Strana 1 z 1

Pepo na výlete

Napísané: Ut 21. Júl 2015, 16:19
od užívateľa lola
Zdravím, v prvom rade by som sa chcel predstavit, som tu nový. Volám sa Miki a mám dvoch žakov.Samček sa volá Pepo a samička Lola a práve o Pepovi by som sa chcel podelit o jednu skúsenosť. Jedného dňa som mu kúpil traky na lietanie, dal som za ne 30 eur a v ten den som sa vybral na chatu, že tam tie traky vyskúšam. Mám tam už aj klietku pre nich aj všetko príslušenstvo. Začal som tak že najprv vo vnutri som ich skušal navliecť najprv jednému a potom aj druhému, samozrejme vreštali a kúsali ma, jednoducho sa im to nelubilo. Nakoniec sa mi ich podarilo navliecť Pepovi. Tak si hovorim že dobre, skúsim ho zobrať von pred chatu. Chvílku som ho mal pre chatou na trávniku, medzitým som sa zarozprával s kamošom a už som ho nedržal tak pevne za tu šnurku a práve v tom mi odletel aj s tymi trakmi. No už som si myslel že už ho vživote nechytím, hladal som ho 4 dni na okolí, po stromoch, na lúke, po chatách a nikde nič, ani nezapískal. Tak som pochodil po chatách a pýtal sa chatárov či ho náhodou nevideli, nepočuli. Preistotu aj tel.číslo som im nechal. Za 5 minút mi volal jeden chatár že jeho kamoš ho videl preletiet z jednej borovice na druhú. Tak som ho hladal ale bezúspešne. Na druhý den mi zase volal že ho videli a to bolo dobré znamenie že je stále na okolí. Aj som skúšal chodiť s prenoskou v torej som mal Lolu aby ho prilákala, ale ona bola ticho. Na 3 den večer som ho započul ako si píska na druhej strane jazera. Tak som sadol na čln a išiel k nemu a popritom som nanho pískal. On pískal tiež...odpovedal mi. Potom sa vyplašil a uletel smerom k našej chate na najvyší konár. Došiel som k našej chate a on odletel zase na druhú stranu a nebolo ho tam vydiet. Na 4 den sme išli ráno do kostola do vedlajšej dediny a počas omši mi zazvonil telefón a ozval sa vňom chatár čo mi predtým volal že má radostnú správu. Papagáj je chytený. Mal som strašné šťastie. Lebo tam lietali aj dravci. Došiel som si preňho, na prvý pohľad bolo vydieť že bol vystresovaný a hladný. Doniesol som ho na chatu, zavrel do klietky v ktorej naňho už čakala Lola. Začali sa hneď olizovať a už bolo dobre. Veľmi som povďačný tomu chatárovi ktorý bol tak ochotný a pomohol mi pri jeho chytení. Dobrý ľudia nevymreli.

Pepo na výlete

Napísané: St 22. Júl 2015, 10:50
od užívateľa kúsač
Gratulujem k happy end-u. :)

Rozmýšľal som nad tým, že keď už by som sa rozhodol ísť s nejakým papúchom po vonku, asi by som investoval do nejakého kompaktného GPS trackeru. Vecička prijíma GPS signál a pomocou GSM siete odosiela polohu užívateľovi. To by mohlo uľahčiť lokalizáciu strateného papúcha. Máte s tým niekto skúsenosti?

Pepo na výlete

Napísané: Št 23. Júl 2015, 20:15
od užívateľa lola
Tak to si mal velke stastie, ze sa Pepo nasiel!! Iba zo zvedavosti .. este sa chystas ho vencit na trakoch??

Pepo na výlete

Napísané: Pi 24. Júl 2015, 12:44
od užívateľa lola
Už sa nechystám, nebudem to riskovať, rozmyšlal som nad zastrihnutim krídiel, ale vykašlal som sa na to lebo ked ich mám vo vnútri pustených tak aspoň dolietajú zamnou. O tom GPS som už niečo počul, ale neviem si to predstaviť, lebo to potrebuje fičať na nejakej baterke. Ak sa tá baterka vybije a do vtedy ho nenájdem tak mám smolu. Alebo je tu ešte jedna možnosť a to je niečo podobné ako majú ochranári, tý čo majú pod kontrolou toho orla Aničku.Má na sebe vysielačku s GPS a je tam zabudovaný malý solárny panel. Takže tam nemajú problém so životnosťou baterky.Ale to už je drahá záležitosť.

Pepo na výlete

Napísané: Ut 28. Júl 2015, 19:14
od užívateľa ciro
Pepo, Pepo, Ty si tomu dal, takýto nebezpečný výlet podniknúť! Nehanbíš sa?
:17:

Pepo na výlete

Napísané: Po 10. Aug 2015, 11:04
od užívateľa lola
Mal šťastie že ho nenapadol nejaky dravec. Slobodu si užíval, ale doma mu je určite lepšie, o žrádlo má postarané aj o spoločnosť, či už moju alebo Lolinu.

Pepo na výlete

Napísané: Po 10. Aug 2015, 19:36
od užívateľa erik
Preboha zastrihnut kridla, GPS to co uz chcete s tymi vtakmi robit. Za vasu nepozornost by ste chceli vtaka zmrzacit alebo ho ovesat nezmyslami!!! To sa neda ani citat.

Pepo na výlete

Napísané: St 12. Aug 2015, 14:10
od užívateľa lola
Krídla strihať nebudem, GPS nebol môj nápad a čítať ťa to nikdo nenúti.

Pepo na výlete

Napísané: Pi 14. Aug 2015, 00:13
od užívateľa coala
[quote]rastaman napísal(a):[hr][i]Krídla strihať nebudem, GPS nebol môj nápad a čítať ťa to nikdo nenúti.[/i][/quote]

hihi lajkovať sa nedá ale máš odo mňa lajk
človek aby sa bál napísať pocity či názor ;-)

Pepo na výlete

Napísané: Pi 14. Aug 2015, 13:15
od užívateľa lola
Mojim úmyslom nebolo aby sa niekto bál napísať pocity alebo názory, veď nato tu je toto fórum. Ale napísať takú blbosť že toto sa nedá čítať :L . Veď nikto nikoho to nenúti čítať.