Super stranka!!!

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 10:23

Ahojte vsetci,

neda mi, aby som Vas vsetkych nepozdravil;) Som pravdepodobne este stale najnovsi clen tohto websitu, momentalne zijem v Belgicku. S niektorymi z Vas som uz mal tu cest, za rady a privitanie velmi pekne dakujem. Planujem si v kratkom case zadovazit Zaka (uz sa s manzelkou nevieme dockat:) ), a preto by som mal este otazku ...viem, mozno uz bola zodpovedana na fore, ale predsa, odpoved som jednoducho minul. V prvom rade ma zaujima vek Zaka, v ktorom by som ho mal kupit. Majitel (chovatel a zaroven veterinar v Belgicku) mi ho nuka uz ako 2 mesacneho s tym, ze by som ho mal ja sam este isty cas dokrmovat. Vo fore som ale cital, ze s prechodom na \"normalnu stravu\" mozu byt niekedy problemy. Nie je teda lepsie kupit ho az vo veku 3 mesiace? Na druhej strane, pri skorsej kupe by bol zblizovaci proces asi jednoduchsi ...
Dakujem za rady, a som rad, ze som sa stal Vasim clenom!
Pekny den praje,

Liten ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 10:39

Seriozni chovatel NIKDY NEPRODA mlade, ktere jeste neni schopno samo prijimat potravu. U zaka to bude minimalne ve veku 3 mesicu, radeji o mesic pozdeji. Rucne krmene mlade si na tebe zvykne velmi brzy tak jako tak, nezavisle na tom, jestli jsi ho krmil ty nebo jiny clovek.
Pokud pristoupis na nakup mladsiho ptaka a budes si ho dokrmovat sam (coz neni pro laika vubec zadna sranda), riskujes pri sebemensich problemech to, ze se ti prodejce vysmeje, ze jsi ho spatne krmil.
Taky si rozmysli nakup v zahranici, papirovani a problemy s dovozem spojene jsou zvlast na Slovensku nemale. Implementace legislativy CITES v SK je nepochopitelne komplikovana, misty az do absurdity, coz ti muze potvrdit rada slovenskych clenu Parrotclubu.
U zaka by melo byt samozrejmosti vysetreni na cirkovirozu (PBFD), trvej na nem. Blizsi informace a jak to muze dopadnout si precti v sekci Informace na [URL=http://www.amazonia.cz]www.amazonia.cz[/URL].
Preju ti stastnou ruku pri vyberu chovatele i papouska.

Cau Jirka

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa coala » St 15. Okt 2003, 13:23

@ Liten

Jirka ti to napísala presne, nie je k tomu čo dodať
aj ja ti prajem štastnú ruku pri výbere nového domáceho maznáčika :112:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 14:59

Dakujem za rady, dam si tie veci pozor. Este jedna vec ... Pytal som sa jedneho chovatela, ci mozem vidiet rodicov, on povedal, ze nie, lebo sadia na vajciach, a ze by to bol pre nich velky stres. Co je na tom pravdy? S navstevou suhlasil, ale tato vec mi je podozriva ...

S pozdravom, Liten

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 15:00

...sedia, samozrejme, ospravedlnujem sa za chybu.
Liten

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa coala » St 15. Okt 2003, 15:08

@ Liten

pokiaľ spravíš chybu vo svojom príspevku ten si môžeš kedykoľvek sám opraviť ;)

samozrejme len ten svoj a čo sa týka preklepov z toho si nič nerob, nie sme lingvinisti ale ľudia a všetci vieme čo si chcel napísať :p

pre korektúru tvojich príspevkov jednoducho použi ten modro-biely štvorček s ceruzkou :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa coala » St 15. Okt 2003, 15:26

@ Liten

vidíš to aká som blbá? :D vysvetľovala som ti ako opraviť chybu v príspevku a hlavne som ti chcela odpovedať na

[quote]Pytal som sa jedneho chovatela, ci mozem vidiet rodicov, on povedal, ze nie, lebo sedia na vajciach, a ze by to bol pre nich velky stres. [/quote]

má pravdu, to mu nemôžeš zazlievať, ozaj by mohol mať problémy pri rušení rodičov v sedení na znáške :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 15:32

Co sa tyka kupe zaka v zahranici. Zijes v belgicku na trvalo, alebo sa planujes vratit na Slovensku v najblizsich 60 rokov? ;)
Ak planujes vratit sa na slovensko v blizkom case, tak ho v tom belgicku ani nekupuj...kup ho radcsej na slovensku. Ak tam zijes natrvalo tak tam platia ine normy ako na slovensku, to ti radin sa spytat na ministerstve, alebo nejakych fundovanych chovatelov, co plati pri nakupe zaka.
maj sa.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 15:43

@Gery1
S tym mojim pobytom je to tazke ... sam totiz neviem, je to zlozita situacia. Viem len, ze isty cas (min 2roky) budem este v Belgicku. Ale rozumiem, co si mi chcel povedat.
Dik, Liten.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa petra » St 15. Okt 2003, 16:03

Ono je dobré, aby mládě ještě když začne žrát samo 2-3 týdny zůstalo u chovatele, aby si dobře vyvinulo svalovinu. Špatným odstavem může člověk ledacos pokazit a mládě už nikdy nemusí dorůst do patřičné váhy a jsou z toho pak ty nedochůdčádka. A to nemluvě o tom, že se odstav někdy nemusí podařit vůbec.

Pokud rodiče sedí, tak se nedivím, že ti je nemůže ukázat. Zato by neměl být problém jít se kouknout na mládě už když ho dokrmuje a to je zpravidla hodně týdnů a žakové jsou děsně roztomilí, když jim rostou ocasní brčka a vypadá to jakoby jim někdo vrazil do zadečku sirky :89:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 17:37

Chcem sa len pripojiť a poďakovať Coale a ostatným za túto stránku. Je to naozaj skvelý zdroj informácií a odovzdávania skúseností. Dozvedel som sa tu viac ako z všetkých kníh čo som zatiaľ o papgájoch čítal (no dobre boli len 3 :10:)

Každopádne som veľmi rád, že niečo také a navyše profesionálne spracované tu existuje.

:110:Mimochodom Coala keby som pripravil nejaký článok (všeobecný popis, rady, atď. niečo podobné čo si urobila o žakoch) o Alexandroch uverejnila by si ho tu ?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 20:04

Liten: Ak je situacia neista, tak ho radcsej nekupuj a peniazky si odloz, ja som bol tiez brzdit moje chutky, co sa tyka papagajov kym sa moja situacia nestabilizovala, financne a pravne, inak je to len zahravanie zo zivym tvorom. Ver mi ja viem o com pisem....

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 20:37

Liten: Skús sa spojiť s LIA ona tiež žila v Belgicku a odtiaľ si priviezla Žaka. Moc dobré skúsenosti s tým nemá ale aspoň Ti poradí čo máš robiť. Ale píšeš, že tam budeš 2 roky a zatiaľ sa môže všeličo zmeniť. Budeme v EÚ. Určite odpadne tá hlúpa byrokracia :( .Inak ja sa chystám tiež doviesť Amazoňana žltolíceho z Čiech. Už sa mi vybavuje vývozné povolenie. V Čechách to trvá 2 týždne odfaxujú mi ho.. potom príde na rad dovozné to sa vybavuje na odbore životného prostredia. Už som tam volala u nás to trvá do 30 dní :kill: asi sa robia príliž dôležitý. Nevidím v tom problém pošlú ku mne okresného veterinára nechápem prečo to musí trvať tak dlho. No nič urobím všetko preto aby som to urýchlila. Evika

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa coala » St 15. Okt 2003, 20:41

[quote][b]Ice napísal: [/b][hr]Mimochodom Coala keby som pripravil nejaký článok (všeobecný popis, rady, atď. niečo podobné čo si urobila o žakoch) o Alexandroch uverejnila by si ho tu ?[/quote]

samozrejme, že ti to uverejním ;)
ak vieš trošku písať v html kódoch môžeš si to do príbehov pridať aj sám :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 21:36

Ahoj Liten.

Čo sa týka predaja žaka skôr ako bude samostatný, tak také niečo ti môže ponúknuť len NEZODPOVEDNÝ chovateľ. Ručné dokrmovanie nieje až tak veľmi zložitá vec, aj keď to vyžaduje spústu teoretických a praktických vedomostí, veľkú zručnosť, veľa času a v neposlednom rade dosť drahé technické vybavenie( kompletne zariadený inkubátor , potreby na kŕmenie......). Čo je však na umelom odchove papagájov zložitejšie ako ručný odchov je ich osamostatňovanie. V tejto fáze vývoja sa môžu stať rôzne nepredvídané udalosti, nesprávna schéma navykania si na tuhú stravu ..... to môže mať za následok, že malý papagáj si bude kŕmenie vyžadovať ešte aj vo veku jedného roka, alebo bude ukričaný tiež môže pri nesprávnom odstavovaní stratiť na váhe tak veľa, že to bude ohrozovať jeho život.... Kľudne si kúp už odstaveného papagája najlepšie vo veku u žakov 4 mesiace . V takomto veku a pri dobrej opatere si na teba zvykne za pár dní a nemusíš sa obávať, že by si niečo pokazil ručným odchovom.

Čau. marek

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » St 15. Okt 2003, 22:56

Liten,
ja Ti radím o tom ako to chodí na Slovensku a potom som si všimla, že asi budeš niekde mimo Slovenska. Ja žaka nechovám, ale si myslím, že si to poriadne treba rozmyslieť a rozhodnúť sa pre seriózneho chovateľa a byť na 100% istý kúpou. Neviem si predstaviť dokrmovať mláďa ručne, keď človek chodí do zamestnania.
Už len prechod dieťaťa na tuhú stravu je komplikovaný a u zvierat je to ešte vážnejšie, aspoň si myslím.

Zdravím všetkých Eviku :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 10:02

Dakujem vsetkym za rady a pripomienky, cenim si to. Dam vediet, ako to vsetko dopadlo;)

Pekny den prajem,

Liten

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 13:19

Ahoj Liten,

ako uz spomenula evika, ja som doviezla Zaka z Belgicka a bol to horor vid - moj prispevok Europska unia. V Belgicku ani tak nie, ako na Slovensku, trvalo mi vyse mesiaca kym som vsetko vybavila a hlavne tie nervy:grr: Naviac by som upozornila na stres, ktoremu zmenou prostredia a prevozom je Zako vystaveny. Ja som si to (v tom strese po navrate na slovensko :() ani tak neuvedomila, az dodatocne, ked po dalsom prevoze na chatu ochorel. Nastastie je z toho vonku, ale povedala som si, ze ho zbytocne uz nebudem premiestnovat (okrem mojho pleca, kde je najradsej :p) Preto by mozno bolo lepsie, ak sa budes vracat na Slovensko, s kupou pockat....

Tak naokraj, bola tu spomenuta vystava v Ziline, vie niekto nieco blizsie? Alebo vie niekto poradit kde v Bratislave a okoli sa da zohnat kvalitne krmivo pre Zakov? Uz viackrat sa mi stalo, ze som kupila mix zrnia - dovoz aj s molami.

Pozdravujem vsetkych, pekny den,
Lia

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa coala » Št 16. Okt 2003, 13:27

[quote][b]lia napísala: [/b][hr]Tak naokraj, bola tu spomenuta vystava v Ziline, vie niekto nieco blizsie? Alebo vie niekto poradit kde v Bratislave a okoli sa da zohnat kvalitne krmivo pre Zakov? Uz viackrat sa mi stalo, ze som kupila mix zrnia - dovoz aj s molami.[/quote]

ahoj Lia, ja chodím kupovať na burzu do Krškan pri Nitre
ale bola by tu možnosť keby sa nás našlo viacej čo by malo záujem
odoberať krmivo priamo od Jirku

cez hranice sa môže bez cla previezť do 6000 Sk
takže keby sme sa tu viacerí dohodli, nebol by problém aby som z času na čas skočila k Jirkovi pre objednaný tovar
môžem ho s Jirkovou pomocou zaradiť do shopu na stránky

a následne mimobratislavským zaslať krmivo na dobierku

ja keď mám možnosť tak od Jirku automaticky preberám krmivo
a zatiaľ som proti kvalite nemohla nič namietať

PS ale je fakt, že s krmivami na Slovensku je to veľká bieda
nielenže je veľmi malý výber ale tak ako si písala, veľakrát je krmivo preležané a hodnotou na patričné minerály atď nulové :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 13:37

Ahoj Coala,

dakujem za tip a navrh, som za :D Velmi rada sa pripojim a ked budes mat moznost a cas a pojdes pre krmivo k Jirkovi, tak pocitaj so mnou. Ja mam sice len jedneho Zaka, takze to mnozstvo nebude enormne (neviem kolko vydrzi byt skladovane, aby sa neznehodnotilo :(), ale mam zaujem kupit kvalitne a hodnotne krmivo pre svojho milacika!

P.S. ta burza v Krskanoch pri Nitre byva kedy? Este som tam nebola :(

Zdravim,
Lia

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 13:39

Bohužial jediné čo som na nete našla:
[i]Základná organizácia SZCH Žilina 1 usporiada oblastnú výstavu holubov, králikov, hydiny a exotického vtáctva. Výstava sa uskutoční v areáli ZO SZCH v Žiline, Hurbanova ul. č. 17.
Výstava je otvorená: piatok 10.10. 14,00-18,00, sobota 11.10. 8,00-18,00, nedeľa 12.10. 8,00-16,00
Už to nie je aktuálne.[/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

coala

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa coala » Št 16. Okt 2003, 13:45

[quote][b]lia napísala: [/b][hr]ta burza v Krskanoch pri Nitre byva kedy? Este som tam nebola[/quote]

každú 4-tú nedeľu v mesiaci

čo sa týka krmiva, pokiaľ je kvalitné, tak v takých tých plastikových dózach či krabiciach čo sa používajú aj do mrazáku ti to vydrží min. rok :10:

ja síce kupujem vždy celé 15kg vrece ale nie kvôli tomu, žeby moje papagáje tak veľa žrali ale kvôli nedostatku krmív a nechce sa mi to väčne zháňať

ja to vždy presypávam do kýblikov od 15kg prášku na pranie Aral alebo Persil
samozrejme, že kýbliky po minutí obsahu pracieho prášku boli perfektne umyté a odstránené zbytky po chémii

ešte sa mi nestalo, že by mi krmivo boli napadli nejaké potvory alebo žeby bolo splesnivelo

to 15kg vrece mám cca na 4-5 mesiacov ale musím priznať, že veľa vyhadzujem, nakoľko sa mi nechce vyfúkavať to zožraté a dosýpať

jednoducho povedané vrabce v našom okolí sa majú moc dobre
ako aj počas sezóny mi na záhrade vyrastajú z tých semiačok mladé rastlinky, ktoré im dávam taktiež na spestrenie jedálnička :112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 15:14

to coala
To iste aj u mna, nase drozdy, straky a holuby lesne su tu take tucne od toho co vyhadzujem a naozaj to co rastie zo zvysku zvyknem trhat davat to mojim papagajom, takto cez leto zabijem dve muchy jednou ranou, zbavim sa odpadu a aj zelene krmivo mam zadara... :) Inak ja tiez kupujem velke balenia, je to tak lacnejsie a pohodlnejsie...Ja to mam v takych plastovych nadobach od znmesky orlux, ktore sa daju velmi tesno zatvorit, mole sa mi tam nedostanu....
Ahojte

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 15:50

Dakujem Vam vsetkym za rady a info:10:
Uz len mat to krmivo a je to :87:

Cauko

Lia

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Super stranka!!!

Príspevokod užívateľa lola » Št 16. Okt 2003, 15:56

Vhodne nadoby na uskladnovanie krmiva pre operencov su z nadob na farby(Primalex 10 - 15 kg balenia).Da sa to perfektne vicistit a nezanechava to ziadne neziaduce pachy.Mozem len odporucit.Sam to pouzivam a som s tym spokojny.Pre nezasvetenych je to farba ktora sa pouziva na nater stien miesto vapna.Je vodou rieditelna.Samozrejme ze si to netreba spliest s farbami sintetickymi,nitro. atd.!!!/tie by ste stejne vodou nevycistili/ ;)
[hr]:112:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Klebetník (Off Topic)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný