Ošklbanec

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Po 9. Júl 2012, 19:03

Dobrý deň
Toto fórum chodím čítať už veľmi dlho, ja sa venujem vtákom skôr s pozície lekára ,ale asi pred 2 týždňami som sa zlutovala nad jedným 9 ročným jedincom ary chloroptery, ktorý sriedal majiteľov častejšie ako ponožky:(, takže rada získám skúsenosti ,prípadne sa podelím so splunažívaním s veľkými papagájmi.
Fešák zatiaľ podstupuje sériu vyšetrení,aby som si bola istá ,že je v poriadku,zatiaľ všetko poukazuje len na psychický problém . Uvažujem aj nad tým,že ak to on alebo ja nebude vzládať, tak mu budeme musieť nájsť seriózneho chovateľa, kde by mohol žiť vo voliére, ale nechať som ho tam nemohla :(
Zopár tém s podobnou skúsenosťou som tu našla ,tak by ma celkom zauujímalo ako vlastne nakoniec tieto vtáčiky dopadli, história tohto vtáka nieje známa, len viem kde a ako žil posledných 6 mesiacov.
Som sa trošku rozpísala, ďakujem za prípadnú skúsenosť

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa irena » Ut 10. Júl 2012, 16:58

Napiš jak žil - v jakých podmínkách. Jak se chová? Já osobně mám zkušenost pouze se žaky a kakadu, které nemám od mláděte. Všeci žili v klecích samostatně, u nás jsou ve volierách přes léto, žaky jsme dopárovali, a to jim prospělo nejvíce.
Zopár tém s podobnou skúsenosťou som tu našla ,tak by ma celkom zauujímalo ako vlastne nakoniec tieto vtáčiky dopadli,

Nevím, které témy jsi našla......
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Ut 10. Júl 2012, 17:08

Cca 6 mesiacov bol v autodielny,nemal klietku len konstrukciu pletiva ,potom cca 3 mesiace bol u jedneho pana,ktory mal vela papagajov a ten ho mal v spalny na kokovej konstrukcii s jednym drevenym bidlom,ktore bolo ,ale nizko,ziadne hracky,za celu dobu na seba nenechal siahnut,ja ho mam cca len druhy tyzden, ale uz bol cca 3 krat na ruke,sice trochu bol vyplaseny,pamlsky mi berie s ruky uplne,bez problemov,necha si si siahnut na zobak aj trochu na hlavicku,ked dam ruku ku nemu tak sam pride a sa ma dotkne,prve dva dni bol trosku hlucnejsi,teraz ani neviem,ze ho mam,tak som zvedava dokedy mu to vydrzi,ale co bolo predtym ,tak nevie
Terarz ma kopu hraciek a snadcenim ich demoluje

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Ut 10. Júl 2012, 17:10

Citala som temu o eklektovi a o kakaduovi co bol cca 10 rokov v malej klietke

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa lola » Ut 10. Júl 2012, 17:16

A ty si veterinarka? ked pises ze z pozicie lekara...ty si ho kupila, alebo ti ho darovali? v com ho mas teraz? v byte? v dome? v klietke? vo voliere? ako velmi je osklbany?

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Ut 10. Júl 2012, 17:46

Kupila som ho,bolo mi ho velmi luto,teraz je u mna v praci,kde ma 11 hodinovu spolocnost,zatial sa tvari spokojne,cele perie ma na hlave a zatial na chvosten,chrbat ma pretrhany a vatsinu peria pookusovane,brucho a nohy len paperie, ale vidno,ze mu vyrasta nove perie a najhorsie su kridla,ma az dve letky,ale postupne mu pribudaju cervene pericka,viac sa venuje zatial hrackam ako sebe,ale 1-2 pierka sem tam padnu za obed,tak uvidime,lebo neviem ako dlho sa sklbe,ale cca 9 mesiavov urcite

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Ut 10. Júl 2012, 17:58

Inac aj by som ho dala k nejakemu zodpovednemu chovtelovi, asi by sa tam mal lepsie,ale zial pre ten jeho stav ho zatial nikto nechce ,este som zabudla napisat, ze je,slepy na lave oko a ja uz by som ho dala len do spickovych podmienok, lebo si toho chudak uzil za tych 9 rokov asi dost :'(

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
irena
Príspevky: 2768
Člen od: So 7. Jún 2003, 21:31

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa irena » St 11. Júl 2012, 09:41

o kakaduovi co bol cca 10 rokov v malej klietke

Pokud myslíš Lakinku, tak ji osvobodili Stáňa s Pavlem, v původní témě je popsané v jakém stavu byla, asi 3,5 roku byla u mě. Stal se z ní velký mazlík, ale bohužel měla zdravotní problémy. Zřejmě ještě v těch šílených podmínkách u původního majitele utrpěla úraz hlavy a neudržela se na nožičkách a nelétala - neměla rovnováhu. Absolvovali jsme s ní vyšetření. Tak dlouho po úrazu s tím nešlo nic dělat. Bohužel před rokem se přidala epilepsie a to už nezvládla.
Tak tolik asi.
Pokud u tebe zůstane věnuj mu tolik času kolk budeš moci i v budoucnu, ať není jak na houpačce. Papouši se dokáží velice rychle vyrovnat s hadikapem a naučit se s tím žít tak, že jsou spokojeni. Ten tvůj už potřebuje jenom někoho, kdo jej bude mít rád a bude se o něj starat. Podle toho co píšeš na lidi nezanevřel.
Největší chyba je, že si nejsme vědomi žádné chyby.

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » St 11. Júl 2012, 10:41

To ma mrzí,ale aspoň koniec života prežil spokojne.
Fešákovy sa budem samozrejme snažiť všetko čo mu na tom jednom očku uvidím :)
snažím sa tu dať aspoň jednu fotku,ale nejak sa mi zatiaľ
nedarí

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Ne 20. Apr 2014, 10:33

Tak Lorinkovi do dvoch mesiacov pripudne Rubinka alias Hoblinka,este sa nam dokrmuje,ale chodime na pravidelne navstevi,tak dufam,ze si sadnu;) a budu dobry partaci,nic ine im neostava :))))

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa janax » Po 21. Apr 2014, 01:33

Precitala som si temu spätne, no to je krasa, Lorinko sa bude iste tesit a dufajme, ze si sadnu.
Ze Hoblinka...... strasne milucke! :-O

- Modifikované užívateľom Janax dňa 21.04.2014, 01:38 -
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » Po 21. Apr 2014, 09:45

Hoblinka preto,lebo ked mala asi 6 tyzdnou ta sa nam hoblinou skoro zadusila a mne sposobila nervovy kolabs,ale bola sikovna a este predtym ako sme ju isli uspat a tahat to snej endoskopom ,tak to nastastie vykasla sama,tak sme ju premenovali na Hoblinku :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa janax » Po 21. Apr 2014, 23:49

Ach jej, tak to si viem predstavit tie nervaky, hlavne, ze to dobre dopadlo. :)
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

rubi
Príspevky: 24
Člen od: So 7. Júl 2012, 12:59

Ošklbanec

Príspevokod užívateľa rubi » St 23. Apr 2014, 08:56

To ano nic to na nej nezanechalo,rastie ako s vody,uz to nieje stadium kurca ,ale zacina sa podobat na papagaja a rastie snej krasna sllecna,uz sa jej nevim dockat a zaroven sa bojim co bude ten moj stary capko vystrajat ked ju zbada,dufam,ze bude dzentlmen :-D

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Archív"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 1 neregistrovaný