Rozela v zúboženom stave a jej záchrana

lola

Príspevokod užívateľa lola » St 24. Feb 2016, 21:43

Zdravím všetkých chovateľov papagájov.
Rád by som sa s Vami poradil o jednej situácii. Ako každému aj mne učarovali papagáje a aj keď som dlhú dobu prechádzal rôzne druhy, mutácie, ceny a podobne, tak dnes sa mi na jednej miestnej burze dostal do očí rozela penant. Bol v klietka ktorá bola asi taká veľká ako on a vyzeral tak trochu bez života. Prišlo mi ho ľúto a tak som sa rozhodol že mu dám šancu. Kúpil som ho a dostal domov. Mám v izbe nádhernú novú klietku s hračkami, kúpaliskom proste so všetkým čo tento tvor bude potrebovať. Chcel by som ho vychovať a mať ho v dome voľne vypusteného keď si zvykne. Avšak ako som vravel bol v biednom stave a keďže nemám veľa skúsenosti, iba to čo som našiel na internete chcem sa poradiť. Chlap čo mi ho predal vravel že je to ročník 2015 približne jún, júl, je neokrúžkovaný.
Je červeno modrej farby ale na jeho chrbte sú stále zelené perá, neviem či sa mu ešte zmenia alebo je to už natrvalo, veď predsa má iba pol roka približne.
Ďalší veľký problém ktorý ma trápi sú jeho chvostové perá. Tým že bol chovaný v špine a malom priestore, tak sú jeho zadné perá špinavé a zničené. Dal som mu do klietky dostatok vody aby si ich dal do poriadku ale nič nerobí a preto ak mu je potrebné s tým pomôcť poraďte ako. Alebo to už takto ostane ? Lieta v poriadku aspoň keď mi ušiel v dome tak lietal krásne.
A posledný problém je jeho zobák, zdá sa mi byť špinavý alebo nejako zanesený od hliny alebo výkalov, alebo je to prirodzené ?
Skutočne budem veľmi rád ak mi poradíte ako mu pomôcť.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

Užívateľov profilový obrázok
kúsač
Člen od: Po 30. Jún 2008, 15:03

Príspevokod užívateľa kúsač » Št 25. Feb 2016, 13:43

Vitaj. Ak má zničené pierka budeš musieť počkať na preperenie, kedy mu pierka vypadajú a narastú nové.

Alebo skús rozprašovač iba s čistou vodou. Skús ho veľmi opatrne osprejovať vodou, možno sa mu to aj zapáči. Hlavne ho nestresuj, musí si zvyknúť na nové prostredie.

Dúfam, že ten zobák je len špinavý, že to nie je nejaká choroba. Ak sa to dá umyť, alebo po čase v čistom prostredí samo odpadne, tak by som si nerobil starosti. Ak to bude mať dlhšie (aj v čistom prostredí), tak odpovie ti len veterinár. Možno by nebolo odveci, keby si podľa možností urobil čo najkvalitnejšiu fotku toho zobáka, ako to vyzerá.

BBcode:
Hide post links
Show post links

Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný