Prosím o radu...

lola

Prosím o radu...

Príspevokod užívateľa lola » Št 13. Aug 2015, 15:26

Dobry den,
Chcela by som sa opytat, dnes som si vsimla ako si moja Lola(ara nobilis) cistila perie, ze nad chvostom pod perim priamo na kozi ma vyrastenu taku asi 4-6mm nieco ako trubku z koze z ktorej trcia pierka ale 4, biele take este ako keby len rastli. Neviete co by to mohlo byt? Ci je to nejaka vazna vec a ci to treba dajako u veterinara odstranit?Normalne jej to vidiet nie je, iba ak sa nacuchori a cisti si to tam, ani jej to nejako podla chovania neprekaza.
Dakujem pekne

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Prosím o radu...

Príspevokod užívateľa irena » Pi 14. Aug 2015, 10:00

Je to pouzdro, ze kterého vyrůstá peří. Pomáhá rosení, aby se lépe peří z pouzdra uvolnilo.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Prosím o radu...

Príspevokod užívateľa lola » So 15. Aug 2015, 09:00

Dobrý deň, ďakujem za radu. Ešte by som sa opýtala ohľadom trusu. Je normálne, že sa strieda u mojej nobilisky(4 mesiace) taký vodnatý trus s normálnym. Väčšinou ráno máva taký alebo som si všimla aj keď je sama, keď som napríklad v robote(taký trus ma aj po suchej strave) Nebádam na nej žiadne známky choroby, papa, je čulá aktívna, nebolo by dobré dať trus na rozbor? Posielam link na foto
Obrázok

Ešte raz ďakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
peggy2
Príspevky: 1333
Člen od: Po 28. Aug 2006, 20:29
Bydlisko: Praha

Prosím o radu...

Príspevokod užívateľa peggy2 » So 15. Aug 2015, 10:00

ahoj, agaci to maj stejne, rano hutnejsi a napr. kdyz je pustim po byte, delaji casteji a vodnate
stejne tak treba kdyz sni salat nebo jabko, je to jiny nez kdyz ji zrni/granule
pokud nevypada nemocne, tak si s tim nedelej hlavu :)

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných