senegalec agresivita - prosim poradte

ivanaS

senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa ivanaS » Po 19. Dec 2016, 16:24

Ahojte, som tu nova. Prosim o pomoc. mame senegalca, je to mlady cca rok a nieco stary papagaj, rucne dokrmeny. Nedavno nam ochorel a bral lieky. No lieky sme mu museli davat na silu a to velmi narusilo nas vztah. Papagaj sa stal agresivny a pri kazdej prilezitosti ma strasne dobre do ruk, cele ich mam krvave a uz sa ho bojim pustat von.On vzdy ku mne pride a chce sa dat skrabkat na hlave, no po chhvili ma zacne dobat.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa kúsač » Ut 20. Dec 2016, 12:26

Ahoj. Ak má traumu z rúk, budeš musieť skúsiť stratégie, aby si uvedomil, že ruky nepredstavujú pre neho nebezpečenstvo. Takže ako úplne odzačiatku. Pokladať ruky na dlhší čas a postupne - blízko klietky - na klietku - do klietky. Na manipuláciu zatiaľ paličku (možno ochranné rukavice z neutrálnej farby). Ak bude útočiť na ruku na klietke, treba trénovať položenie pri klietke. Treba ísť hlavne na to postupne.

Papúchy sú úplatné potvorky, ak vieš čo má rád skús dávať rukou. Prípadne jedlo iba na ruke? Takto by som to riešil ja. Na youtube existuje veľa videí ako zvládať agresivitu papúchov, skús pohľadať. Väčšinou po anglicky.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ivanaS

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa ivanaS » Ut 20. Dec 2016, 13:33

miluje piskoty, ale z ruky si ani tu uz nevezme od ted choroby

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa kúsač » Ut 20. Dec 2016, 14:57

Bude to na svalovicu ale skús to pokladanie rúk. 30 min (viac???) v kľude vedľa klietky +prihováranie. Možno viacej krát, viac dní. Ak zvládne tento krok, tak 30 minút položenie rúk na klietku +prihováranie. Potom to držanie ruky priamo v klietke +prihováranie. Ak hocijaký krok nevýjde vráť sa späť a trénuj krok predtým, prípadne posúvaj si laťku nahor/nadol podľa potreby.

Ak mu dáš tie piškóty aj inak ako len z ruky, strácaš výhodu.

Na tvár neútočí? Pýtam sa lebo ja som skoro všetky papúchy čo som mal "rozškrabkal" nosom. A nos som v nestráženej chvíli vymenil za prst. :)

Dá to zabrať, ale pri pohryzení treba reagovať úplne neutrálne. Pretože podľa mňa papúch ťa hryzne ak dostane na svoju akciu reakciu, bude to využívať a stále opakovať, nezbavíte sa toho. Nekričať, papúcha nebiť, nenaháňať, len tíško krvácať a max ho odložiť bokom. :-/

BBcode:
Hide post links
Show post links

ivanaS

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa ivanaS » Ut 20. Dec 2016, 18:03

nie na tvar nie, iba na ruky, zjavne kvoli tej manipulacii pri liecbe. Urobim ako mi radis

BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Príspevky: 106
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa kúsač » Ut 27. Dec 2016, 13:53

Ako to prebieha? Nejaké pokroky?

BBcode:
Hide post links
Show post links

ivanaS

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa ivanaS » Po 2. Jan 2017, 08:49

kúsač napísal:Ako to prebieha? Nejaké pokroky?


zatial ho nepustame z klietky, aj kvoli stromceku. Na moje ruky na klietke absolutne nereaguje, ziadne utocenie, nic. mlsky dostava z ruky, zo zaciatku si vziat nechcel, teraz je to v pohode, sam si pride zobrat

BBcode:
Hide post links
Show post links

ivanaS

Re: senegalec agresivita - prosim poradte

Príspevokod užívateľa ivanaS » So 14. Jan 2017, 12:55

ubdate. vcera bol pusteny a zmena je velmi slabo badatelna, dobol ma len raz. Chcela som mileho pritulneho papucha, bol mi odporuceny senegalec, ale Niko je riadny zivel

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný