Žako zhadzuje misky

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Okt 2013, 09:55

Dobrý deň!
Mám 3 a pol ročného žaka, teda žakinu a len teraz prednedávnom začala mať vrtochy. Nevieme si to vysvetliť. V klietke má 2 misky - jednu na vodu a druhú na krmivo. Každý deň jej to vymieňame za čerstvé. Problém je ale v tom, že vždy všetko nezje a nevypije a potom sa s tým začne hrať. Snaží sa misky prevrátiť a aj keď sú pripevnené veľmi silno navrchu klietky vždy ich úspešne zhodí, potom je všetok bordel na spodu klietky a akoby to nestačilo všade je rozliata voda. Poraďte mi prosím ako by som ju mohla tento zlozvyk odnaučiť. :=(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Okt 2013, 11:17

to dělá asi každý žako. ten můj když je nasraný, že jsem ho nevzala ven nebo se s ním nepřivítala. zkus nereagovat. pokud misky vyhazuje, aby přivolal tvoji pozornost, tak by toho měl pak nechat. pokud je vyhazuje pro zábavu, tak to může být z nudy. dát třeba víc hraček.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Okt 2013, 12:19

dík za radu.....my si ju vôbec nevšímame keď to spraví ona to berie ako zábavu alebo čo aj keď hračiek má viac než dosť len nie je to nič príjemné aj 5-krát za deň riadiť okolo klietky rozliatu vodu. mám jej misky vyberať zakaždým hneď keď sa naje a napije?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Okt 2013, 16:15

já jsem je jednu dobu lepila i izolepou. docela to fungovalo.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ne 6. Okt 2013, 21:26

ahoj mne to teraz robil moj 9 mesacny Zako, predtym to nerobil, ale vdakabohu len zrna, vodu tej sa nedotkol,, mala som tiez nervy, lebo som vkuse zametala a skoda aj toho zradla,, vysypal celu misku a potom sa este hral s nou, tak som skusila mu ju vzdy zobrat a po hodine ju dat spat, nezabralo takto to vyhadzoval vyse tyzdna, tak som mu kupila tazke take keramicke,, dala som mu ich na spodok klietky a skusal aj tie prevratit no nepodarilo sa mu to,, je to super, uz neprevracia a ani tolko bordelu neni ked ich ma dole,,,

BBcode:
Hide post links
Show post links

maňo
Člen od: So 26. Nov 2011, 23:36

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa maňo » Po 7. Okt 2013, 06:40

mne to zacal tiez casom robit papuch, najradsej to mal ked som ho vybral von na klietku, ze mu idem povymienat misky, nasypem novu zmes, nove granule a kym sa vratim do izby, mily Corky stacil vliezt do klietky a uz je vsetko na dne.. :=( islo ma porazit... potvora vychcana...
tak som si spravil z nerez zvaracieho drotu take haciky na prichytenie misiek, no a teraz uz nema sancu... 8-) som ho dostal... len musim davat pozor ked menim misky, treba obidve naraz a hned aj prichytit.... niektore kvalitnejsie klietky maju to riesene hned, je tam poistka proti vyhadzovaniu misiek, ale ak pouzivate len take jednoduche, s obrucou a vlozenou plechovou miskou, treba to istit...
staci mu raz zistit ze to ide vyhodit a sme skoncili... trpezlivost na robenie zleho maju papachy bozsku... :L
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom maňo dňa 07.10.2013, 06:41 -[/i][/color][/size]
len konžak je on, meho srdce šampion...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Okt 2013, 10:23

[b]sharra:[/b] áno ja som tiež začala uvažovať nad keramickými miskami lenže tie môžem jedine tak položiť naspod klietky a keď bude robiť potrebu tak rovno do misiek....no neviem....kde ich mám dať niekde do rohu klietky??

[b]maňo:[/b] áno mám len také s obručou a plechovou miskou....lenže ak by som tam aj nejako prichytila tú obruč miska ostane tak ako je lebo ju musím každý deň vyberať a vyberať ju bude aj moja žakina [:]

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa sasa » Po 7. Okt 2013, 11:23

musíš to chytit přes misku, třeba gumicukem, drátem apod. dále existují [URL=http://www.zoo-hobby.cz/p/plastova-miska-sroubovaci-550-ml]šroubovací misky[/URL] , ti moji zmetci ji umí vyhodit i tak, ale dá jim to dost práce, tak se obtěžují jen málokdy (teda obtěžovali, teď už máme misky jiný, se zarážkou navařenou přímo na kleci. přesto ji ta mrcha dokázala vyháknout, asi jsem misku blbě založila :) )
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Po 7. Okt 2013, 12:17

[b]sasa[/b] dík za radu .....hladala som na všetkých stránkach ale nič také som nenašla v Česku je asi väčší a lepší výber ako tu...skúsim nájsť podobnú :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ut 8. Okt 2013, 13:48

ano misky som dala do rohu a nad nim nema konarik, takze sa nad nimi moc nezdrzuje, takze nerobi potrebu do nich, zatial to funguje dobre, a ako hovorim menej bordelu ked ich ma dole ako ked ich mal hore,,tiez sommala klasicke nerezove s obrucou,, skus pohladat aj po internete nejake misky,, ktore sa nedaju vyhadzovat,,

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubik
Člen od: So 28. Aug 2010, 10:41

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa rubik » Po 14. Okt 2013, 23:04

Moje potvora to taky dělala, vyřešil jsem to tak, že misky s krmením jsou s obručí a jdou jen těžko vyndat i mě. A na vodu jsem dal velkou misku z porcelánu, se kterou žako nepohne. :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

petrik1
Člen od: Po 12. Máj 2008, 21:45

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa petrik1 » Po 14. Okt 2013, 23:55

V Brne som kúpil misku s patentom a k tomu obruč, ktorá sa dá priskrutkovať k mreži. Tú žako nevyhodí. A predávajú to aj v Bratislave.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa lola » Ut 15. Okt 2013, 20:53

Ja som na kovových miskách tesne pod obručou klepol zvnútra špicatým skrutkovačom a vznikla bublinka smerom von a keď misku kladiem do obruče, tak obruč musím jemne pretlačiť cez bublinku a už ju žako nevyberie. Bublinku treba na dvoch protiľahlých stranách a je to. Vybrať z obruče sa to dá, ale žako to nezvládne :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

janka
Člen od: Ne 31. Máj 2015, 17:01

Žako zhadzuje misky

Príspevokod užívateľa janka » Ut 22. Sep 2015, 20:56

Aj naša Lola mávala často túto zábavku a keď všetko vyhádzala s misky tak vykrikovala nemám mňamku nemám mňamku ako to?? :) Ale nedala som jej hned dalšie krmivo počkala som aspom pol hodinku pokiaľ prestala.A už to urobí len občas.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 1 neregistrovaný