Alexander malý Džefri

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Alexander malý Džefri

Príspevokod užívateľa janax » St 29. Apr 2015, 00:33

Video mi zial nefunguje, skoda.:( Dzefri je zlaty, samozrejme aj Doldo. *255* Pravdupovediac lepsie by bolo, keby si bol Doldovi zaobstaral korelku, z coho by mal iste väcsiu radost.
Papuchy vedia pekne ziarlit, preto sa snaz venovat obom rovnako. Pises, ze Dzefri vyhana Dolda z najvyssej vetvy. Pridaj dalsiu v tej istej vyske, aby mohli obaja sediet rovnako vysoko. U mojich su tiez najobsadzanejsie vetvy tie, co su vysoko. Nakolko je Doldo rucne odchovany, bude ziarlit pravdepodobne na kazdeho noveho kumpla, lebo doteraz nemusel bojovat o tvoju pozornost. Dufajme, ze to tak nebude a ze si zvyknu.
Dobre, ze si sa nerozhodol pre tu sondu, je to nasilie, pripada mi to ako krmenie husi zo strojmi, zviera nema sancu sa branit.
Co sa tyka krmenia ti neporadim, lebo som zakov nikdy nemala ale co sa tyka zeleniny a byliniek, v podstate mozu/mali by vsetko, co je zdrave. Mrkvu, cukinu, cikore, cerstvy fenikel, uhorku, jablko, tiez cerstve oregano, bazalku, petrzlen, atd. Teraz na jar trham mojim travu, tu miluju ale tu väcsiu, tiez pupavu a uz zacina vychadzat zabinec, ktory je tiez zdravy. Za tym sa idu zblaznit. Tiez za mrkvovou vnatou. Niekedy sa v nej aj kupu.:) Senegalske proso zostava pravdaze favoritom. Raz za cas im uvarim vajicko a nakrajam do neho zihlavu a pupavu. Tak, ako sme kedysi davali doma nasim kuriatkam.;) Ibaze teraz dbam na to, aby som zelene netrhala tam, kde jazdia auta a i tak to umyjem. Ked sa naucia na taketo lahodky aj tvoji, prospeje im to iste lepsie, nez piskota, kde je cukor. Moji tieto dobroty tiez nepoznali vsetci a odkukali od kolegov, dnes sa na to priam vrhnu. Tak nech sa fesakom dari.:)
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Alexander malý Džefri

Príspevokod užívateľa janax » St 29. Apr 2015, 00:44

To je sila, vobec neviem, ako sa dostal moj prispevok sem, kedze som ho odoslala tak ako vzdy. :=(
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
doldik611
Člen od: Št 23. Apr 2015, 15:46

Alexander malý Džefri

Príspevokod užívateľa doldik611 » St 29. Apr 2015, 13:16

Video je funkčné aj tu aj na youtube je ich tam viacej od kudma24866 s Ďolďom.
Ďolďo žarli,ale zvyká si.Úvahy o samičke pre Ďolďa boli,ale rozhodol som sa takto-dúfam,že budú dobre vychádzať.Spolu vonku som ich nemal.Ďzefriho veĺmi nevyberám s klietky.Také krátke intervaly na zopár precvičení.Je učenlivý-keby sa my chcelo veľa by som ho naučil.Ale už pri Ďolďovi som upustil od toho aby robil my pajáca a donášal veci a pod.Ešte uvidím-niečo rozumné vymyslím a naučím ho.Už pekne žerie slnečnicu-zvyšok mu akosi zo zmesi zatiaľ neberie.Piškotu mu dvam len jednu na deň pri vycviku.Jablko a pupava mu chutí.Postupne začnem to rozširovať.Ešte ho večer dokrmujem nutribirdom A21-takže spať chodí spokojne nažratý do sýtosti.
To suché krmivo by ma zaujimalo pre alexandre.Koľko tej slnečnice môže a ći su potrebné aj granule a také veci okolo suchej stravy.S ovocím a zeleninou už to nejako zvládnem ćo mu bude chuťiť.Bývam v rodinom dome-takže cez leto je toho veľa čo ponuknúť.
korela(Ďolďo)
alexander malý(Džefri)
Ďolďo a Džefri na facebooku -klikni

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný