feb 2005, 19:00

Nakoniec som doslepa k nazoru, ze Najlepsia je skutocne cista voda, samozrejme odstata, a kto am doma tie filtre, tak prefiltrovana....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 25. Jún 2005, 19:43

A čo destilovaná?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 25. Jún 2005, 21:26

[quote][b]Marececek napísal/a:[/b]

[i]A čo destilovaná?[/i][/quote]

nie. neobsahuje iony mineralnych latok a plynov, vdaka ktorym je voda pouzitelna pri metabolizme. Destilaty zabijaju.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 25. Jún 2005, 22:15

@matej
diky, zas som o niečo múdrejší

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 25. Jún 2005, 22:18

[quote][b]Marececek napísal/a:[/b]

[i]@matej
diky, zas som o niečo múdrejší[/i][/quote]

na urcitych vzdelavacich kurzoch sa spominaju pripady, ked clovek, ktoremu sa pokazilo v pustnych podmienkach auto, slopal destilovanu vodu na litre a po dvoch dnoch, ked ho nasli mal vsetky priznaky tazkej dehydratacie. To len na doplnenie. Cista voda sama o sebe nestaci, musi aj nieco obsahovat, alebo do nej treba nieco pridat.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » So 25. Jún 2005, 22:27

napriklad mineralne soli, vyluhovat ovocie, rastliny

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Voda z filtrov?

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Jún 2005, 10:04

Teraz budem riadne nekvalifikovany. Viem, ze existuju az dva druhy "odfiltrovavacov" ci ako nazvat tie mechanicke cuda, ktore cistia vodu. Bud su to asi 1- 2 litrove nadobky s filtrom resp. sa pripevnia priamo k vode. Zvazujem si kupit nieco podobne aj pre seba, avsak nie som si isty, ci sa da takato filtrovana 9a neviem ci aj obohacovana0 voda ponukat aj operencom.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 26. Jún 2005, 10:20

Ja davam vodu z vodovodu, keby voda bola zavadna tak davam kojenecku vodu a pridavam extra ovocie. Teraz ide hlavne o to, aby sa voda vymienala pravidelne aj dva razy za den, ak nie viac. Su to veci, ktoru niektori chovatelia bagatelizuju.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 11. Sep 2005, 10:51

Len jedna drobna otazocka, z predchadzajucich prispevkov som vyrozumela ze papuch moze pit caj, mometalne mu davam cistu vodicku alebo 100% dzus bez pridania konzervacnych latok riedeny vodou, ale vcera som mu dala chlipnut z ovocneho caju, je to sypany - take susene ovocie, marhula, broskyna, ibistek, ktory sa vyluhuje a potom je mozne i to ovocie vyjest, no a od vtedy nema papuch pokoja a snori, mozem mu taky caj uvarit a dat vynuchat aj to rozmocene ovocko, ktore ho nesmierne zaujima? kujeeeem :11:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 11. Sep 2005, 11:02

ano, mozes

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 11. Sep 2005, 12:11

Vitaj v klube čajovych papagajov. Neodporucam caje "ovocne" teda tie, v ktorych sa pouzivaju tie iste esencie ako do saponatov a neodporucam ani pravy caj (privela teinu). Vyluhy z liecivych rastlin traba s mierou a s tym, ze to co je pre cloveka liek, moze byt pre ftaka jed. To, co naznacujes sa javi ako velmi dobra cesta.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Okt 2005, 07:34

Zdravím všechny vespolek,
nedá mně to, abych tady taky nepodala svůj názor na filtry od "NASA". Před rokem mně do nich taky někdo lanařil, ale s mou drahou polovičkou jsme tvrdě odolávali, poněvadž z diskuze s dealerkou jsme záhy zjistili, že ta voda je vlastně DESTILOVANÁ! Takže vážení pozor, jestli používáte vodu z těch drahých filtrů, co stojí kolem 30 000, a které právě pocházejí z laboratoří NASA, tak vězte, že to tak je. Pro kosmounaty možná na těch několik měsíců není škodlivá, ale pro lidi, kteří to pijou několik let ano.........

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 18. Okt 2005, 08:59

Taky musím přispět svou troškou do mlýna: můj žakulda je jak utržený z řetězu když vidím sirup. To by mohl vždy pít až do té doby dokud by neprasknul.

BBcode:
Hide post links
Show post links

enka
Člen od: So 29. Okt 2005, 16:57

Príspevokod užívateľa enka » St 14. Jún 2006, 18:20

Mám jednu vážnu otázku ohľadom tejto témy. Môže alebo lepšie mohlo niečo spôsobiť môjmu papagájovi korele pitie čistej minerálky určenej pre dojčatá značky Lucka? Ide o to, že ju pil asi mesiac a potom...zomrel. Ale nemyslím si, že to bolo tým, lebo mne sa zdá, že sa udusil na hračke...hmm...hrozný koniec. Tak či tak rodina si myslí, že urobili chybu v tej vode. Ale občas mu ju striedali aj s normálnou prevarenou, samozrejme vychladenou. Avšak na tej Lucke - minerálke sme si až potom, neskoro, prečítali, že aj dojčatám sa má podávať prevarená. Jednoducho myslíte si, že mu to mohlo uškodiť? Lebo ja neviem...ale myslím si, že hádam nie...nie som si len istá, či náhodou neobsahovala bublinky. Zdá sa mi, že nie, ale nejaký karbonát či čo...

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný