Alexander malý a ruka

lola

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa lola » Po 11. Nov 2013, 18:47

Dobrý deň, prepáčte že Vás vyrušujem a že to tu už veľa krát bolo vysvetlené ale môj Alexander malý mi vôbec nechce ísť na ruku :( som z toho zúfalá nebol ručne dokrmovaný ale jeho brat ktorý je u inej rodiny už ide pekne na ruku mohli by ste mi poradiť ako ho mám naučiť na ruku ? :) Vopred veľmi pekne Ďakujem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa janax » Ut 12. Nov 2013, 01:20

Tu ti nic nepomoze, len trpezlivost.:) Ako dlho ho mas? Iste vies, ze najlepsie to funguje s dobrotami, ktore ma rad. Ponukaj mu ich z ruky, najlepsie ked si s nim sama, bez akychkolvek rusivych elementov. (Jeho zakladnu zmes krmiva mu vsak nikdy neber.) Pouzivaj pritom stale tie iste slova, aby vedel, ze ked pride, vzdy nieco dostane. To musis robit denne, staci 5 min. alebo 2x 5 min. Pretoze ak to bude trvat prilis dlho, budes pre neho otravna. :-O Takze nie dlho ale denne!
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Nov 2013, 14:13

Ďakujem máme ho 1 mesiac a niečo :) a dávam mu aj ovocie piškoty ale ako nahle strčím ruku do klietky tak začne lietať ako zdivený :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa janax » Ut 12. Nov 2013, 16:50

Ked je taky plachy, bude to trvat dlhsie, mesiac je nic! Mozno mal nejaky zly zazitok s ludmi alebo bol predtým nejaku dobu s inými papuchmi vo voliere? Odkial ho mas a ako je stary?Piskoty by som mu nedavala a ked tak len naozaj vynimocne, je v nich cukor, ktory je pre papuchov skodlivy. Zelenina a ovocie by nemali na jedalnicku chybat, to je dobre, ze mu davas.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa lola » Ut 12. Nov 2013, 18:04

Bol s jeho bratom a možno jedinú traumu ktorú zažil keď nám ho jeho majteľ chytal lebo bol poriadny divoch má približne 8 mesiacov neviem naisto. Piškoty mu nedávam často asi tak pol piškota denne. A mám jednu otázku čítala som že mlieko je pre nich ako jed ale u iných chovateľov som videla že im dávajú jogurty je to možné ? Aká zelenina a ovocie je pre nich dobrá ? Vopred Ďakujem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa janax » Št 14. Nov 2013, 02:37

[quote]DUDOR0101 napísal(a):[hr][i]Bol s jeho bratom a možno jedinú traumu ktorú zažil keď nám ho jeho majteľ chytal [/i][/quote]

Tak to je uz jeden z dovodov, preco sa moze bat. Okrem toho bol odluceny od brata, ktoreho iste postrada. Idealne by bolo byvalo zobrat aj jeho. ;-) O.i. nic nie je krajsie pre papucha, ako mat stale pri sebe vtacieho kamarata.
Mlieko nie ale prirodny, nesladeny jogurt alebo nizkotucny tvaroh sa obcas moze dat. Zeleninu davaj kludne castejsie! Mrkvu, cukinu, uhorku, papriku, paradajku, atd., z ovocia jablko, hruska, banan, pomaranc, hrozno,(ziadne avokado!) je toho vela, pozri si zoznam, myslim, ze aj tu na fore je taky od Coaly.
Dalej salaty (hlavkovy nie casto a moc) a rozne bylinky, ktore sa pouzivaju v kuchyni, ci ktore rastu podla roc.obdobia v prirode, ci v zahrade. Samozrejme treba davat pozor, aby neboli zamorene chémiou.
Najdolezitejsie je dbat na prisun kalcia. (Inac, cukina ho tiez obsahuje.)
Mimochodom piskotu kazdy den, aj ked len polovicu, je velmi casto! Cukor je skodlivy.

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Janax dňa 14.11.2013, 02:50 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Nov 2013, 06:44

Ďakujem veľmi pekne :) Veľa ste mi pomohli.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa lola » Ut 26. Nov 2013, 17:47

Tak, veľmi pekne ďakujem za všetky rady čo ste mi poskytli dnes som mu dala ruku na ktorej bolo senegálske proso najprv váhal a potom si poň prišiel ešte raz veľmi pekne Ďakujem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax

Alexander malý a ruka

Príspevokod užívateľa janax » Ut 26. Nov 2013, 20:50

[quote]DUDOR0101 napísal(a):[hr][i]Tak, veľmi pekne ďakujem za všetky rady čo ste mi poskytli dnes som mu dala ruku na ktorej bolo senegálske proso najprv váhal a potom si poň prišiel ešte raz veľmi pekne Ďakujem.[/i][/quote]

:30: no super, len tak dalej!

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní