agresívna samička

majko
Príspevky: 4
Člen od: Št 10. Sep 2015, 09:40

agresívna samička

Príspevokod užívateľa majko » Ut 22. Sep 2015, 11:41

Ahojte všetci,

mám veľký problém a nikde som sa nedočítal ako ho riešiť. Obraciam sa na vás všetkých, možno ste niečo podobné počuli.
mám 2 žakov, Štefan má 4 roky, Pipina 3. Sú spolu odkedy sme samičku priniesli domov ako 4 mesačnú. Boli v jednej (veľkej) klietke, od poobedia až do večera boli vonku. Nemôžem povedať, že by tvorili pár, ale znášali sa dobre. Asi pred mesiacom začala Pipina vyháňať Štefana od misiek, vyháňala ho z jeeho obľúbeného miesta, no proste chvíľami mu robila zle.
Pred týždňom som prišiel domov a zo Štefka trčali krvavé pierka, nožičky mal úplne do krvi doštípané.
Okamžite sme ich oddelili, takže teraz máme doma klietky 2.
Neviete mi povedať čo sa jej mohlo stať? Prečo začala byť na neho taká agresívna? Prejde ju to? Nechcel by som, aby bol Štefko celý život týraný, ale ani Pipinu nechcem dať preč.

Čo mám robiť?

Ďakujem vám za odpovede.
:-(

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

agresívna samička

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Sep 2015, 17:41

Ahoj
myslím si že tento problém môže byť žiarlivosť. Tiež mám doma dva papagáje a jedno obdobie samec stále útočil na samičku. Ale časom mi došlo že sa viac venujem samičke. A ked som sa začala venovať aj jemu problem sa vyriešil . Tebe doporučujem zatial mat papagáje oddelene a dávať ich dokopy len ked si s nimi. Ked uvídíš že samička ubližuje samcovi potrestaj samičku a časom by sa to malo vyriešiť. :=-

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

agresívna samička

Príspevokod užívateľa lola » Ut 22. Sep 2015, 20:23

Ahoj a ako sa tresta papagaj? Ja mam sice iba jedneho zaka, ale obcas by si veru zasluzil ... :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
doldik611
Príspevky: 63
Člen od: Št 23. Apr 2015, 15:46
Bydlisko: Prešov

agresívna samička

Príspevokod užívateľa doldik611 » Ut 22. Sep 2015, 21:37

Normálne-dáś mu zaracha.Žiadna telka-žiadny noťas a pod. (?)
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)
Ďolďo a Džefri na facebooku -klikni

BBcode:
Hide post links
Show post links

majko
Príspevky: 4
Člen od: Št 10. Sep 2015, 09:40

agresívna samička

Príspevokod užívateľa majko » St 23. Sep 2015, 10:04

Ďakujem za názor, ale myslím si, že v tom to nebude. Samička je prilepená na mne, samček na priateľke. Navzájom sa veľmi nemusia. Čudné je, že sa takéto niečo stalo po 3 rokoch spoločného bývania v klietke.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

agresívna samička

Príspevokod užívateľa sasa » Pi 25. Sep 2015, 07:32

Dospívají. Jak je velká klec? Možná chce samička hnízdit. Zkusila byh dát budku, třeba se vybije na ní. O víkendu, když je máš pod dozorem, je můžeš dávat spolu.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

majko
Príspevky: 4
Člen od: Št 10. Sep 2015, 09:40

agresívna samička

Príspevokod užívateľa majko » Pi 25. Sep 2015, 10:24

ďakujem Sasa, vôbec ma nenapadlo, že by chcela hniezdiť. Vyzerá to skôr že ho nenávidí. Ale skúsim, budem prísne strážiť :), už nič také nechcem zažiť.
teraz keď ich púšťame, nepribližujú sa k sebe. Ak Pipina príde k Štefanovi veľmi blízko, on hneď kričí : pomóóóóóc.
Klietka je veľká pre dvoch papúchov. Chceli sme pre nich čo najväčšiu aká sa dá do bytu kúpiť.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Príspevky: 5296
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

agresívna samička

Príspevokod užívateľa coala » Ut 29. Sep 2015, 20:57

moji sa tiež časom nemuseli ;-)
Tara samica mi mlátila Honeyho samca, ale do krvi to nebolo
na samca to malo odraz len v tom, že sa utiahol a začal šklbať, čo robí do dnes :(
lenže Tara sa nebála a postavila do "haptáku" aj molučáka :-O

Saša môže mať s tým hniezdením pravdu skús
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

majko
Príspevky: 4
Člen od: Št 10. Sep 2015, 09:40

agresívna samička

Príspevokod užívateľa majko » St 30. Sep 2015, 13:40

ďakujem Coala, skúsim, len či nebude na neho ešte horšia, keď sa on nebude chcieť páriť!! Taký som bol šťastný, že pekne spolu v klietke bývajú a teraz toto!! Bojím sa ich pustiť z očí.
Snáď sa to časom zlepší.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný