Dve andulky a korela

lola

Dve andulky a korela

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Júl 2015, 08:06

Dobrý deň, asi tri mesiace máme polročnú andulku (samčeka). Mesiac s ním býva korela (polročný samček). Veľmi si rozumejú, sú spolu spokojní. Známy zmenil zamestnanie a nemal čas sa korelke venovať, tak prišiel koreliak k nám. Pred týždňom odchádzala kamarátka na dovolenku a poprosila ma, či sa jej nepostarám o andulku (samček, 3 roky). Moji dvaja ho obzerali, chodili mu po klietke. Po dvoch dňoch sa nový andulák snažil dostať k nim do klietky, tak sme ho tam pustili. Počas dňa to vyzeralo o.k., ale keď prišiel večer, začal sa biť a obsadzovať v klietke najlepšie miesto. Dala som ho do jeho klietky, moji sa usadili a spokojne spali. Ďalšiu noc sa to zopakovalo, ale to som ho neprekladala. Povedala som si, že si to vyriešia sami. Tretia noc, tretia bitka. Opäť som ho dala do jeho klietky. Skáče len do mojej andulky, do korely sa neodváži. Moji dvaja, ak keď sú rozdielni, sú zohratí a vidno, že spokojní. Neriešila by som to a po týždni by som andulku vrátila, ale kamarátka by bola rada, keby ostal u nás bývať. U nej je sám, lebo partnerka mu pred 2 rokmi umrela, bývajú tam mačky, takže nemôže veľmi lietať.
Myslíte si, že po niekoľkých nociach by sa to zmenilo? Klietka je dosť veľká, každý si môže nájsť svoje miesto. Rada by som bola, keby ostal a mal spoločnosť. Moji by ho prijali. Ďakujem

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Dve andulky a korela

Príspevokod užívateľa kúsač » Pi 10. Júl 2015, 16:46

Vyskúšaj umiestniť "spacie" miesta v jednej výške. Prípadne tie špeciálne daj nižšie. Alebo na noc odstráň. Aby nikto nemal navrch.

Tiež moje dve korely sa hádajú o spaní na plastovom krmítku a pritom všade okolo majú konáre zo stromov.

Ak netečie krv a nelieta perie pri bitke, tak sa to dá brať aj ako normálna výmena názorov. :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Dve andulky a korela

Príspevokod užívateľa lola » Pi 10. Júl 2015, 17:58

Spacie miesto tvorí rebríček, ktorý je vodorovne zavesený. Takže všetky spacie miesta sú v jednej úrovni.
Cez deň sa novému andulákovi len klietka otvorila a už vyštartoval k mojim. Evidentne sa u nich dobre cíti. Uvidíme, čo bude večer. Nechám ich, nech sa vymastia a hotovo.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Dve andulky a korela

Príspevokod užívateľa janax » St 15. Júl 2015, 00:23

Bolo by super, keby si si kamaratkineho andulacika mohla nechat, pretoze ak stratil partnera, je pre neho samota katastrofou. Tiez si myslim, ze si zvyknu. Moji sa bezne hadaju pred spanim o miesta. Niekedy je pricinou niektora z hupaciek, inokedy je to miesto vpredu, nikto nechce spat vzadu ale tak ako pise Kusac, pokial to nie su vazne bitky, nemal by byt problem. Hlavne, ak maju dost miesta a moznost lietat. :)
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Dve andulky a korela

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Júl 2015, 18:57

Už je to o.k. Večer sa trošku pohádajú, ale rýchlo sa to ukľudní. Nový anduláčik si zvyká. Robí presne to, čo náš andulák. Normálne po ňom opakuje. Na naše prekvapenie včera vyletel z klietky. Podarilo sa mu len pár metrov preletieť a potom musel dosadnúť. Na to, že roky nelietal, je to úspech.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Dve andulky a korela

Príspevokod užívateľa janax » Št 16. Júl 2015, 00:57

No vidis, neboj bude to dobre.

[quote]Polko napísal(a):[hr][i] Podarilo sa mu len pár metrov preletieť a potom musel dosadnúť. Na to, že roky nelietal, je to úspech.[/i][/quote]
Tak to teda je! :) Ked tak dlho nelietal, je predpoklad, ze ma slabe svalstvo a to potrebuje trening a cas. Ked uz vies, ze tazko lieta, mozes mu to ulahcit tak, ze mu das napr. rebrik, ci konar a pod., aby sa mohol dostat sam, bez tvojej pomoci hore, ci spät do klietky. Usetris mu tym vela stresu.
Len tak dalej. :30:

Ja mam podobny pripad, mam tiez novu andulku, od takych, co sa jej chceli zbavit a trening nas caka iste tiez. Puki bol takisto dlho v klietke a okrem toho je tucny, takze to potrva, kym bude lietat.
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Janax dňa 16.07.2015, 01:03 -[/i][/color][/size]
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných