BA - zahliadnutý papagáj alebo skôr dravec????

enka
Člen od: So 29. Okt 2005, 16:57

Príspevokod užívateľa enka » Ut 24. Júl 2007, 18:18

Ako chovateľka papagájov - korely a milovníčka všetkých ostatných vtákov a zvierat :D , som začala byť viac vnímavá k okoliu. Doteraz som však nič podobné nespozorovala a nezažila, až včera sa to začalo.... Večer doma v Ba Vrakuni z balkóna som uvidela v diaľke na jednom balkóne blízkeho susedného domu sedieť nejakého zvláštneho papagája. Aspoň to som si myslela. Hneď som zabehla po môj mini ďalekohľad, lebo mi to nedalo. Ale ani to veľmi nepomohlo v jeho identifikácií. Zdal sa byť veľký niečo ako rozela a aj červený, avšak v tej tme ťažko posúdiť. Hodnú chvíľu si tam posedel a potom rovno vyletel na našu strechu. To som si už dávnejšie všimla, že je obľúbeným miestom na hniezdenie holubov a vrabcov, ale žeby aj toto...???
A čo sa stalo dnes ráno? Zobudím sa na zvláštne hlučné dopadnutie niečoho na naše okno. Nevenujem tomu pozornosť a spím samozrejme ďalej. :10: Lenže to dopadnutie sa zopakuje ešte raz a to sa mi zdá byť už divné. Pozriem sa na okno a tam sa prechádza nejaký zvlástny vták. Vôbec som ho nepoznala, ale na papagája nevyzeral byť. Skôr dravec. Podídem bližšie, kľudne otvorím aj okno (máme bohužiaľ či našťastie? sieťku), ale boli sme aspoň bližšie. A vôbec sa nás nebál, obzeral sa, začal sa dokonca čistiť! 8) Tak som si opäť zabehla po moju dôležitú súčasť - tentokrát foťák a cvak cvak. urobila som asi 10 záberov, aby som sa ho neskôr pokúsila identifikovať. Potom sa on už konečne odlepil a vyletel... a sadol si na ďaľší balkón. Ja som vzala ďalekohľad a...teraz vyzeral byť podobný ako ten zo včera. Neviem teda, či ide o toho istého, či je to papagáj alebo skôr dravec, ale tento zážitok ma dosť zasiahol. :( A napokon... z toho balkóna opäť vyletel na našu strechu. Čo sa to tam deje? Trebalo by sa tam dostať, viem, že máme jeden rebrík, ale... odvážiť sa odhaliť to?
Pokúsila som sa hľadať v múdrych knihách i na nete :129: a podľa fotiek a kresieb na jeho perí i veľkosti...proste všetko by sedelo na Sokola Myšiara.
Ak sa mi podarí (robím to prvýkrát), vložím sem jednu foto a poprosila by som vás, aby ste mi pomohli ho identifikovať, lebo mi to nedá spávať! :kill: Netuším, na koho iného sa obrátiť, keďže ja sa skôr vyznám len v tých papagájoch, ktovie...
Ale ak by šlo skutočne o sokola...je možné, že sa vyskytujú aj tu, vo veľkomeste a sami? Mali by žiť podľa všetkého na lúkach, atď...sú rozšírení v Európe, to je pravda. Buď hniezdia v hniezdach strák a iných väčších vtákov, alebo si robia vlastné...ale stále mi to nejde do hlavy. Toľko prírody je okolo nás a málokedy si to všímame a neberieme na ňu ohľad.
Chudák, čo ak bol vyhladovaný, alebo nevedel nájsť svojich, alebo sa stratil, či snáď ušiel niekomu? -ešte ma napadla alternatíva, že pochádza z neďalekého letiska (za polom), kde vraj dravce slúžia na odstrašovanie vtákov pred vzletom. :12:
Ako sa dá v takomto prípade pomôcť? A zaujímalo by ma hlavne, kam sa obrátiť, ak už nájdeme nejakého vtáka, čo potrebuje pomoc. KAM? KDE? :106: A ako rozlíšiť, kedy vlastne potrebuje pomoc a volať niekoho...?
Viem, príliš veľa otázok...ale to všetko ma trápi. :12: NEinformovanosť...základná dnešná chyba...
Prosím, pomôžte ako viete a skúste ho ešte predsa len aspoň identifikovať. Ďaaakujem! :11:

[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Coala dňa 25.07.2007, 10:01 -[/i][/color][/size]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Júl 2007, 18:32

Poštolka obecná, běžný obyvatel městských domů, výklenků a kostelních věží (však jí také němci říkají Turmfalk). V Brně na jedné z nejrušnějších ulic - Úvoze - letos na římse činžovního domu odchovali šest mláďat, koukal jsem na ně z protějšího bytu mé matky. Živí se převážně drobnými hlodavci, ale při troše snahy zdolá i holuba.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ut 24. Júl 2007, 21:32

Sokol mysiak pustovka dost rozsireny bezne hniezdi v mestach.......uz som velakrat videl. V sokoliarstve sa nevyuziva.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 25. Júl 2007, 13:59

u nás v Ke ich je tiež plno,ako píše Jirko bežne odchovávajú mladé na priľahlých balkónoch ,chudák papúch, ktorý uletí :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

Príspevokod užívateľa sasa » St 25. Júl 2007, 14:15

[quote]chudák papúch, ktorý uletí [/quote]
jo, kyselina ma zazitky. to jsem ho poprve (a zatim naposledy) videla vriskat strachy. mel naskok tak 5 cm a kdyby sebou neplacnul na chodnik a ja nestala pobliz, tak by se s tim postolka asi nemazala.
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

enka
Člen od: So 29. Okt 2005, 16:57

Príspevokod užívateľa enka » Št 26. Júl 2007, 17:42

Jej, tak ďakujem, aspoň už viem, že je to celkom bežné...ale mne sa to doposiaľ ešte nestalo :D :D :D Heh možno preto sa tak neponáhlal od nás preč, lebo počul kričať nášho papúcha - už si brúsil zúbky asi :) :(

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Pi 27. Júl 2007, 13:34

U mna hnezdili na balkone par rokov. Potom mama stratila trpezlivost a na jesen ked mlade vyleteli zrusila cele hniezdo, vyluxovala balkon a dala sietku. Ani sa necudujem. Ich hovna su dost riedke. A vystrekuju ich dookola, az na okno. Dalej vsade sa povalovali, zvysky drobnych vtakov a hlodavcov. A celkom fasa to smrdelo, hlavne cez leto. Ale im to nevadilo a ani mne.......

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Príspevokod užívateľa lola » Ne 29. Júl 2007, 23:23

Vyzera to ako dospely jedinec... hmm... potrebovala by som viac fotiek hlavne spredu (kvoli vyvinutiu operenia)...Ale podla toho, ze sa vas nebal predpokladam ze niekomu uletel.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Klebetník (Off Topic)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný