diskuzie o papagájoch

Užívateľov profilový obrázok
coala
Člen od: Po 29. Júl 2002, 12:53

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa coala » St 13. Aug 2003, 13:02

na servri www.exota.cz predčasom Petra položila do jeho diskuzného fóra takúto tému:

[quote][b]diskuse pro záchranu papoušků[/b]

Chcete vědět kde jsou ti fundovaní a další přispěvovatelé co se na této diskusi už neobjevují? Na jiným papouščím webu, kde se bavíme o našich miláčcích, řešíme problémky a dělíme se i o maličké každodenní radosti. Pravda je to jen pár desítek lidí, ale těch lidí co tuto diskusi vytvářelo. Na exotě zbylo už jen torzo a je mně to líto nejen kvůli lidem, kteří exotu pro nás ve svém volném čase dělají, ale především (jak řekl John) je mi to líto kvůli těm papouškům. Protože exota je jedno s prvních hesel, které vás napadne při vyhledávání informací o papoušcích a nebýt jí, mohlo nás být víc nešťastných co mají nemocného takřka neochočitelného papouška, který byl k nám pašován otřesnými způsoby a kvůli kterému chcíply i desítky a stovky dalších papoušků při těchto transportech. VŠICHNI PŘISPĚVOVATELÉ DISKUSE BY SI MĚLI PŘEDEVŠÍM UVĚDOMIT, ŽE TO DĚLAJÍ PRO PAPOUŠKY, ABY SE ZABRÁNILO JEJICH ZBYTEČNÉMU ZABÍJENÍ ALESPOŇ TÍM, ŽE SE TU PODĚLÍME O ZKUŠENOSTI. S pozdravem Petra[/quote]

vyjadrenia k tejto polemike boli rôzne, ale v zásade súhlasím s p. Máchom v jednom a to, že je pravda, že odborníci chovatelia sa nepotrebujú zúčastňovať takýchto diskuzií nakoľko sa väčšina z nich medzi sebou pozná a vymieňajú si skúsenosti medzi sebou, my čo chováme domácich maznáčikov ich jednoducho nezaujímame, nakoľko si myslím, že poväčšina z nich to berie ako náš rozmar a nepovažujú za potrebné s nami diskutovať o našich \"hlúpostiach\"

ja som však na druhej strane veľmi rada, že na tomto diskuznom fóre sa schádzajú práve takíto ľudia, ktorí svojimi príspevkami prinášajú prínos práve tým, čo žiadne skúsenosti nemajú a rozhodujú sa, či si majú takéhoto domáceho maznáčika zaobstarať alebo nie

nadôvažok sa tu medzi nami našlo zopár jedincov, ktorí sa poznáme aj osobne a vznikli krásne priateľstvá, kde nás keď diskutujeme o našich drobnostiach, radostiach, huncútstvach, o začiatkoch po pribudnutí papagája do rodiny, ich začlenení atď..... :D nikto nepovažuje za bláznov a každý nás rad vypočuje

týmto by som všetkým prispievateľom chcela poďakovať za spoluvytváranie týchto iste zaujímavých stránok aj pre iných návštevníkov a dúfam, že toto fórum zostane naďalej priateľské a postupne sa popridávajú aj iní blázni ako sme my :p

pretože nebyť vás, neboli by ani tieto stránky a nebolo by ani o čom diskutovať

v mene všetkých našich operencov ďakujem :175:
Nie som bezcitná, dokážem predstierať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa petra » St 13. Aug 2003, 13:36

Nebýt vás a takovýchto normálních pokeců asi bych to na internetu dávno zabalila, na pitomé kritiky přiblblých anonymů nemám žaludek. Jenže je mně líto těch papoušků co jsou kolikrát i vysloveně týraní a to jen kvůli nevědomosti svých majitelů a že takových potkávám do měsíce hodně.

Jeden příklad: Prodavačka v obchodě, když viděla Pepu: \" jé, takovýho jsme měli taky, ale úplně se oškubal a pak vypadal jak kuře na pekáč\" ..... nejspíš ji ani nenapadlo, že je vážně nemocný (psychicky) a už vůbec ne, že za to může.

Jediné co mě překvapuje, že sami opravdový chovatelé nemají zájem se nějak prezentovat. To mají takový odbyt, že to nepotřebují? No schválně zkuste shánět jakéhokoliv papouška a to nemluvě o tom, pokud chcete vědět co je jeho chovatel zač (ale to všichni známe).

Petra

BBcode:
Hide post links
Show post links

robo
Člen od: Ne 4. Aug 2002, 10:06

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa robo » St 13. Aug 2003, 14:02

Ja som veľmi rád, že tieto stránky sú a takto fungujú. V priebehu jedného roka som sa tu dozvedel množstvo užitočných informácii, ktoré by som ani neviem kde zháňal. Zažil som milé stretnutia a naučil som sa o papuchoch veľa vecí. Tieto neboli z knižiek alebo od nejakého \"všeznalého priekupníka\", ale práve od ľudí, ktorí papagáje milujú. A to je najužitočnejšie.
A hlavne som spoznal nových - fajn a super ľudí. ;)
Chodím tu rád a dúfam, že nám to tu dlho vydrží.

Ahoj Robo
[i]Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene zachovania tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí ![/i]

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 15:28

:30: Neumím si představit den bez PARROTCLUBu:74:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa lola » St 13. Aug 2003, 21:24

Zo mňa sa v priebehu polroka stala \"závisláčka\" na parrotclube a na ľudoch, ktorí sem chodia, s niektorými som mala tú česť stretnúť sa osobne, čomu som veľmi rada :97:, tieto stretnutia nielen osobné ale hlavne webové mi veľa dali- skúsenosti, množstvo perfektných rád, ktoré mi veľmi pomohli pri mojom prvom odchove. Ďakujem všetkým kamarátom, ale špeciálne teraz využijem príložitosť poďakovať hlavne Marekovi a Gerymu, ktorí mali so mnou trpezlivosť v čase môjho prvého odchovu a vždy si našli čas mi odpovedať na ten milión otázok.
Tiež ďakujem Ivetke za možnosť prezentácie mojich čertov.
V žiadnej múdrej knihe som sa totiž nedozvedela toľko užitočných vecí, ktoré mi povedali ľudkovia z parrotu.

Zdravím všetkých \"parroťákov\"
Yuya a jej vtáčia banda

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa jitka » St 13. Aug 2003, 21:40

Stránky jsou super a den bez nich si už nedokážu představit.Čauky Jitka:)
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 09:12

Som vďačný všetkým za vytvorenie týchto stránok.:182:

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa lola » Št 14. Aug 2003, 11:12

Já myslím, že není co dodat.:)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 09:58

Vsetci sme prispeli k tvorbe tychto stranok, ale aj tak to bola sefka co to startovala....mozem povedat, ze ta stranka je kvalitou naozaj na medzinarodnej urovni, nie je sice anglicky, ale aj tak nastevujem tuto stranku najviac, lebo tuto ludom ozaj zalezi na svojich zverencoch. A som pysny na to, ze je prave tato stranka na slovensku. Tie ostatne su zväcsa velmi komercializovane, kde je po chuj reklamy a ziadna objektivita, alebo len opisane veci z knih, alebo zbierka bohatych paniciek a deti, ktorou ich jedinou starostou su plienky pre papagajov, alebo ci je ozaj rebarbora s cokoladovym nalevom jedovata, alebo nie.
Majte sa pekne.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

diskuzie o papagájoch

Príspevokod užívateľa lola » Pi 15. Aug 2003, 18:59

To by fakt nebolo zlé, keby to bolo aj v angličtine, keďže žiadna takáto stránka zatiaľ neexistuje, len zase by bol problém v príspevkoch, ktoré by začali písať títo užívatelia....:10:

Akira

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Klebetník (Off Topic)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný