Problémy s liahnutím Rozely pestrej

nori

Problémy s liahnutím Rozely pestrej

Príspevokod užívateľa nori » Ne 19. Jún 2016, 10:47

Dobrý deň
Potreboval by som poradiť. Mám páru rozeli pestrej vo vonkajšej voliere. Samec aj Samica su 3 roky starý a minulý rok odchovali mladé bez problémov. Tento rok Samica zniesla 6 vajec. Vajcia určite niesu prázdne, mladé su v nich. Problém je v tom že samica už sedí na vajciach 30dní a mladé sa stále nevyliahli. Doba liahnutia rozely pestrej je 19 - 24 dní, preto sa pýtam... mám vajcia z budky zobrať alebo ešte počkať? Môže sa stať že by sa vyliahli aj neskôr ako za 24dní?.... mne osobne príde 30dní už vela. Nemáte niekto s niečim podobným nejaké skusenosti?.... osobne by som nerád vajcia vyberal, rád by som bol keby sa znich ešte niečo vyliahlo. Vajcia su "ťažké"... určite ťažšie ako keby boli prázdne... Z jedného vajca presvitá taká hnedá až sivá farba už týžden (podla mna je to mladé)... Už sme zufalí pretože všetko je prichystané na dokrmovanie, zmes, inkubátor, skratka všetko potrebné. A ešte jedna otázka, ak by sa z vajec nič nevyliahlo je možné že by sa zahniezdili ešte raz v priebehu tejto "sezony"?? Ďakujem za každú radu.
S pozdravom

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní