Rozela a andulka spolunažívanie

lola

Rozela a andulka spolunažívanie

Príspevokod užívateľa lola » Ut 1. Mar 2016, 18:38

Ahojte chcel by som sa opýtať, mám doma rozelu ale je veľmi nepokojná alebo neviem čo stále lieta po klietke skáč alebo piští. Zdá sa mi akoby sa nudila a vonku z klietky ju zatiaľ nechcem veľmi púšťať. Začínam pomaly strácať trpezlivosť pretože niekdy to vie byť pekne otravné a nie vždy si na ňu nájdem čas.
Napadlo ma riešenie že jej donesiem kamaráta, ale preto že klietka by bola pre dve rozely príliž malá a tak ma napadla andulka.
Môžem dať k rozele andulku ? Neublíži jej ? A sprijatelia sa vobec alebo čo môže vyvolávať to správanie u rozely.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Rozela a andulka spolunažívanie

Príspevokod užívateľa janax » Pi 25. Mar 2016, 00:52

Ci mozu spolu nazivat, ti iste odpovie niekto, kto chova rozely, lebo pozna aj ich povahu. Idealna zostava to vsak urcite neni.

Skor by som na tvojom mieste zvazila, ci nie je prilis skoro na kupu dalsieho papucha, pretoze ako pises, ten tvoj zil v zlych podmienkach a spine, teda nevies, ci je zdravy. Tym padom by mohol nakazit aj andulku. Ja mam tiez vtacikov zo zlych podmienok a poucila som sa, ze tam treba byt opatrny. Pred niekolkymi rokmi som doniesla domov dve andulky, ktore mi nakazili plesnou ostatnych. Pritom nebolo na tych 2 novych nic vidiet, boli celkom ciperni. Klietka bola v hroznom stave, hadam nikdy necistena, tu som vyhodila a to som myslela, ze som opatrna.
Vtedy mi uhynuli viacere vtaciky, pretoze som nebola dost skusena a nevedela som, ze v takom pripade treba dodrzat karantenu. Nebola som s nimi ani u veterinara, myslela som, ze ked nevyzeraju chori, ze je to ok. Bolo to hrozne obdobie, nikdy na to nezabudnem :-( Ked mi dalsi ochoreli, utekala som k vet ale nakolko to bol normalny vet a nie odbornik na vtactvo, nepomohol mi, takze uhynuli mi dalsie. Dnes viem, ze karantena je dolezita, najlepsie je dat vysetrit papucha veterinarovi ale ak nemas odbornika na vtactvo, mozes si to usetrit, taky nevie urobit ani vytery, este moze uskodit.
Minimalne by som ti odporucila aspon vysetrenie trusu!
[size=9px][color=red][i]- Modifikované užívateľom Janax dňa 25.03.2016, 00:57 -[/i][/color][/size]
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

ciro

Rozela a andulka spolunažívanie

Príspevokod užívateľa ciro » Ut 29. Mar 2016, 20:37

Ja som roky mala presne takúto kombináciu, ale dôležité je aj pohlavie rozely, pretože samček môže byť niekedy veľmi agresívny. Mne ovdovela rozelka a keďže nemáme podmienky na chov, dostala, aby jej nebolo smutno, samčeka andulky. Viem, že to nebolo rovnocenné kamarátstvo, ale sadli si, prispôsobili sa jeden druhému. Rozelky boli každý rok na jar hlučnejšie, asi to súviselo s obdobím rozmnožovania, ale po 1-2 mesiacoch sa skľudnili. Ako všetky papagáje sa môže nudiť, treba ju zabaviť hračkou, alebo konárikom stromu, ten poslúži aj na obrúsenie zobáčika. :=- Držím palce, nech sa vám obom darí.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní