Amazonik Ciernotemenny - povaha

Patricia1

Amazonik Ciernotemenny - povaha

Príspevokod užívateľa Patricia1 » Pi 5. Máj 2017, 17:38

Ahojte, chcela by som si zaobstarat amazonika ciernotemenneho a rada by som sa poradila s niekym, kto uz mal skusenost s tymto papagajom. Rada by som vedela viac o jeho povahe, pozitivnych aj negat. strankach a ci je vhodny do bytu. Nasla som viacero clankov, kde je oznaceny za dost hlucneho.
Dakujem za kazdy podnet.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Re: Amazonik Ciernotemenny - povaha

Príspevokod užívateľa whalenka » Ut 9. Máj 2017, 12:35

Ahoj,
zkušenosti mám dlouholeté ;) Je to ten nejuřvanější papoušek a to bez legrace. Jinak je super, ale ta hlučnost je opravdu extrémní ( i když mládě řvát nebude, začne to postupně...) - většinou vadí rodině a pokud bydlíš v bytě, ne domě, tak i sousedům z celého okolí.
Po svých zkušenostech - do bytu nedoporučuji.
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Re: Amazonik Ciernotemenny - povaha

Príspevokod užívateľa kúsač » Ut 9. Máj 2017, 13:37

Strašne rád pozerám videá tohto papúcha, sú to klauni. :D Ale neviem či by som zniesol to hašterenie (aj keď je to len hra) a škreky, keď mi vadia moje korely, keď sa hašteria. To ich musím vždy rozsadiť. :) Ešte som nemal to šťastie, vidieť amazónika naživo.

Otázka. Nemá niekto v okolí Žiliny amazónika ako mazla? Prišiel by som na návštevu.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Patricia1

Re: Amazonik Ciernotemenny - povaha

Príspevokod užívateľa Patricia1 » Ut 6. Jún 2017, 08:23

Dakujem velmi pekne. Amazonika uz mam rezervovaneho - este je dokrmovany chovatelom. O skreku som uz informovana, ale bolo mi povedane, ze tieto rucne odkrmene nie su az take hlucne. Hlucnost tam urcite je, ale da sa to vydrzat. Dufam, ze to tak aj bude :) Kazdy papagaj ma urcite svoje chvilky, predtym som mala tiez korelu a ta si vedela teda povedat svoje :D Susedia zatial presli testom s korelou, uvidime ako to bude s amazonikom. Tesime sa na neho a pomaly sa pripravujem na jeho aktivnu a zvedavu povahu :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
whalenka
Príspevky: 1147
Člen od: Ne 26. Nov 2006, 18:56

Re: Amazonik Ciernotemenny - povaha

Príspevokod užívateľa whalenka » St 14. Jún 2017, 10:02

Komu není rady... ;)

Hodně štěstí, ale věř mi, že JE uřvaný i ručně dokrmený a korela je proti němu němý papoušek...
Být za idiota v očích blbce jest rozkoší nejvybranější :wink:

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Re: Amazonik Ciernotemenny - povaha

Príspevokod užívateľa kúsač » Po 19. Jún 2017, 10:12

ale si vykračuje... :D


BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní