Housebirding na Taiwane

tristanko

Housebirding na Taiwane

Príspevokod užívateľa tristanko » Št 22. Dec 2016, 09:56

Zdravím všetkých milovníkov exotického vtáctva -:)

Pohrávam sa s myšlienkou, že by som pozval niekoho zo Slovenska na Taiwan, aby sa postaral o naše vtáky počas našej neprítomnosti. Bolo by to zhruba na 2,5 týždňa, od 20. januára do 9. februára budúceho roka.

Ponúkam nasledovné: letenku na Taiwan, vreckové počas pobytu na Taiwane, plat za prácu, ubytovanie v našom dome.

Čo požadujem, to je starostlivosť o štyroch vtákov, plus nejaké drobné veci okolo domu, ako napríklad polievanie záhrady a samozrejme čistenie okolo vtákov. Jedná sa o dva vtáky vo voliére za domom (párik kakadu) a dva vtáky, ktoré majú voľný pohyb v dome (jedna korela, asi sedemročná a jeden divý vták, ktorého som našiel ako mláďa pred šiestimi mesiacmi - grey treepie).

Na doplnenie... Bývam tu na juhu Taiwanu už 16 rokov, v rodinnom dome so záhradou. Ten treepie (po slovensky "strakaňa čiernočelá") je úžasný vták, veľmi pekný a inteligentný, ale hlavne neuveritľne zábavný. Má asi šesť mesiacov, ale podľa mňa ešte nedospel do sexuálnej zralosti. Už som ho vzal viackrát von, ale on tam nechce byť. V dome je mu lepšie... Práve kvôli nemu by som privítal, aby tu bol niekto počas našej neprítomnosti - on totiž všade chodí za mnou a keď nie som prítomný, tak robí veľa hluku. Je to úžasný vták a stojí to za to ho vidieť a stráviť s ním čas.

Ak by sa našiel niekto, kto by bol ochotný prísť v januári na Taiwan (počasie tu bude určite lepšie než na Slovensku, ja som sa tu už viackrát kúpal v mori v tomto ročnom období), tak mi prosím dajte vedieť - môžme sa spojiť cez Skype. Momentálne je to len taká myšlienka, ale ak by sa našiel vhodný mladý človek (niekto, kto má rád vtáky), tak by som určite uvažoval o pozvaní. Je to proste pre niekoho, kto má čas, kto má záujem o cestovanie a kto má rád vtáky. My (ja s manželkou) budeme v tom čase práve na Slovensku.

Ďakujem vopred.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných