Uplna zmena spravania alexa maleho

lola

Uplna zmena spravania alexa maleho

Príspevokod užívateľa lola » Št 20. Aug 2015, 21:05

Dobry den, mame alexandra maleho ma podla kruzku 6 rokov. kupili sme ho od pana co choval viacero vtakov podrobnosti predaja sme nezistovali - asi chyba. Je u nas pol roka. Bol to velmi mily priatelsky, zvedavy vtacik. Od zaciatku sa nas nebal, neskriekal iba popiskoval, hned nam sadal na rameno. Bol velmi zlaty pekne popiskoval ako clovek snazil sa napodobnovat melodie, postupne zacal hovorit par slov-predajca nam hovoril ze nejake ovlada. Rad nam sedel na kolene nechal sa skrabkat na hlave a robil srandovne tance. Boli sme z neho nadseni. Skriekal naozaj len ked sa objavil niekto cudziv dome ale aj to len chvilu potom si na navstevu zvykol a dal sa na prieskum a bol mily aj k navsteve. No posledny mesiac je jak vymeneny, vkuse vrieska a to poriadne nervozne chodi po klietke, vresti aj ked je von z klietky aj ked sa mu prihovaram piskam mu... Malo kedy sa mi ho podari ukludnit. Je to uz na nevydrzanie, castejsie vrieska ako je ticho. Nie je ani taky pritulny a nenecha sa poskrabkat. Jedina zmena v dome je ze mame maciatko - viem teraz to zhodnotite ze toto je dovod ale macka je u nas 3 mesiace jeho zmena spravania nastala asi len pred mesiacom. Macka vacsiu cast dna prespi neni ani v jeho dohlade a on aj tak blazni. Inokedy je macka pri klietke kuka na neho a on je uplne kludny, nemam preto pocit ze by mal stres z nej. Vobec sa nezda ze nejak na nu reaguje. Jedine ze by ziarlil? Je to mozne? Alebo cim to moze byt? Ma to uz dost nahnute, muz uz by ho najradsej dal prec z domu, ale ja stale dufam, ze sa vrati k normalu, je to mozne ze bude opat ako predtym? Snazim sa mu venovat ale tiez uz stracam trpezlivost. Som zufala neviem ako to vyriesit. Nechcem sa ho jednoducho zbavit, ale takto to nepojde :( dakujem

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Uplna zmena spravania alexa maleho

Príspevokod užívateľa janax » So 22. Aug 2015, 15:35

Samozrejme, ze papuchy vedia ziarlit a este ako!!
No a vtak k macke uz vobec nepasuje ale to vies iste aj sama. Aj tak by som ju nevpustala do tej izby, kde je alexander.

Neviem, kolko sa mu denne venujete. Ak pracujete obaja s manzelom, tak asi vam nezvysi moc casu.
Porozmyslaj, ci sa nerobili u vas nejake zmeny v jeho blizkosti. (klietka, vyska klietky alebo nejake upravy v nej, posunuta, ci nova vec, napr.skrina a pod. zmeny)
Ak to nepomoze, pouvazujte nad novou partnerkou pre neho.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Uplna zmena spravania alexa maleho

Príspevokod užívateľa lola » Ne 23. Aug 2015, 20:05

Neudiali sa ziadne zmeny v miestnosti. A praveze posledneho pol roka som po zmene prace ovela viac doma ako predtym no uznavam, ze sa mu dostalo menej pozornosti s prichodom maciatka. Tak asi to bude ta ziarlivost a dozadovanie si pozornosti. Teda dufam, ze sa to zlepsi snazim sa to uz napravit. Ale asi to chce cas, je asi urazeny alebo co :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Uplna zmena spravania alexa maleho

Príspevokod užívateľa lola » Št 1. Okt 2015, 09:41

Tak len doplnam ako to dopadlo ak by niekto mal podobny problem s narazil na tuto temu... Nas Pipo (alexander) sa nastastie vratil k normalu :) neviem asi to bolo ozaj nedostatkom pozornosti, ale zacala som sa mu opat viac venovat a postupne sa skludnoval a mozem povedat, ze uz ja ako predtym. Nastastie :) a stale mame aj vyssie spominanu macku a je s tym v pohode. Vobec z nej nema stres. Takze som velmi rada ze to takto dopadlo :)

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný