papuchovska literatura

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Aug 2007, 07:57

ahojte, davam do pozornosti knizku, ktoru som nedavno objavila a zacinam ju citat.je od pravdepodobne chovatela Miloslav Josefovic: Papousek u ns doma z vydavatelstva Brazda.
Vyzera celkom zaujimavo, je pisana skor rozpravacskym stylom / nieco na styl Rosemary Low v Proc muj papousek/su v nej veci, co som inde nenasla, napr. Etologia, rec a zmysly vtakov a podobnost s nasimi, mentalne schopnosti, vtacia chripka, CITIES, ..
stala nejakych 289 sk, myslim ze je fajn hlavne pre zacinajucich chovatelov.

inak ak by mal niekto zaujem v knihkupectve Martinus www.martinus.sk maju knihu Parrot Problem Solver..ak vie niekto anglicky je to super vyber / ak aj nevie su tam krasne obrazky :D /.ja som ju zhanala 3/4 roka, stala ma nejakych 700 sk.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Aug 2007, 09:12

Ja ju uz mam,daju sa tam aplikovat a vysvetlit veci vseobecne,ale nakolko autor bol chovatelom kakrikiho rudoceleho a mniska sedeho zameral sa viacmenej na tieto druhy.Co ma ale najviac mrzelo bolo,ze ich vzdy choval solo ako domacic mazlov a ich pobyt u nho tusim u dvoch ci troch skoncil uletenim (nechcem byt kriticka,jeho vlastnym pricinenim-doveroval svojmu papuhovi natolko,ze ich pustal na volne prelety v prirode :( )

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Aug 2007, 09:38

to hej, a tiez ze ich mal na volno v byte..nemusel by sa cudovat, ze ma teritorialne skolny..
ale jedna sa hlavne o tie veci, co som hore spomenula, co som inde / len teda v zahranicnych knihach/ nenasla

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » St 1. Aug 2007, 10:03

Parrot Problem Solver je dobrý .... snažili jsme se podle něj "umravnit" Drnčáka a dílčí úspěchy byly. Když se s takovou výchovou začne včas, může se mnohému předejít ...

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 17:35

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či existuje nejaký časopis pre chovateľov exotického vtáctva. Keď som sa na to pýtala v jednom stánku, predavačka na mňa pozerala ako na blázna, že čo to od nej preboha chcem. Snažila som sa odpoveď nájsť aj tu ale nedarilo sa mi, tak ak to už spomenuté bolo, ospravedlňujem sa.

BBcode:
Hide post links
Show post links

jitka
Príspevky: 1209
Člen od: Ut 3. Dec 2002, 08:12

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa jitka » Št 30. Aug 2007, 17:52

Nevím jak na Slovensku, ale tady vychází časopis [b]Papoušci[/b] - na www.dona.cz inzerují i předplatné na Slovensko (e-mail: magnet@press.sk) a ještě tu vychází časopis [b]Nová exota[/b] - http://www.novaexota.cz/predplatne.php - taky inzerují předplatné na Slovensko :)
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Jitka dňa 30.08.2007, 17:53 -[/i][/color][/size]
[i]Lepší vtipný blázen, než hloupý mudrc.
W.Shakespeare[/i]

:68:

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 18:15

chcel by som este dodat, ze tieto dva casopisiy sa neoplati objednavat, lebo ich je celkom dobre dostat v trafikach a predplatne ta nevyjde lacnejsie

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
sasa
Príspevky: 3585
Člen od: Ut 21. Dec 2004, 14:04

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa sasa » Št 30. Aug 2007, 18:16

na slovensku vychazi myslim magazin chovatela
Obrázok

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 18:25

Ďakujem vám všetkým. Zajtra sa pokúsim niečo z toho zohnať.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 18:34

Ahoj Lila ja mam predplateny casopis na slovensko papousci. Kupujem si aj novu exotu ale tu je velmi tazke v Nitre zohnat. Mavaju ju iba v jednom stanku a aj to dostanu len tri kusy. Je este aj chovatel a magazin chovatela ale v nich je o vtakoch niekedy iba jeden clanok a ostatne o hydine a pod.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 18:41

@ Petko
tak toho chovatela a magazin ani hľadať nebudem. Chov hydiny zrovna neplanujem :10:
A ktorý z tých dvoch českých sa ti zdá lepší? Poraď.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 19:00

Ja som spokojny s casopisom papousci. Ten som si dal aj predplatit.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 19:15

@ Petko
Skusim sa na to teda popytať u nas v trafike.
Dakujem za radu. :-/

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

papuchovska literatura

Príspevokod užívateľa lola » Št 30. Aug 2007, 20:05

a v akom meste byvas? Papousci vychadzaju prave v tychto dnoch. Vychadzaju kazde dva mesiace.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Literatúra, suveníry ..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný