časopis Nová exota nebo Papoušci

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Št 27. Mar 2008, 23:30

Zajímá mne, jestli kupujete nebo odebíráte některý z časopisů o papoušcích a který je podle vás přínosnější.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Mar 2008, 00:27

Pre mna urcite papousci, pretoze mna drobotina, ktora je v novej exote moc nezaujima

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Mar 2008, 08:17

Ja tiez odoberam casopis papousci.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Mar 2008, 14:33

taky odebiram papousky

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Mar 2008, 15:52

Myslím, že oba časopisy jsou na úrovni. Papoušci jsou čistě o papoušcích, V Nové Exotě se věnují krom papoušků i jinému ptactvu. Kdybych měl víc času, určitě bych kupoval oba. Takhle čtu jen Papoušky. ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Pi 28. Mar 2008, 21:34

Papoušci, ze stejného důvodu jaký byl uveden (drobotina mě moc neoslovuje). Ale souhlasím, že oba jsou kvalitní.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » So 29. Mar 2008, 10:54

Papoušci, viz výše .)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » St 7. Jan 2009, 17:12

Tiez kupujem papousci, ale neviem, nakolko su kvalitne. Posledne som v 8 rocniku, cisle 6 citala clanok o ksandach pre papagaje - a popravde sa mi tento clanok zdal tak trochu zaujaty a jednoznacne podporujuci vyrobok. Uz viackrat som tu na fore citala reakcie niektorych chovatelov, ktori jednoznacne nesuhlasia s niecim takymto - ale v clanku o negativnych dopadoch ( Ako zbytocne skrtenie a stresovanie) nie je zmienka. Iba same chvaly a pritom dost nepriamy a povrchny opis vyrobku a jeho pouzitia ( vyroky typu: " Jsem s nimi spokojena, myslim, ze jsou uzitecne pro papouska i jeho majitele...").
Neviem, ale i napriek tomu clanku mienim odoberat tento casopis, su tam aj dobre clanky, no budem si viac davat pozor na to co citam.

Co na to vy? Rada by som poznala aj nazor niektorych chovatelov, nakolko je tento casopis jednym z mala svojho druhu a teda je dost pravdepodobne, ze aj ti, ktori chovaju papagaje pre "potesenie" si ho zakupia a budu sa podla neho riadit. Ako tento casopis vnimate vy?

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » St 7. Jan 2009, 19:17

JJ, jsou tam články namíchané...kolikrát najdeš opravdu kvalitní příspěvky viz. pan Smrček a jiní chovatelé, na druhou stranu tam svůj článek může napsat každý, když tam napíšeš, dodáš fotodokumentaci, máš hodně velkou naději, že ti článek otisknou...je pravda, že z některých článků je cítit reklama na prodej určitých výrobků...je na každém, co si vybere ;)

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Št 8. Jan 2009, 15:19

Já mám papoušky předplacené, dostal jsem darovací certifikát. Ale i kdyby, tak bych si je kupoval. Trochu mi jen vadí, že polovina z časopisu je o reklamách a taky se pořád těším na Krchlebské chovatele a oni pořád nikde. Exotu nekupuji, sice jsem o ní uvažoval, ale drobotina mě moc neoslovila. Podle mě, články v Exotě jsou na vysoké úrovni a dočtete se o vydařených odchovech větších papoušků v česku.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Št 8. Jan 2009, 19:02

taktiez papoušci mal som predplateneho magazin chovatela ale zrušili ho..boloi tam prispevky od neboheho pana pichlika to som rad cital..

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » So 14. Feb 2009, 20:38

Ja odoberám oba a musím povedať, že kvalitatívne sú viac menej na rovnakej úrovni, avšak papousci sú skôr pre chovateľov jedného resp. 2 domácich miláčikov. Nová exota je skôr orientovaná pre chovateľov, ktorí odovzdávajú svoje skúsenosti iným chovateľom.
Ja práve kvôli tomuto viac inklinujem k Novej exote.
Okrem týchto dvoch časopisov je ešte slovenský chovateľ a český chovateľ, ktorý tiež majú články o papúchoch, síce v menšom rozsahu, väčšinou 1 článok na 1 číslo, ale kto chová aj iné druhy zvierat, tak je vhodný. Je tam tiež veľa inzerátov a jednoducho človek sa dozvie aj tam veľa vecí vhodných pre chovateľa papúchov.
Tak isto je ešte aj časopis Fauna, alebo tak dajako sa volá. A tiež je pre chovateľov

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » So 14. Feb 2009, 20:53

Ja si myslim,ze su rovnako dobre,ja odoberam papouskov ale moja blizka rodinu novu exotu takze citam obe.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

časopis Nová exota nebo Papoušci

Príspevokod užívateľa lola » Ut 23. Apr 2013, 16:45

Ja som na tom presne ako Zdenkaa, nakoľko si myslím že informácií o chove papúchov nieje nikdy dosť.
Ja občas odoberám aj Faunu, pretože je tam tiež vyčlenený priestor pre chovateľov papúchov a drobotiny
a môžem povedať že články sú písané dosť odborne a niekedy čo je skoro vždy autori článkov neváhajú ísť trochu do hĺbky danej problematiky a neprebehnú to len tak povrchne a tuctovo. Čo sa týka nášho (SK) CHOVATEĽA tak s toho mám asi dve čísla a aj tie sú o ničom... V tomto prípade závidím susedom čechom, že u nich to teda aspoň s môjho pohľadu "žije" omnoho viac ako u nás :-( A práve publikácie sú toho krásnym príkladom. U nás iba psi, mačky, holuby, zajace...

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Literatúra, suveníry ..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný