Výběr papouška

ajinav82

Výběr papouška

Príspevokod užívateľa ajinav82 » Št 2. Jún 2016, 17:10

Zdravím, rádi bychom papouška. Nejdříve to byl amazoňan modročelý (mužský chtěl kakadua), jenže po načtení chytrých knih jsme zjistili, že vzhledem k jejich schopnosti upoutat se na jednoho člena rodiny a potřeby veškerého volného času páníčka to asi nebude to pravé. Pátrala jsem dál a zaujal mě papoušek pyrura,aratinga a p. konžský. Ráda bych aby papoušek byl mazlíček aby se nechal pohladit, klidně ať přilne k jednomu členu rodiny, ale nerada bych aby ostatní napadal. Bylo by fajn kdyby i trochu mluvil a nevdilo by mu být občas s ám doma. A taky aby nebyl moc hlučný - bydlíme v paneláku. A mohl by se snést s andulkou :)

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

petra
Člen od: Št 31. Júl 2003, 12:12

Výběr papouška

Príspevokod užívateľa petra » So 4. Jún 2016, 22:06

čau,

pokud chceš něco, co nevystěhuje řevem půl paneláku, nebo vás na dlažbu a nesežere půl rodiny, tak jste amazoňana a kakadua škrtli správně.

Z těch co uvádíš typuji jako slušnou variantu pyruru a možná i aratingu, co do milé povahy, ale ten řev? Řvou všichni papoušci, jen někteří hodně a jiní víc.

Konžáci jsou docela velcí (i když míň než amazoňan) a já tu poicephalovskou povahu africkou moc nemusím. Prostě jim nerozumím. Z poicephalů mám hnědohlávka. Ten můj byl vždycky trochu divný, tak ho máme teď singl, ale samici jsme dali babičce a to je pták natírací na chleba. Byla taková od malička. Myslím, že jednak to má v povaze a druhak od malička byla dokrmovaná sice s dalšími mláďaty, ale zároveň byla muchlaná jak koule sněhu a líbilo se jí to. Bylo to vidět už když jsem si ji brali.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ajinav82

Výběr papouška

Príspevokod užívateľa ajinav82 » Ne 5. Jún 2016, 07:11

Mockrát děkuji *752*
Teď ještě vybrat mezi pyrurou a aratingou :23:
Ale asi pyruru, měla jsem jí vybranou jako první, tak u ní zůstanu :)

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný