Strana 1 z 1

Stavba voliery

Napísané: Št 30. Apr 2015, 20:33
od užívateľa miro7704
Zdravím mám na vás otázku staviam vonkajšiu voliéru o rozmeroch 4mx3mx2,2m š.d.v. chcel by sa opýtať koľko párov agapornisov tam môžem chovať? aké pletivo mám použiť? myslím veľkosť oka a hrúbku drôtu z čoho alebo ako spraviť podlahu? stačí len ak tam nechám rásť trávu?aká časť voliéry má byť zastrešená? bude vhodné zakryť zadnú a bočné steny doskami? ak áno do akej miery? celé alebo len časť ďakujem za rady.

Stavba voliery

Napísané: Št 28. Máj 2015, 14:18
od užívateľa lola
Ahoj s voliérami mám pár skúsenosti :) Nejaké som už staval :)
Poprosím dodaj viac info? Má to byť len celoročná voliéra alebo len sezónna ?Aký materiál na stavbu chceš použiť, prípadne koľko strán mám byť s pletiva atď? Druhy agáčov ,ktoré chceš chovať ?
Vedel by som sa vyjadriť zatiaľ k podlahe asi by som volil niečo pevné, nejaké profilové kocky dlažbu prípadne betón.Z hľadiska hygieny je to prijateľnejšie ako mať nejakú prírodnú drť zeolit ,bentit prípadne piesok.Trávu môžeš vysiať do kvetináča a dať skrmiť :)

Stavba voliery

Napísané: So 30. Máj 2015, 13:37
od užívateľa miro7704
Bude to sezónna voliéra,zadná stena a jedna tretina bočných stien bude s osb dosky ostatné pletivo,celá voliéra bude z dreva 2 tretiny strechy budú zakryté a chcem chovať len Agapornisov škraboškových.

Stavba voliery

Napísané: Ut 9. Jún 2015, 16:10
od užívateľa lola
Ahoj, škraboškových som choval len v celokovovej voliére.
OSB doska Ti nevydrží.Pred hniezdením som do voliéry dával hranol s tvrdého dreva, v priebehu sezónny vždy zmizol.Všetok zúžitkovali na hniezda do búdok.V súčastnosti chovám a. cany a a.taranty a tie teda drevo neničia.
Pre voliéru pre agapornisov škraboškových,fisherových a ružovohrdlých by som volil kovové profily potiahnuté pozinkovaným pletivom :)Prípadne jednu stranu z pevného stavebného materiálu.
Ber to ako dobrú radu , tam kde bola nejaká drevenná priečka alebo prepážka tam sa dostali :) prehrýzli a uleteli :)
Dobré je ,že neplánuješ voliéru úplne zastrešiť budú sa kúpať na daždi to sa im páči.
Skús zmeniť materiál na stavbu ( je to isto nákladnejšie ako drevo) do budúcnosti sa Ti oplatí :)

Stavba voliery

Napísané: Ne 21. Jún 2015, 15:55
od užívateľa miro7704
No voliéra už stoji a je z dreva zatiaľ nie je úplne dokončená ešte interiér nejaké konáre a potom dať pletivo a môžem kupovať vtáctvo no po tvojich radách budem musieť porozmýšlať čo tam pustím.

Stavba voliery

Napísané: Po 29. Jún 2015, 22:01
od užívateľa lola
Ak Ti ešte zostali nejaké financie a chceš stále do vnútra dať agapornisov ,skús si do vnútra dať na steny pletivo.
Možno nejakú tenkú lištu a na ňu nastreliť pletivo.Pracnejšie ,myslím že by to malo vydržať :)

Stavba voliery

Napísané: Št 2. Júl 2015, 13:01
od užívateľa doňo
Daj im veľa konárov ( najmä vŕbové prútie) aby sa nebili a aby mali čo ohryzávať,.... Ak más volieru z hranolov tak buď na nich daj lišty alebo daj dvojité pletivo aby ich nemohli ohryzávať. To dvojité pletivo he dobré aj na ochranu aby ich nechytila mačka keď budú sedieť na pletive alebo v noci sova. Podlahu by som vybetónoval pretože tam budeš mať myši , alebo keď už chceš mať trávu tak zrob iba vonkajší základ po obvode voliery do hĺbky 40-50cm a nič sa ti tam nepodhrabe.ja by som zakryl určite severnú časť voliery celú s doskou a východnú do polovice a na strechu polovicu plech a polovicu by som dal lexan.