Korela poranena nôžka

lola

Korela poranena nôžka

Príspevokod užívateľa lola » Ne 7. Feb 2016, 11:41

Zdarec potrebujem pomôct prave som zistil ze jedna korela ma dost poranenu nôžku uplne dole pri drapkoch ma to ako by prerezane krvaca mu to ma to napuchnute ako to ošetrit . Mal na miesto kružku eska pasku tak to bude pričina . Zrejme mi uhynie.

Tags:
BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Korela poranena nôžka

Príspevokod užívateľa janax » Ut 9. Feb 2016, 01:53

Ajaj, najhorsie je, ze vtaci mozu rychlo vykrvacat, preto treba reagovat hned. Na take veci mam doma Claudeen vatu, ta zastavuje krvacanie, ak ju podrzis na rane 30 sekund.
Horsie, ze to ma spuchnute. Nebol si u veterinara? Ako sa ma korelka teraz?
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links

lola

Korela poranena nôžka

Príspevokod užívateľa lola » Ut 9. Feb 2016, 16:44

ma to zaschnute ale dost opuchnute a celu tu nôžku ma tak nejako dozadu ..

BBcode:
Hide post links
Show post links

janax
Príspevky: 283
Člen od: So 15. Jún 2013, 02:07

Korela poranena nôžka

Príspevokod užívateľa janax » St 10. Feb 2016, 02:34

Este ze nevykrvacala. Mas dobreho odbornika na vtactvo? Ak nie, aby nenarobil viac skody, nez uz je. Tu nozicku moze mat vyklbenu alebo zlomenu. V lepsom pripade iba udretu. Ked je to opuchnute, iste ju to boli, mozno potrebuje antibiotika. Ako sa chova, je nejaka nafuknuta, spi vela, papa normalne? Ak je ochocena, mohol by si jej tu nohu macat v silnom odvare repika, pripadne natierat nechtikovou mastou ale najlepsie by bolo ist k veterinarovi. Pripadne zavolaj nejakemu odbornikovi a porad sa.
PS: teraz som pozrela tvoj album, tvoje vtactvo drzis vo vonkajsej voliere aj v zime, ze? Nevyzera to, ze by to bolo vykurovane alebo ze by mali moznost uniknut pred mrazom? A potom kazdy chory vtak si tazko vyraba teplo, mozno by si mohol aspon tuto korelku, pokial nie je zdrava dat dnu, ak ma partnera, aj s nim, aspon pokial nebude fit.
[hr] Papagaje su ako boty: existuju len v paroch.

BBcode:
Hide post links
Show post links


Návrat na "Všeobecne"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný