Holuby na balkone vs. Zako

lola

Príspevokod užívateľa lola » Po 27. Júl 2015, 19:36

Ahojte, potrebujem poradit.
Zaujima ma ci sa moze papagaj (zako) nejakym sposobom vzduchom cez otvorenu vetracku nakazit od holuba, co sa nam zahniezdil v kvetinaci na balkone. Vobec z toho nie som nadsena, kedze holuby prenasaju mnozstvo chorob, ale je mi strasne luto tu holubicu, co poctivo sedi na vajci vyhodit, aj ked mi zlikvidovala moj matovy zahon na mojito :) Na balkon chodime len raz do tyzdna, ale vetracka je stale otvorena.
Uz som sa pokusala kontaktovat aj chovatela, od ktoreho sme kupili nasho zaka, ale asi je na dovolenke :/
Dakujem za kazdu odpoved, nechcem nic podcenit ani riskovat a ani na fore ani na webe som sa nic nedocitala.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Príspevokod užívateľa janax » St 29. Júl 2015, 01:35

Ze prave holuby prenasaju mnozstvo chorob je uz len famou. Prenasaju tak choroby, ako aj kazde ine dive zviera.:) Pokial nepride tvoj papuch s nimi do styku, nestane sa nic. Ked pojdes na balkon, prezuj si pre istotu boty a vzdy si umy ruky, ked sa vratis. Ale to by som ti doporucila aj pri kazdom inom divom zvierati. Ja napriklad vobec nechodim do izby, kde su moje papuchy v botach, v ktorych som bola vonku. Pre istotu.:)
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 29. Júl 2015, 08:19

Dakujem :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný