chystáme sa chovať žaka

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Mar 2013, 09:54

no neviem ako vlozit vecsiu fotku ... :) lebo bud je velka alebo mala ... uz som asi zistil co je vo veci zacala sa trosku sklbat a zacala aj utocit na mna :( ...je to pravdepodobne koli tomu ze som ju zacal postrekovat .... tak uvidime ako to bude dalej ..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Mar 2013, 11:24

Ahoj Lexxx666 z postrekovania to urcite nebude kupil si ju starsiu ,mohla byt viazana na predosleho majitela ak ju len pustas a nevenujes sa jej,tak ako majitel predtym, moze to byt pricina,moze ale nemusi asi by som mu zavolal a spytal sa ako jej vyplnal cas zakovia sa viazu na cloveka a mohlo sa to prejavit az po 3 mesiacoch a ak do teba utoci tak nemas este jej doveru.Urcite by som sa jej zacal venovat na plno a hlavne skusit nejaku zabavu alebo trening len pustat z klietky je malo.To je moj nazor,ale moze to byt aj ina pricina.Treba si zalozit na toto temu pises do inej temy,ak budes mat temu tam to mozes popisovat a urcite sa niekto najde kto ti poradi.A mozno jej budes musiet kupit partnera :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Mar 2013, 21:03

viki..tak hej aspoň niečo. :) a pierok zatiaľ nenechádzam..ale tých drobnučkých páperí.. ako letí tak "kúdoľ" za ňou:) nestíham vysaávať... :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Pi 22. Mar 2013, 22:20

no to pozname vsetci co vlastnime papuchy priamo kde byvame :-O A zakina ako lepsi sa to prospieva trening. :175:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Ne 24. Mar 2013, 20:13

no žial, teraz sme mali vynútenú prestávku...moje dve deti ma potrebovali teraz viac.....no, údel matiek. takže od zajtra sa k tomu snáˇf zas dostaneme

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Ne 24. Mar 2013, 21:29

este ze zako sa vela doziva takze bude na nu casu :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Po 25. Mar 2013, 21:12

:) no ešte aj moje deti ju zdedia:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Ne 14. Apr 2013, 21:34

dnes som sa pobavila.. so synom som písala sloh o domácom zvieratku -jasné písal o zare.. tak sme hľadali info na nete... na jednej stránke chovateľa sme našli popis :
"žako je kľudný, nehlučný a spoločenský papagáj. na chov je nenáročný a zvláda ho aj úplný začiatočník. Je to najvhodnejší papagáj do bytu".. tak tomu sa hovorí skreslené informácie v záujmu zvýšenia predaja :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Po 15. Apr 2013, 23:05

Kto chce predat napise hocico,aj ked chovaniu sa moze dat naucit..btw. chcem sa opytat na hygienu u Vasej Zarky,uz ste ju niecomu naucili? ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Ut 16. Apr 2013, 21:23

Ahojte vsetci,
sobota sa nezadrzatelne ale straaaasne pomaly ;-( blizi, neviem sa uz dockat, a budem mat žaka konecne aj ja. kupujem krotkeho, rucne odchovaneho samceka priamo od chovatela. ked bude doma, nafotim a dam sem nejake foto.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » St 17. Apr 2013, 19:18

jasné, že sa už naučila.. svoju potrebu si vykonáva zásadne len na zem z jednej fotelky..to si vybrala ako záchod:) a naučila sa na ruku ísť (čiže Zarinka hop ) ale zostane tam len toľko koľko sa jej chce.. sekundu alebo dlhé minúty.- kým ruka už nebolí a je odporúčaná na klietku alebo strom:) teraz však nabrala novú mániu-ráno škrieka o dušu :L

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » Ut 30. Apr 2013, 21:27

tak škriekanie Zarinke stále zostalo, niekedy je to na nevydržanie..úplne uši praskajú,,a to vraj alexandre sú uškriekané..:) ale gazdinej robí radosť, lebo sme sa už dopracovali k ďalšiemu povelu "podaj nožičku"..a krásne zdvihne a položí nohu na prst..nehovorím, občas si pekne do prsta ďobne..ale, no riziko podnikania:) a tento povel veru gazda nezvláda.jemu len hlavu na škrabkanie nastrčí :-O

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » St 5. Jún 2013, 18:37

[quote]susanNZ napísal(a):[hr][i]dnes som sa pobavila.. so synom som písala sloh o domácom zvieratku -jasné písal o zare.. tak sme hľadali info na nete... na jednej stránke chovateľa sme našli popis :
"žako je kľudný, nehlučný a spoločenský papagáj. na chov je nenáročný a zvláda ho aj úplný začiatočník. Je to najvhodnejší papagáj do bytu".. tak tomu sa hovorí skreslené informácie v záujmu zvýšenia predaja :-O[/i][/quote]

[b]Čítam túto diskusiu, ako aj iné. Nezvyknem sa zapojiť, ale teraz musím nakoľko ma urážajú vaše posmešky.[/b]
Som dlhoročný chovateľ Žakov a je viac, ako pravdepodobné, že ste túto vetu čítali na mojej stránke.
Viete, pobaviť sa nad niečím a odsudzovať niekoho je jednoduché. Vy chováte Žaka a nič o ňom ako druhu, jeho povahe a chove nič neviete tak, ako aj o jeho výchove. 99% ľudí, ktorý chovajú papagájov v byte si myslia, že si stačí papagája kúpiť a všetko príde samo. Nepríde. Papagája treba vychovávať a cvičiť tak, aby nebol otravný, aby nelietal po byte, nehrýzol...
Garantujem vám, že vo veku troch rokov papagája, keď budete s papagájom robiť to, čo doteraz, vlastne nerobiť, tak buď skončíte všetci doma na psychiatrii, alebo sa rozvediete, alebo vás manžel vyhodí z domu aj s papagájom. O zničenom celom byte nebudem ani hovoriť, to už máte asi aj teraz.
Z časti samozrejme môže byť na vine chovateľ, ktorý vám papagája predal, ak vás nepoučil, čo s ním máte robiť a ak vám ho predal bez základného výcviku, nesocializovaného. Ak tomu bolo inak, tak ste na vine len vy.
Samozrejme, že takýto ľudia, ako ste vy nemôžu uveriť tomu, že Žako sa dokáže správať úplne inak, že môže v kľude sedieť na stojane, nelietať po byte a neničiť nábytok, že môže priletieť na zavolanie...
Ako príklad, aj keď trochu z iného súdka: pozrite si v televízii program o výchove psov, keď s totálne neprispôsobivých psov odborník vycvičí tak, že ich majitelia to nechápu, že je to vôbec možné.
A toto je presne aj s papagájmi.
Nebudem vám teraz radiť, čo máte s Žakom začať robiť, aby sa začal normálne správať, len sa zamyslite nad tým, čo konáte, pretože v konečnom dôsledku bude práve ten papagáj na tom najhoršie. PREČO? Lebo sa naviaže na vás a vy sa ho budete musieť zbaviť.
Takže na budúce, keď budete vidieť vetu o Žakovi, tak sa zamyslite nad tým, prečo to u vás tak nieje.
Z toho, čo som si z vašej diskusie prečítal, musím konštatovať, že všetko, čo pri chove robíte, robíte totálne špatne. Je smutné, že ste si začali informácie o chove Žaka vyhľadávať, až ako pomôcku k slohu a nie skôr, ako ste si tohto živého tvora kúpili.
Ja sa pri čítaní tejto témy nebavím, je mi z toho smutno, ako sa ľudia nevedia starať o svojich živých zverencov.
Napriek tomu vám želám veľa šťastia.

BBcode:
Hide post links
Show post links

deny
Člen od: Pi 23. Júl 2004, 20:50

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa deny » Pi 21. Jún 2013, 18:24

Som za. Spravny vycvik dokaze divy. Chvalabohu je cim dalej viac ludi, ktori sa vzdelavaju este predtym ako si donesu domov papagaja.
Klobuk dole pred zodpovednymi chovatelmi, ktori zaskolia svojich zakaznikov a zalezi im na tom aby sa ich zverenci dostali do dobrych ruk..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

chystáme sa chovať žaka

Príspevokod užívateľa lola » So 6. Júl 2013, 22:50

mr.Tinnoc ja som si o žakovi preštudovala dosť aj pred tým a nie som nováčik v chove papagájov, Zara je denne cvičená a veru vám môžem s kľudným svedomím povedať, že okrem nejakých knižiek nič v byte neponičila, lebo vie, že to nesmie..a vďaka bohu aj z manžela sa už preorientovala viac na mňa, takže jej škrekot je na ústupe..ale aj tak si myslím, že veta typu, žako je vhodný aj pre úplného začiatočníka je úplný nezmysel...
a či je to z vašej stránky,či nie..to vôbec neviem, niekde som j zachytila. a nepovažujem to za urážlivý posmešok, len za vyjadrenie svojho názoru....

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný