Strana 1 z 1

dovolenka

Napísané: Po 7. Júl 2003, 13:09
od užívateľa lola
Ahoj vsetkym. Stravil som dva tyzdne na Domasi na rybach. Mal som so sebou aj Ronyho. Cez den bol v klietke pod pristreskom a v noci sedel pusteny v privese na dvierkach klietky, ktore som na tento ucel okrutil spagatom aby mu nebolo zima na nohy. Vonku som ho nepustal. Videl ma aj ked som isiel dalej k vode a odpovedal mi na piskanie, zrak ma zako vynikajuci. Prvy den pobytu bol nesvoj no v priebehu dalsich si zvykol a spokojne vypiskoval a splietal na cely kemp. Pacilo sa mu tam nad moje ocakavanie. Susedia mali maleho psika a jeho brechot uz ku koncu pobytu napodobnoval. Bol velkou kuriozitou pre pritomne male deti ktore ho chodili krmit, samozrejme potravou ktoru som im dal a za mojho dohladu. Zo zaciatku bol nedovercivy kym sa s nimi nezoznamil. V pritomnosti cudzieho cloveka ani necekol a nedovercivo si ho premeriaval. Poslem video.

dovolenka

Napísané: Ut 15. Júl 2003, 07:00
od užívateľa lola
Ahojte. Zajtra sa znovu vyberieme na dvojtýždňovú rybačku na Domašu. Už sa teším a možno aj Rony keby som mu to vedel vysvetliť.:)

dovolenka

Napísané: Ut 15. Júl 2003, 17:56
od užívateľa lola
no tak peknu dovolenku ti prajem:-)

dovolenka

Napísané: Ut 15. Júl 2003, 22:14
od užívateľa lola
My tiez nasho bravame v zime na lyzovacky k rodine, ale nieje to 100%-tne. Je ocividne nesvoj, hlavne zo zaciatku. Zako je asi znacne konzervativny, asi ako take KDH tipujem:-) Je to vsak 100x lepsie, ako nechat ho sameho doma. Nas sa teraz uci jednu vec za druhou, ma novy vyraz:\"na klietku\" a okrem truby zo synovho bicykla vie perfektne piskajuci cajnik aj s tou vyprskavajucou vodou. Zena vcera zdesena bezala zbytocne do kuchyne!

dovolenka

Napísané: Pi 1. Aug 2003, 07:26
od užívateľa lola
Ahoj. Tak sme sa všetci vrátili po dvojtýždňovom pobyte v obytnom prívese z Domaše. Rony tam bol spokojný a až príliš. Ku koncu sme ho museli aj prikrýť tak hlasno vypiskoval. Zdokonalil sa v brechaní a to viacerími spôsobmi , nakoľko v kempe bolo psov niekoľko a rôznych veľkosťí a plemien. Podľa toho ktorého videl zmenil aj hlas a mal tým veľký úspech.:)

dovolenka

Napísané: Pi 1. Aug 2003, 09:43
od užívateľa lola
Ahoj Rudo.
Dúfam, že si tieto jeho výstupy aj nahral!!! To by sa zišlo popočúvať a zasmiať. :42:

Akira

dovolenka

Napísané: Po 4. Aug 2003, 10:30
od užívateľa petra
Ahoj Rudo,

tak to blahopřeju, že to Rony tak zvládá.

Neměl jsi někdy problem, že by mu bylo v noci zima? Měla jsem loni našeho Pepi na Šumavě asi touto dobou a i když přes den byl hic, večer klesla teplota k 10 stupňům a málem mně tam skosnul. Nevim ale jestli můžu použít lihový topení, aby mu nevadilo.

Čau a podrbej za mě Ronyho.
Petra

dovolenka

Napísané: Po 4. Aug 2003, 12:56
od užívateľa lola
Ahoj Petra. Niektoré noci boli dosť studené no Rony bol na noc vo vnútri prívesu kde sa dá prikúriť v prípade potreby do malej piecky, takže zimy sa nebojíme. Vo svojom africkom prostredí má žako tiež studené noci, záleží to od ročného obdobia. Na chlad reaguje našuchorením peria a vytvorí si poriadny kožuch.:)

dovolenka

Napísané: Po 4. Aug 2003, 13:40
od užívateľa petra
No jo, jenže ten náš je puťka domácí teplomylná.

Tu troubu máš na plyn nebo líh? Já jsem byla loni trdlo, protože jsem vyrazila nevybavená a nedošlo mě, že sama auto nezadejchám, což ve dvou v pohodě a i když bylo léto, tak už bylo po sv. Anne a chladna z rana.

Petra

dovolenka

Napísané: Po 4. Aug 2003, 14:09
od užívateľa lola
Ahoj Petra,
ten krásny amazoňan je tvoj čo je na obrázku? Ako sa volá?
Je taký krásny.

Zdravím Eviku ;)

dovolenka

Napísané: Po 4. Aug 2003, 14:50
od užívateľa lola
Ahoj. Piecka je na bukové drevo.:)

dovolenka

Napísané: Po 4. Aug 2003, 17:10
od užívateľa petra
Eviku, ten fešak je náš Pepa. Je mu už 2 a 1/4 roku a vladne naší domácnosti. Zrovna teď sedí na větvi a chladí a vedrem už ani nemůže dat hlavu do zadu tak srandovně klimbá:D Taky ho tušim najdeš tady na stránkách na fotkách s Martininým žakem Kubíčkem.

Petra

dovolenka

Napísané: Ut 5. Aug 2003, 08:35
od užívateľa lola
Ahoj Petra,

pozrela som si fotky Kubíka. Nevedela som, že ten amaz. je práve Pepa, lebo sa to tam nespomína. Je to veľký fešák.

Zdravím všetkých Eviku:10:

dovolenka

Napísané: Ut 5. Aug 2003, 19:12
od užívateľa coala
je to síce Rudova téma, ale nemá zmysel otvárať novú ;)

pred hodinou som sa po 6tich dňoch vrátila s papúchmi z dovolenkového pobytu aj ja :D

žakovia znášali celý pobyt úplne v pohode, nebol s nimi absolútne žiadny problém, jedine cestou tam mi blvali až po Nitru, ale to bolo z dôvodu, že som ich večer pred cestou nechala spráskať celý klások kukurice v mliečnej zrelosti, vôbec ma to nenapadlo, že by to bolo ako u ľudí alebo psov, že im bude môcť byť zle ;) mimochodom papagájom sa na cestu nedáva nič proti vracaniu, len sa im nemá dať tesne pred cestou žrať, čo sa týka vzdialenosti kde som bola dovolenkovať, tak žakovia prežili cestu cca 500 km 6hodín jazdy v aute a takú istú trasu i časovo dneska späť, jedine čo bol dnes dosť problém, bolo strašne horúco takže zobáky mali chúdence stále otvorené a roztiahnuté krídla aby načerpali trošku vzduch :112:

dovolenka

Napísané: St 6. Aug 2003, 07:08
od užívateľa lola
Ahojte. Ak je Ronymu v aute horúco zvyknem ho ostriekať vodou s rozprašovačom.