poradíte?

lola

poradíte?

Príspevokod užívateľa lola » St 30. Okt 2013, 11:07

Zdravím jsem tady nový a doufám že píšu na správné místo. :)
Moje andulka Čiko, kterou mám dva a půl měsíce nechce z klece, když ho vytáhnu zaleze zpátky... jinak je úžasná. :) Chodí na prst a dává mi pusinky, protože ví že za pusinku dostane dobrotu :D ale asi se ji v kleci moc líbi, nebo já nevím a byl bych rád kdyby se chtěla proletět... v kleci se protahuje tím způsebem, že se silně uchopí býdilky a máva křídly. Klec má poměrně velkou (http://www.zoohit.cz/shop/ptaci/klece/pro_kanarky/ostatni/251459) :)
Nevíte jak ji dostat ven?

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

poradíte?

Príspevokod užívateľa janax » Št 31. Okt 2013, 01:26

Ahoj Marsal a vitaj medzi nami. *299*

[quote]Marsal napísal(a):[hr][i] v kleci se protahuje tím způsebem, že se silně uchopí býdilky a máva křídly. [/i][/quote]

To je o.k., tvoj Ciko trenuje, potrebuje posilovat svaly! :) Len mu dopraj cas, ked sa bude citit dost silny, vyleti sam.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

poradíte?

Príspevokod užívateľa lola » Št 31. Okt 2013, 15:54

Děkují 8-)

BBcode:
Hide post links
Show post links

nori

poradíte?

Príspevokod užívateľa nori » Po 13. Jan 2014, 12:54

Ahoj ak ti nechce viliezť z klietky tak mu von urob nejakú hračku aby sa mu zapáčilo aj von ja mám opačný problém moja korela nechce vojsť dnu :-O :) *408*

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » Po 5. Jan 2015, 16:35

Vedel by mi niekto poradiť, čo s novokúpenou anduličkou, ktorá nechce papať ani piť? Keď jej priložím senegalské proso a jabĺčko k zobáčiku niečo spapá, ale dobrovoľne papať nechce, aj keď už zistila, načo má v klietke misku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

daniela
Príspevky: 49
Člen od: Ut 14. Jún 2011, 21:51

poradíte?

Príspevokod užívateľa daniela » Ut 6. Jan 2015, 19:07

Treba ju nechať v kľude aby si obzrela nové prostredie a určite sa napije aj začne zobať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » St 7. Jan 2015, 13:59

Tak som to už s našou Žofkou nevydržala a putovala z klietky do voliéry k osirelému Ferkovi. Druhý deň ich pozorujem (lepšie ako televízny program :-O ) a zdá sa, že to malej prospelo. Čistí sa, papá, aj keď zatiaľ len zrno. Zaskočilo ma, že už od prvého dňa sa hrá na šéfku a Ferík ustupuje. Tak dúfam, že si budú rozumieť a bude to obojstranné minimálne priateľstvo. :-D

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » St 7. Jan 2015, 14:01

S tými menami sa mi to teda podarilo - včera mala meniny Žofka a dnes Ferko.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

poradíte?

Príspevokod užívateľa janax » So 24. Jan 2015, 01:50

Ako sa dari Zofke a Ferikovi? ( podarene mena :-O )
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » St 28. Jan 2015, 19:21

Ďakujem Janax za prejavený záujem. Drobce mi robia veľkú radosť - už si na seba celkom zvykli, občas Žofka dostane aj sústo od Ferka priamo od zobáčika. Nespávajú síce krídelko pri krídelku ako kedysi rozelky, ale nebijú sa, aj keď si občas nahlas vymenia názor. Ferko sa rád hrá s mojimi prstami, príde si zobrať odo mňa zrniečka,tak občas otvorím volieru, aby si polietali a skúšam, či aj Žofka časom ku mne nepríde. Len chudáčik senegalec, ktorého mám v klietke v byte, hrozne žiarli, že nie je jediný vtáčik, ktorému sa venujem.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » St 28. Jan 2015, 19:33

Tie Tvoje drobce sú zlaté, poobdivovala som ich na fotkách.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

poradíte?

Príspevokod užívateľa janax » Št 29. Jan 2015, 01:32

Oje, tak to su uz velki kamosi!:)
A andulky ani nezvyknu spavat nejako na seba natisnuti ale napr. zebricky, tie sa vzdy tlacia na seba. Uz aj tie mlade tak spavaju. Zalezi na druhu.
Moji su tiez ziarlivi a myslim, ze vsetci, len nie kazdy to vie rovnako prejavit. Pritom sa snazim venovat vsetkym rovnako.
Moja Mary tiez ziarli, lebo Harry je casto pri nas, nakolko je ochoceny a lozi nam po hlave, ci po stole, kde sa mu chce. Ona si tak netrufa, tak ziarli ale uz robi pokroky a pride obcas aj ona. (Nic ine jej nezostava.:-O ) Pravdupovediac lepsie by bolo pre Mary, keby sa jej viac venoval.
A preco je senegalec sam? Nemozes mu zadovazit partnerku? Ani ich nedavas spolu vsetkych lietat? Nuz pravdaze ziarli a citi sa odstrceny.

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Janax dňa 29.01.2015, 01:47 -[/i][/color][/size]
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » Št 29. Jan 2015, 20:04

Nemám odvahu pustiť ich pretelieť sa spolu, bojím sa, že je príliš veľký oproti andulkám a mohol by im ublížiť. Ľúbim andulky, ale Cirko je môj mazel, aj keď po vyše 2 rokoch pobytu u nás sa začal priateliť aj s manželom, neviem povedať, či viac, ako so mnou. A je to hrozný nevďačník - manžel ho nechcel, ja som si ho vytrucovala a teraz občas na mňa kašle. Ale bez neho by mi bolo smutno, nemal by kto po mne pokrikovať - "poď séém" a "čo to je" a pýtať si papať.
Dnes ma drobce prekvapili - dávno majú zavesené jabĺčko a nevšímali si ho. Poobede som ich volala na prechádzku s jablkom v ruke a obaja prišli si z neho odhryznúť, došlo aj k menšej výmene názorov. Som rada, že som našla prostriedok na prehĺbenie kamarátstva so Žofkou.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

poradíte?

Príspevokod užívateľa janax » Št 29. Jan 2015, 21:31

A preco sa bojis ich pustit, co je nejaky agresivny? Ved samozrejme najprv pod dozorom! Ked maju k dispozicii celu miestnost, nemalo by sa nic stat. Lebo takto senegalcek trpi, este k tomu nezije navolno a nema ani partnerku.
Pozri ja mam korelky, tie su dost velke a nechala som s nimi dokonca aj tie mlade zebricky lietat, teda s ostatnymi.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » So 31. Jan 2015, 19:38

Cirko má dostatok slobody vždy, keď som doma sama a vtedy mu patrí takmer celý byt. Keď varím, sedí v okne na bidielku a rozprávame sa, alebo sleduje, čo sa deje za oknom. Bol agresívny v čase puberty, ale teraz je už celkom kľudný, neútočí na mňa bezdôvodne. Rád sedáva na pleci a keď ma má plné zuby, odletí do kúpeľne - tam sa mu páči hlavne v lete, keď sú horúčavy.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

poradíte?

Príspevokod užívateľa janax » So 31. Jan 2015, 20:18

Nemyslela som Cirka, ze ci je agresivny, myslela som senegalca. Ze by sa nic nemalo stat, keby si aj jeho pustila pod dozorom. Predsa mozes zakrocit, keby volaco. Jaj, zvieratka vedia byt strasne ziarlive, horsie jak deti. :-O Verim ti, ze Cirko je tvoj milacik, musi byt zlaty, no ostatni by to nemali pocitovat, ten rozdiel, lebo az potom mozu prist problemy, ze jeden zacne bit druheho.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

poradíte?

Príspevokod užívateľa ciro » Po 2. Feb 2015, 20:10

Niečo som domotala, Cirko je senegalec.

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

poradíte?

Príspevokod užívateľa janax » Po 2. Feb 2015, 22:07

[quote]ciro napísal(a):[hr][i]Niečo som domotala, Cirko je senegalec.[/i][/quote]

Alebo ja? :75: To je jedno, hlavne ze som uz v obraze.:)
Prajem ti vela radosti z tvojich milacikov.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 33 neregistrovaných