Alex nerváči

lola

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Júl 2015, 20:29

Ahojte, mame asi 4mesacneho alexa, sami sme ho rucne dokrmovali a o to viac nechapeme ako na nas reaguje. Z toho co som tu precitala mi pride, ze je to ten pripad dokrmovaneho alexa, ktori si potom naopak na svojho majitela viac dovoli. Prileti na rameno,sadne si nam na hlavu, ale casto bez dovodu uhryzne. Niekedy akoby nervacil, zhadzuje veci a alebo nimi udiera o stol...rozobera vsetko co mu pride pod zobak. A do klietky ho za svet nedostaneme a nechytime, ani na dobrotky, schmatne dobrotku a uz ho niet. Dokonca ked je vypusteny tak si vybera ako ciel aj nase dalsie zveracie osadenstvo, zastrasi aj macku a psa. Pride mi ako maly rozmazleny fracek :D ako na neho? Dakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
doldik611
Člen od: Št 23. Apr 2015, 15:46

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa doldik611 » Ut 28. Júl 2015, 19:17

No môj Džefri má okolo 5 mesiacov(od 5 týždňov som ho ja dokrmoval) a tiež my občas pristál na hlave,ale rýchlo som nastavil prst a presunul na plece.Našťastie odvykol.Ak je pustený veľmi sa nezaujíma o mňa-len sem tam pristane z nejakou hračkou,alebo ak mu poviem:poď dáme piškotku-poď ku mne ... no tak pristane na prst.Rád sa veśia dole hlavou po záclone a chodí po otvorenom okne.Ja ho mám s korelou Ďolďom v pivnici a tám si môžu dovoliť okusovať čo chcú.Púšťali sa aj do okusovania noťasa-čo im púšťam videa,ale dal som na klavesnicu časopis a vec ktorej sa boja.Tiež rád hryzie,ale nie mňa.A keď ho ja zlostím prstom,že ho sťuchnem-tak vydáva zvuky ako pes keď vrčí a kuše do prsta,ale z citom ako šteňa.Tak,že mňa to nebolí.A keď prestanem tak dá my serus,alebo nasadne na prst.Korelu v klietke zovšadiaľ vyháňa a ťaha ho za chvost.Keď su pustené tak naháňa ho po izbe.Ďolďo sa už naučil a nie vždy sa vyplaší Dźefriho náletom.Niekedy sa proste len zohne-prikrćí sa.
Ja by som povedal,že to nie je rozmazlenosť-oni sa proste hrajú.Aj zhodenie misky je pre nich zábava.Deti nie sú iné-tak čo by sme chceli od vtákov.Ak by sedel len na paličke anepohol sa-tieź by to bolo nezaujímavé nie?
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)
Ďolďo a Džefri na facebooku -klikni

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa lola » Ut 28. Júl 2015, 19:35

Ked sa tak zamyslim tak mate asi pravdu,va vacsine ako male babo...:) tiez rad sedi na otvorenom okne a visi na zaclone dole hlavou...aj ked rad rozobera veci, ako stropne listy, tmel na okne a zaluzie...:) toho sa trosku bojim, hlavne ked bude vacsi aby z neho nebol poriadny nicitel....a notebook to aaaaano :D to je jeho, take klavesove skratky, ake on nahodil...:D nechapala som niekedy. Mna asi najviac trapia dve veci, ze niekedy v sekunde zmeni naladu, sedi pokojne na ruke a zrazu z nicoho nic dobne. A chcela by som sa spytat ako svojho davate spat do klietky?

BBcode:
Hide post links
Show post links

doldik611

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa doldik611 » Ut 28. Júl 2015, 19:50

Ja ho chytím kedy chcem a kdekoľvek od malička,alebo od kedy ho mám.A aj doteraz každý deň si ho dám na prst,ale aj chytám z vrchu cez krídla,ale s podporou zo spodnej strany druhou rukou,aby som nevyvýjal tlak a nenútil ho kusať do prsta.Takže nasadne na prst-chytím z vrchu a prenesiem do klietky.Ak by bol len na prste tak musel by som mu da´t piškotku aby nevnímal okolie.Našťastie zatiaĺ s tým nemám problémy.S korelou som mal problémy a tú ani nechytím do ruky.Na prste bude,ale keby som chytil z vrchu ako alexandra tak by ma Ďolďo uhrýzol.Chodil som na týžďňovky a odvykol na také citlivé chytanie a ostalo do teraz.Na pleci bude aj hodinu-pohladkám-behá po ruke,ale nechytím ho do ruky.Preto teraz dávam si pozor pri alexovi a stále ho chytám-hoci občas zavrćí keď sa mu to nepáćí,alebo ho vyruśím pri zábave,ale ako som písal v pohode ho chytím a dám do klietky-Oni aj sami vojdú po takej hodine ak sú sami,ale jedným okom z druhej izby.Najprv pískajú,že idem preč,alebo krákajú-stačí ak poviem:idem na kávu-nazdáár.A už lietajú a krićia.Ďolďo potom začne píska´t svoje árie a pritom bľabota´t svojou rećou a Džefri len zatiaĺ vydáva čudné zvuky a ja čakám kedy niečo z neho vyletí štýlom reči,ale na to je asi ešte priskoro.Asi toľko. :-O
........................
A ešte som zabudol na Ďolďa.Keď chcem ho dať na rýchlo do klietky tak z vešiakom ho trocha ponaháňam skrýňa a vrch klietky sú jeho body preletu.A asi po troch odohnatiach sadne napleco a potom už je to ľahké.Ostane stále na pleci-dam ruku do klietky a on odcupká na konár.Keď mám čas tak je to podobné,ale bez naháňania.zapiskám:A od Preśova,alebo prídem ku rádiu,alebo chytím vrecko igelitové kde mam odložené jeho prvé pierka na pamiatku a hneď je na pleci.A keď sedí na pleci už potom krásne po ruke prelezie na konár. 8-)

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom doldik611 dňa 28.07.2015, 20:26 -[/i][/color][/size]
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa janax » Ut 28. Júl 2015, 20:27

[quote]Olly napísal(a):[hr][i]Niekedy akoby nervacil, zhadzuje veci a alebo nimi udiera o stol...rozobera vsetko co mu pride pod zobak. A do klietky ho za svet nedostaneme a nechytime, ani na dobrotky, schmatne dobrotku a uz ho niet. [/i][/quote]

Ako casto ho pustas lietat a ako velku ma klietku? Ake hracky ma, ma cerstve konare na hryzenie? Pravdepodobne sa nudi :-O take mlada sa fakt da porovnat s deckom, stale vymysla, co vyparatit. :)
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

doldik611

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa doldik611 » Ut 28. Júl 2015, 20:37

Presne tak.A s tými konármi máš pravdu-v tom som sa dal aj ja poučiť a má to účinok aj osoh.Keby som im denne dal také 4 konáriky z jablone asi polmetrové tak do večera ich odblankujú ako kábel.Ja im dávam každý tretí deń.Bývam v rodinnom dome-ovocných stromov mám -tak mám stále k dispozícii-či konáre,alebo nejaké ovocie.Hoci jablko má každodenne,lebo ho má najradšej.
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa lola » Ut 28. Júl 2015, 20:53

Je pustany kazdy den na niekolko hodin, minimalne na hodinku.
Vacsinu casu je niekto doma, takze spolocnost ma.
Konare ma, on skor poodtrhava listky a necha tak, ale so samotnym konarikom sa babrat nebude.
Hracky taktiez, rozne leskle vecicky zavesene, hracky pre vtacikov,kozene, drevene... lana...
Kazdy den dostava ovocie...:) jeho oblubeny tah, hadzat to vsetko do vody :D
Taktiez mu pripravujeme kupel do vanicky aby sa ocvachtal ked je vypusteny.
Kletku mame 80x80x50. Nie je uplne divoky, kedze nema problem priletiet komukolvek na rameno, hlavu (aj ked to sa ho snazime odnaucit-paci sa mu moja gumicka do vlasov :) aj na ruku sadne, ale neposedi dlho a uz ho niet, spekuluje co by vyparatil :) mozno sme este neprisli na to, co by ho naozaj bavilo :)
A co sa tyka davania spat do klietky tak to je boj...nechceme ho stresovat,a taktiez je tazke ho chytit, pretoze mame prakticky 3 izby spojene do otoreneho priestoru. Plus ta jeho naladovost a nepristupnost, tazko sa potom citaju vase rekacie, ked sa nas vo vsetkom sprava uplne inak. Som si vedoma, ze kazdy jedinec je iny, ale predsa...

BBcode:
Hide post links
Show post links

doldik611

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa doldik611 » Ut 28. Júl 2015, 21:20

Neposedný je aj môj.V kuse musí mať niećo v zobáku-loziť,lietať a okusovať.Ale sú to mláďatá-prejde ich to.V klietke si vie za to odpočinúť-keď nežerie a nelieta,alebo nerobí netopiera.Usalaśí sa na jednu nohu a relaxuje aj 2 hodiny-také intervaly.Alebo otoćí hlavu ku chrbátu vsunie ju mierne pod krídlo a drieme.
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa janax » St 29. Júl 2015, 01:42

No ak sa stava castejsie, ze je len 1-2 hod. pusteny, je to dost malo a vzhladom k tomu nema tu klietku moc velku. Je mlady, mav sebe moc temperamentu a nevie co s nim. Skus ho trenovat sadnut na palicku a to, co najviac lubi (maskrtu), mu davaj len pri treningu, aby vedel, ze si to musi zasluzit. To trochu potrva ale tak ho dostanes potom aj do klietky. Vela zdaru!:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa lola » St 29. Júl 2015, 10:37

Tak vedela som, ze je to skor volierovy vtacik, ale chovatel, od ktoreho sme ho brali nam radil ovela mensiu a my spokojni, ze tato je super :D s tou palickou je to super rada, odo dnes sa ucime.Dakujem
Este mozno by som poprosila o dalsiu radu. Predsalen ked clovek pride z prace zvysi uz len nejakych 5hodin na to aby bol pusteny a potrebuje popri tom aj fungovat. Olly samozrejme zboznuje kazdu novinku, takze kradne jedlo z tanierov, a vsade kde sme, je s nami pri kazdej cinnosti a nie stale mi to pride pre neho bezpecne. Ako mu ukazat , ze sa nejaka vec nesmie. Len ho skusit zabavit inak, ci mu niekde pripravit inu hracku?
On je doslova hypnotizivany mojim neonovo zltym mobilom:D ale ziadna zabavka mu nevydrzi viac ako 2minuty.Alebo ho odnasat stale na bydielko?Dakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa janax » St 29. Júl 2015, 18:31

[quote]Olly napísal(a):[hr][i]Tak vedela som, ze je to skor volierovy vtacik, ale chovatel, od ktoreho sme ho brali nam radil ovela mensiu [/i][/quote]

K tomu sa radsej nebudem ani vyjadrovat. :=(

S tym zakazovanim je to veda sama o sebe, cim viac mu budes zakazovat, tym viac ho to bude bavit. On si mysli, ze je to len hra. :-O
Ale niecim ho odputat je dobry napad. Mozno by si mu mohla urobit strom? Do STABILNEHO stojana na vian.stromcek zastoknes velky konar a mas strom. Iste vies, ake drevo mozes pouzit. Dobre vyumyvat pod sprchou s kartacom a nechat vysusit. Myslim, ze aj tvoj by bol odusevneny. Moji ho miluju, cele dni tam vysedavaju. Pod stromom mam papier a ked naspinia, len ho vymenim, takze nemam v izbe bordel.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa lola » St 29. Júl 2015, 19:23

:) ja som uz pripravila taky konaaarisko, pekne rozvetveny, so silnymi vetvami a bude zaveseny pekne na lanach na strope...kedze mame podkrovnu izbu....aj ja si myslim, ze toto bude pren ako stvorene, pekny rozhlad...este pridame nejake hombalecky..:) pre zabavu...:) kazdopadne dakujem !!! :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa janax » St 29. Júl 2015, 21:56

[quote]Olly napísal(a):[hr][i]:) ja som uz pripravila taky konaaarisko, pekne rozvetveny, so silnymi vetvami [/i][/quote]

No super! :30:
Tu taka mala inspiracia.

[img]http://up.picr.de/22678050eg.jpg[/img]

Aj taku hupacku mozes sama urobit.
[img]http://up.picr.de/22678151sa.jpg[/img]
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Janax dňa 29.07.2015, 22:05 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

doldik611

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa doldik611 » Št 30. Júl 2015, 20:29

Krásne.Vtáky si žijú ako v botanickej záhrade. :44:
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alex nerváči

Príspevokod užívateľa janax » Pi 31. Júl 2015, 01:28

[quote]doldik611 napísal(a):[hr][i]Krásne.Vtáky si žijú ako v botanickej záhrade. :44:[/i][/quote]

Staci len fototapeta a trochu dreva. :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní