Bubo - nový člen rodiny

lola

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa lola » Ne 27. Júl 2014, 22:05

Včera uplynul mesiac čo sme si priniesli Buba (pracovný názov: malý šedý šakal s krídlami, autor: Igor - manžel) - tak sa hlásime čo je nové.
Bubo už pekne papá ovocie aj zeleninu, neohŕňa zobák ani nad zmesou zrnín (Verselle Laga pre afričanov) a dokonca aj granule si dá.
Režim má nastavený tak, že von chodí 2x denne - ráno (polhodina - hodina) a večer (2 - 3 hodiny, podľa času "výjazdu z klietky).
Ide pekne na ruku aj na konár (mám v zásobe niekoľko "transfer" konárov), ale mám v pohotovosti aj násadu na zmeták, takže ho viem "dočiahnuť" kdekoľvek v obývačke je (veľmi praktická rada).
Po vypustení z klietky (nastupuje pekne na ruku alebo transfer konár) nabierie smer "závesné ihrisko" a :39: - učíme ho na "kakaj" (zatiaľ má dobré skóre).
Celkovo čo sa tohto týka - 8/10 keď na neho ide :39: tak preletí na "závesné ihrisko" .. tak snáď mu to vydrží :) .
Prešmejdí na čo narazí ... - začína "čítať" knihy (zobákom) a my začíname zvažovať zamykací (alebo aspoň zatvárací) priestor namiesto hornej časti knihovničky (tak aby to išlo až po strop) - bubo sa zatiaľ pochehtáva :83:
Rád sa mazná - hlavne so mnou, u manžela to vyzerá, že je prechodne (?) v nemilosti (neútočí, ani na neho nejačí, len mu naznačí že "poď ma mojkať" a potom sa oženie, že "čo ma ideš chytať ty jeden .." .
Keď sa hrá (a "nečíta") - tak buď na ihrisku, alebo v mojom pc kútiku (ešteže tam skoro netrčia káble a tie čo trčia čoskoro nebudú - pracuje sa na ich utajení). Keď už na neho ide útlm - tak sa presunie na ihriskové lano a ticho si blble (zvuky).
Jedno je fakt - dokiaľ počujeme jeho brbotanie, alebo rachotenie - sme v kľude, akonáhle ostane potichu - zbystríme a kontrolujeme ... zatiaľ stačí "čo to tam robíš lotor?!?" a ide z inkriminovaného miesta preč, ale uvažujem, že si poriadim handru - bolo to tu spomínané ako výborný "odstrašovák" ... :D .
Nejaké zvuky už sa objavujú, slová zatiaľ žiadne - ale tak má 4 mesiace ... tak sa neponáhľame.
Mačky si dávajú bacha ... - ono tomu napomohol aj Bubo sám, ale samozrejme dávame pozor - nenechávame ho bez dozoru keď je na "prelete". Ono - keď je Bubo v obývačke na prelete - mačky ostentatívne opúšťajú obývačku, dokonca aj pes (yorkšír). Jedine keď je manžel v obývačke a gaučuje - tak sa peržan Swenn odváži zostať, ale akonáhle sa Igor zdvihne, že ide mimo miestnosť - kocúr ide tiež (citujem Swenna: "nebudem v jednej miestnosti s Gargamelkiným opereným bodyguardom (rozumej - operená potvora)).
- Edited by Gargamelka am 27.07.2014, 22:19 -

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa sasa » Po 28. Júl 2014, 11:20

myslím, že jste to vzali za správný konec :)
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Júl 2014, 12:55

pozdravujem parroťákov a špeciálne tetu Sašu :)

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Gargamelka/bubo-somfesak.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

mirekl
Člen od: Ut 15. Júl 2014, 19:38

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa mirekl » Po 28. Júl 2014, 13:09

paráda, je to šikula, moja zelená stíhačka schválně létá blízko, aby mě mohla praštit křídlem při přeletu hlavy :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Júl 2014, 15:22

to je ale mimino :-). hlavně ať vám to vydrží - v dobrém i zlém....:-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa lola » Po 28. Júl 2014, 17:01

Ako papagáj dlážku umýval ...:
ponúkla som tomu malému šedému šakalovi s krídlami misku s vodou - nič čudné ... až na to, že v slabej chvíľke ma napadlo, že to nepostavím na stôl, ale podržím vo výške - nech sa napije keď bude na lane ... (keď má mozog "off" tak je to holt off :) ).
Mno ... Bubo sa napil - to je fakt (keď dávajú tak ber) a potom začal zobákom šmejdiť vo vode či tam niečo nie je ... nebolo ... tak zatlačil ... a miska (a moja ruka) povolila ... - síce som sa dnes už :124: ... tak ale nevadí ... aj dlážku som dnes už umývala - ale tak 2x je viac ako raz ... :140:

BBcode:
Hide post links
Show post links

erik
Člen od: St 4. Jan 2012, 19:38

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa erik » Po 28. Júl 2014, 22:33

Gargamelka to má také biele konce prstov, alebo je to len na fotke?

BBcode:
Hide post links
Show post links

mirekl

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa mirekl » Ut 29. Júl 2014, 12:08

[quote][i]erik napísal(a):[/i]
Gargamelka to má také biele konce prstov, alebo je to len na fotke?[/quote]

Bubo objevil lak na nehty (?)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa lola » Ut 29. Júl 2014, 13:47

[quote][i]erik napísal(a):[/i]
Gargamelka to má také biele konce prstov, alebo je to len na fotke?[/quote]

predné pazúriky má bledé, zadné tmavé

Mirekl: aha, no vida a ja že kde je lak na nechty :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa lola » St 6. Aug 2014, 21:20

pirát Bubo - únos mačky:

[img]http://www.parrotclub.sk/forumfull/usergallery/Gargamelka/Bubo-unosmacky-3.jpg.jpg[/img]

BBcode:
Hide post links
Show post links

mirekl

Bubo - nový člen rodiny

Príspevokod užívateľa mirekl » Št 7. Aug 2014, 08:21

kočka měla asi nějaké připomínky :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný