alexander malý

lola

alexander malý

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Sep 2015, 20:41

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Máme doma nového vtáčika. Doteraz sme mali iba korely (4). Tú poslednú - Viktora, ktorého sme mali doma takmer 10 rokov, sme pred pár mesiacmi pochovali.
Rozhodli sme sa teda pre zmenu. Od chovateľa sme si priniesli ručne dokrmovaného alexandra malého (2015). Chceli by sme z neho mať "domáceho maznáčika". Ako na to? Stále je veľmi plachý, len čo sa bližšie priblížim ku klietke, utečie od misky so žrádlom alebo s vodou, pri čistení klietky tiež nevie kam by sa schoval....... Keď mu otvoríme, aby si trošku polietal, lieta bezhlavo po izbe a do klietky tiež nevie trafiť (máme ho doma 3 týždne). Ďakujem za všetky rady
silvia

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
doldik611
Člen od: Št 23. Apr 2015, 15:46
Kontakt:

alexander malý

Príspevokod užívateľa doldik611 » Ut 8. Sep 2015, 23:20

Len dúfaj že je ručne dokrmený naozaj.Aspoň podľa môjho Džefriho viem,že je veľmi opatrný na cudie osoby a zmenu prostredia.Už skôr si pamätám ako sa na chvíľu bal aj mňa.A pritom som si ho sám dokrmoval.A manželka my hovorí-keď stále ťa videl neoholeného.A mala pravdu,ale až potom my to došlo.Ostrihal som sa na holo a aj oholil.No a Džefri vrieskal ako keby som bol cudzí.Ďolďo korela ma už poznal v hocijakej úprave a aj v iných šatách.Aj teraz keď pridem v nejakom pestrom tričku tak čudne pozerá a až potom sa osmelí.Ja si myslím,že treba trpezlivosť a ísť naňho úplne od začiatku.Krmiť ho v klietke rukou-napr. jablko,alebo neviem čo má rád nejakú hračku čo sa jej nebojí,ale zaujme ho-hoci aj kartonová rurka z toaleťáka,alebo loptička.Ja si z mojím robím čo chcem.Aj keď ho zlostím a chytám ho za chvost,alebo prstom po stranách hrude ho podpichujem tak ho to baví a jemne zobákom ma uchití a povrčuje ako pes.Kliker má ako hračku na vonku z klietky.Dám mu piškotku kúsok a potom celú hodinu sa hrá z klikerom.Lieta z ním po klietkach -záclone okne -zemi.Odparkuje ho a predvádza tance okolo neho.Potom trochu ponaháňa Ďolďa-aspoň sa obidvaja dobre preletia.Ja uź ich ani nesledujem.Prídem po hodine a keď nie sú v klietke tak ich dám ja.Ďolďovi zapískam a od prešova a už ho mám na pleci.Potom už len natiahnem ruku a je v klietke.A Dźefriho(alexandra malého)chytím kdekoľkoľvek.Nasadne na prst,ale zas mu dám piškotku,alebo mu poviem:poď ku mne pohľadame hračku.On prileti hhračku nájdeme a ani nevie a už je v klietke.Ale aj surovo ho chytím,ale vyhýbam sa tomu,len nudzovo.Všetko musí vyzerať ako hra-nie pokyn ktorý my chceme.Vtedy je úspech 100%.
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)
Ďolďo a Džefri na facebooku -klikni

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných